Opryszczka u dziecka. Zagrożenie dla malucha

Wysłane przez agnieszkakrzyszton 

agnieszkakrzyszton (offline)

19-10-2009 18:59:44

Wirusy i bakterie, które nie czynią większej szkody dorosłym, mogą być groźne dla małego dziecka, bo jego organizm nie jest na tyle silny, by je zwalczać. Najlepiej nie narażać dzieci na bezpośredni kontakt z nimi.

czytaj więcej

jowita (offline)

17-01-2010 20:28:02

Lublin
Ja sama często mam nawroty opryszczki... i muszę powiedzieć,że ten artykuł dopiero teraz mnie bardzo wyczulił na ten problem! Szczególnie,że moja półroczna córeczka często przebywa z babcią,która podobnie nieraz męczy się z opryszczką. Na pewno będę bardziej uważna!!! Muszę się też przyznać,że czasem zdarza mi się mieć bezpośrednią styczność z łyżeczką malutkiej...mam nadzieję,że jej nie zaraziłam...

[link widoczny po zalogowaniu]

Fiodor Dostojewski

Anioł nigdy nie upada. Diabeł upada tak nisko, że nigdy się nie podniesie. Człowiek upada i powstaje.

martaleszno (offline)

02-11-2014 10:23:34

Leszno
mam ten problem z członkiem rodziny, którego nie mogę oduczyć całowania dzieci w usta. jak dla mnie pocałunek w usta jest tak subtelną sprawą, że nie wyobrażam sobie całować na powitanie członków rodziny w usta. w usta to całuję męża

donnavito (offline)

17-12-2014 12:47:18

Iława
Wczoraj w telewizji sniadaniowej byo o tym ,ze ten wirus mozę prowadzić u malucha do smierci, a zaraża najczęsciej całująca w usta mama z miłości. to straszne.

wojtaszek (offline)

27-01-2015 21:19:06

Tarnów
Ja całkiem nie dawno zwróciłam uwagę sąsiadce która miała opryszczkę na ustach aby nie całowała mojego synka nawet w raczki które on bierze do buzi i wyjaśniłam jej dlaczego. Nawet jeżeli ktoś miałby się obrazić to nie warto ryzykować zdrowia i życia dziecka . Myślę że rozwarzny człowiek będzie miał świadomość jak wielką krzywdę może wirus brodawczaka spowodować u dziecka.

mikaa997 (offline)

20-02-2015 11:04:47

Wrocław
Bardzo łatwo zarazić się takim wirusem. Najlepiej aby osoby odwiedzające całowały dziecko w główkę. Rączki nie są dobrym pomysłem bo Maluch stale bierze je do buzi smiling smiley
Chcesz pisać na naszym forum? Załóż konto w 3 minuty i dołącz do nas już dziś!.

Kliknij żeby zalogować

Forum eBobas.pl - Statystyki

Globalne
Wątki: 5304, Posty: 1349414, Użytkownicy: 73203.
Ostatnio dołączył/a organa.

Statystyki tego forum
Wątki: 138, Posty: 18853.