Jak leczyć biegunkę u niemowlęcia?

Wysłane przez ebobas 

ebobas (offline)

02-04-2015 11:22:30

Problemy zdrowotne u niemowląt zawsze wzbudzają silne emocje u rodziców, nawet gdy dolegliwością, której doświadcza dziecko jest zwykła biegunka. Każda, nawet pozornie błaha niedyspozycja sprawia bowiem, że malec staje się płaczliwy i niespokojny. Co możesz zrobić, by zwalczyć biegunkę u niemowlaka i zapewnić mu dobre samopoczucie?

czytaj więcej

corall (offline)

26-04-2015 11:27:48

Jastarnia
Jakieś dwa lata temu mieliśmy bardzo duże problemy z biegunką, lekarz też właśnie kazał pić orsalit, bo jest bezpieczny dla takich maluchów, a nawadniać trzeba było koniecznie, żeby nie skończyło się to tragicznie. Dobrze mieć ten lek pod ręką zawsze.

szalonazona (offline)

29-04-2015 19:42:54

Poznań
Też sama mam pod ręką zawsze, bo przy trójce dzieciaków, mężu i własnym chorowitym żołądku, to nigdy nie wiadomo kiedy może się przydać smiling smiley

corall (offline)

29-04-2015 20:28:21

Jastarnia
Sama nigdy nie brałam Orsalitu, w sumie nawet nie pomyślałam, że dorosłym też się może przydać smiling smiley

holi (offline)

03-05-2015 09:38:45

Miałam kiedyś przygodę z bardzo ostrą biegunką - było bardzo poważnie. Skończyło się w szpitalu. Z tym naprawdę nie ma żartów!

corall (offline)

04-05-2015 07:38:16

Jastarnia
Masz rację holi, z biegunką nie ma żartów, potrafi tak szybko spustoszyć organizm, że aż strach. Sama miałam okazję się niemiło przekonać kiedyś niestety sad smiley

kakofonia (offline)

05-05-2015 00:02:59

Lublin
Czy na ten Orsalit trzeba mieć receptę? Czy można go podawać bez konsultacji z lekarzem? Czy jest coś, co powinnam wiedzieć jako przyszła mama, której jeszcze tylko dwa miesiące zostały i chce się zabezpieczyć na różne ewentualności? smiling smiley Pozdrawiam miłe Panie!

corall (offline)

05-05-2015 07:41:24

Jastarnia
Orsalit można kupić bez recepty i podawać zgodnie z tym, co masz napisane na ulotce. Idąc do apteki poproś o wersję dla najmłodszych dzieci i upewnij się od którego miesiąca można podawać, bo tego to akurat nie pamiętam, a nie mam pod ręką ulotki.

szalonazona (offline)

05-05-2015 08:24:39

Poznań
Mamuśki, pamiętajcie, że większość ulotek znanych i popularnych leków można spokojnie znaleźć w internecie, więc możecie sobie je poczytać w Waszych komputerach i zobaczyć np. jakie są wskazania, jakie skutki uboczne i inne tego typu ważne informacje. Wystarczy wygooglać i na pewno się coś pojawi smiling smiley

kakofonia (offline)

05-05-2015 08:30:05

Lublin
Na to nie wpadłam, dziękuję. Czytałam w międzyczasie pozytywne opinie o Orsalicie na innym forum i trochę się dowiedziałam, ale ulotkę z pewnością sobie ściągnę i przeczytam smiling smiley Miłego dnia!
Chcesz pisać na naszym forum? Załóż konto w 3 minuty i dołącz do nas już dziś!.

Kliknij żeby zalogować

Forum eBobas.pl - Statystyki

Globalne
Wątki: 5659, Posty: 1452734, Użytkownicy: 73506.
Ostatnio dołączył/a Doris2022.

Statystyki tego forum
Wątki: 140, Posty: 28871.