Darmowa szczepionka przeciw pneumokokom dla wszystkich dzieci

Wysłane przez ebobas 

ebobas (offline)

22-11-2016 14:49:21

Wszystkie dzieci urodzone po 31 grudnia 2016 roku otrzymają szczepionkę przeciw pneumokokom za darmo.

czytaj więcej

margerita090 (offline)

26-11-2016 13:00:49

Turka
Niestety nie określono w artykule w jakim wieku miałaby ona zostać podana. Dziś wielu lekarzy uważa ze szczepionka ta nie jest potrzebna dzieciom, które nie idą do żłobka czy przedszkola. Dodatkowo budzi ona wiele kontrowersji jeśli chodzi o skuteczność oraz bezpieczeństwo. Podobnie jak szczepionka przeciw grypie dotyczy organizmów mutujących, co w przyszłości zamiast wyeliminować choroby wywoływane przez pneumokoki może je zaostrzyć i utrudnić ich leczenie.

Ja absolutnie nie jestem przeciwniczką szczepienia samego w sobie, ale uważam że jako osoba odpowiedzialna za zdrowie moich pociech powinnam mieć dostęp do rzeczowych i kompletnych informacji na temat tych szczepień. Do tej pory spotykałam się jedynie z jawną propagandą oraz chwytami marketingowymi mającymi na celu zmusić mnie do zaszczepienia dziecka, inaczej nie będę dobrą matką (taki wydźwięk miały wykłady i reklamy szczepionek). Ani słowa o zagrożeniach, działaniu, składzie, możliwościach, skutkach. Żadnych danych z badań nad populacją, porównań dzieci szczepionych i nie szczepionych.

Proszę o polubienie moich przygotowań [ebobas.pl]
Stwórz osobisty kalendarz ciąży
Chcesz pisać na naszym forum? Załóż konto w 3 minuty i dołącz do nas już dziś!.

Kliknij żeby zalogować

Forum eBobas.pl - Statystyki

Globalne
Wątki: 4487, Posty: 1122518, Użytkownicy: 69472.
Ostatnio dołączył/a iwo001.

Statystyki tego forum
Wątki: 125, Posty: 2349.