Szczepienia są bezpieczne i konieczne!

Wysłane przez agnieszkausiarczyk 

agnieszkausiarczyk (offline)

02-03-2015 15:01:00

Od kilku tygodni temat szczepień nie schodzi z pierwszych stron portali internetowych, gazet. Media śledzą liczbę zachorowań na odrę, zarówno po niemieckiej jak i polskiej stronie granicy. I choć w Polsce o groźbie epidemii odry nie ma, przynajmniej na razie, co mówić, pytania o szczepienia wiszą w powietrzu.

czytaj więcej

wojtaszek (offline)

03-03-2015 20:33:50

Tarnów
Ja również z przerażeniem czytam że rośnie liczba rodziców którzy w ogóle nie szczepią swoich dzieci.
Niestety w internecie dość dużo osób krytykuje szczepionki dostępne na rynku i to czasami powoduje że rodzice którzy chcą szczepić swoje dziecko mają duże obawy przed ewentualnymi powikłaniami. Tak naprawdę to jeżeli bardziej zagłębić się w ten temat to ciężkie przypadki powikłań w wyniku szczepionek zdarzają się bardzo rzadko ale niestety są tak bardzo nagłaśniane a czasami wręcz robi się z tego sensację że rodzice mają obawy przed szczepieniem które ma na celu ochronę naszych dzieci . Ja osobiście jestem za szczepieniem i swojego synka szczepiłam szczepionką 6 w 1 i dodatkowo pneumokoki. Powiem szczerze że boję się sytuacji że coraz więcej dzieci choruje na odrę i byłabym spokojniejsza wiedząc że mój synek był na nią zaszczepiony ale niestety to szczepienie przewidywane jest po 13 miesiącu życia więc tym bardziej muszę uważać aby nie doszło do zarażenia.

joanka106259 (offline)

04-03-2015 13:51:03

Lublin
Ja również jestem zwolenniczką szczepień i martwi mnie wzrastająca liczba osób rezygnujących z obowiązkowych szczepień. Im więcej osób będzie niezaszczepionych tym większa szansa na to, że pojawią się choroby, o których do nie dawna się nie mówiło, które niemal zanikły. Często przeciwnicy szczepień powołują się na argument, iż to tylko nagonka firm farmaceutycznych, które zarabiają na szczepionkach. Owszem zarabiają, ale moim zdaniem dużo więcej by zarobili gdyby trzeba było leków dla osób, które by zaczęły chorować, gdyby pojawiła się epidemia itp. - więc dla mnie jest to kiepski argument. Nacisk kładzie się też na możliwe powikłania poszczepienne - wystarczy je zestawić z powikłaniami, które mogą pojawić się po chorobie - i ten argument przeciwników szczepień również okazuje się kiepski.

Zapraszam do głosowania na Marcelka smiling smiley
[ebobas.pl]
[ebobas.pl]

agatka130790 (offline)

05-03-2015 21:24:17

Białystok
Wszędzie o tym piszą jestem za tymżeby szczepić swoje dzieci.. w koncu to dla ichh dobra

gosiunia89 (offline)

06-03-2015 11:55:26

Rzeczyca
Szczepmy dzieci bo to bardzo ważne to nic nie kosztuje a może uratować życie.Ważne są szczepiony przede wszystkim są bezpieczne posiadają antygeny dzięki któremu możemy uchronić dzieci przed chorobami albo chociaż złagodzić ich objawy.Nie które choroby mogą doprowadzić nawet do śmierci.Chrońmy nasze dzieci i szczepmy Je.W trosce o bezpieczeństwo i zdrowie naszych dzieci.

donnavito (offline)

08-03-2015 22:03:20

Iława
Przykłąd odry w Niemczech skutecznie rozwiał moje watpliwosci.

Marynia88 (offline)

23-05-2019 14:38:12

Piotrków Trybunalski
Ja właśnie wczoraj szczepiłam po raz pierwszy (nie licząc szczepień w szpitalu po porodzie) swojego Marcelka. Byłam wręcz przerażona i przekonana że będę płakać razem z synkiem bo nie wybrałam szczepień skojarzonych a te darmowe. Okazało się że strach ma wielkie oczy, mój mały wojownik pokwilił chwilę po każdym wkłóciu i tyle. Gdy wracaliśmy z przychodni smacznie spał w wózku a w domu dopadł się do cyca. Nie miał i nie ma żadnej gorączki, nie był marudny, nie widziałam też by był obolały. Wszystko super. Na kolejne szczepienie pójdę ze spokojem.
Stwórz osobisty kalendarz ciąży
Chcesz pisać na naszym forum? Załóż konto w 3 minuty i dołącz do nas już dziś!.

Kliknij żeby zalogować

Forum eBobas.pl - Statystyki

Globalne
Wątki: 5104, Posty: 1260925, Użytkownicy: 72555.
Ostatnio dołączył/a krzywa.

Statystyki tego forum
Wątki: 135, Posty: 9813.