Trądzik niemowlęcy. Pielęgnacja, leczenie

Wysłane przez agnieszkausiarczyk 

agnieszkausiarczyk (offline)

27-11-2014 12:34:51

Nie wszystkie noworodki mają gładką skórę. U niektórych zaraz po porodzie lub nieco później pojawiają się zmiany skórne. To trądzik. Zaskórniki i krosty częściej występują na twarzach chłopców. Nie są bolesne ani nie swędzą. Zwykle znikają po kilku miesiącach, choć jeśli problem się nasili, mogą pozostawić niewielkie blizny. Dlatego choć trądzik niemowlęcy nie wymaga leczenia, zawsze trzeba pokazać dziecko lekarzowi.

czytaj więcej

wojtaszek (offline)

27-11-2014 17:17:07

Tarnów
Mój synek od 4 tygodnia miał trądzik niemowlęcy na początku myślałam że to potówka ale później poczytałam na ten temat i potwierdziło się . Krosty były bardziej czerwone np gdy synek płakał a na dworze delikatnie jaśniały. Nie stosowałam żadnych maści , położna powiedziała mi że to samo minie po 6 tygodniach. U nas ustąpiło po 4 tyg ale koleżanka musiała córeczce smarować krosty maścią sterydową.

sylwia_anna (offline)

29-11-2014 14:57:48

Chwalimki
Moja córcia zaraz po porodzie dostała trądzik niemowlecy ktory z dnia na dzień sie nasilal. pojechalam do lekarza a ze był weekend to moja piediatra nie przyjmowala tylko jakas ina lekarka. obejrzala moja córcie i stwierdzila ze nie wie co to jest i dala masć do smarowania na sterydach. mój mąż stwierdzil ze skoro nie wie co to jest to po co przepisuje i wstrzymalismy sie z kupnem a w poniedzialek pojechalismy normalnie juz do pediatry. okazalo sie ze to zwykly trądzik niemowlęcy i wystarczyło przecierac buzkę octaniseptem i smarować delikatnie kremem oilan baby dla niemowląt. wszystko ustapiło po kilku dniach.

justyna107 (offline)

08-12-2014 08:45:18

Górna Niwa
Moja Zosia miała przez jakiś czas trądzik. Na poczatku nie wiedziałem co to jest ale uzywalysmy oilatum krem i pomogło. Od tamtej pory nie widzę juz krostek.

moniaijulka (offline)

05-01-2015 12:33:30

Nowe
Moja Julia po pierwszym miesiącu dostała trądzik niemowlęcy. Co najśmieszniejsze sama się doszukałam w internecie że to "to". Na początku krostki wyglądające jak kaszka pojawiły się koło oczu, na policzkach, potem na czole i brodzie. W artykule napisano "Zmiany skórne należy pokazać lekarzowi, który zdiagnozuje chorobę i zaleci odpowiednie postępowanie." - no u mnie jest taki genialny lekarz że się upierał przy tym, że to potówki, tłumaczę mu że to nie są potówki, że te krostki są teraz zaczerwienione bo miała wełnianą czapkę ubraną a on dalej swoje że to potówki, że nie mam przegrzewać dziecka i smarować sudocremem. Smarowałam 3 dni, pogorszyło się strasznie, normalnie krosta na kroście. Przestałam to stosować i przemywałam buźkę po prostu czystą wodą, bez żadnych dodatków. Krostki schodzą, już jest ich coraz mniej, tej kaszki tak bardzo nie widać w dotyku jest wyczuwalna.

mysia83 (offline)

10-01-2015 09:15:13

Rzeszów
U mojego synka trądzik niemowlęcy pojawił się w 2 tygodniu życia i zniknął po ok 2 miesiącach. Było podobnie jak u innych mam, czyli sama go zdiagnozowałam, a raczej poczytał i dowiedziałam sie więcej na ten temat. Krosteczki pojawiały się na policzkach i miały postać właśnie takich większych krost/pryszczy. Nie stosowałam żadnych balsamów czy maści, delikatnie przemywałam skórę i czekałam aż minie.

Nie wiedziałam natomiast, że po trądziku dziecięcym mogą zostać blizny!

joani (offline)

11-01-2015 17:52:04

U mojego synka trądzik pojawił się po ok. miesiącu i nie był na szczęście aż tak mocny. Miał delikatnie wysypane czółko itroche na policzkach. Nasilało się po spacerze w czapce ale też nic z tym nie robiłam. Pielęgnowałam buzię jak zawsze, często przemywałam gotowaną woda a po kąpieli nawilżałam kremem. Przeszło po ok. 10 dniach.

martynka002 (offline)

16-01-2015 18:48:17

u nas mala ma buźke ładniutką, stosujemy do kapieli plyn hipoalergiczny i oliwkę tylko

GabaBaba26 (offline)

01-02-2015 07:49:49

Udanin
Trądzik niemowlęcy pojawił się u synka gdy miał trzy tygodnie. Miał całą buźkę i główkę wysypana, lekarka przepisała mi maść cholesterolową by dobrze nawilżyć skórę dziecka i uchronić ją przed wysuszeniem i podrażnieniem. Trądzik całkowicie znikł po 3 miesiącach.

[link widoczny po zalogowaniu]

mikaa997 (offline)

22-02-2015 20:54:29

Wrocław
U nas trądzick sam zniknął z buźki, wystarczyło smarowanie Oilatum i buźka była z powrotem ładna i gładka winking smiley
Chcesz pisać na naszym forum? Załóż konto w 3 minuty i dołącz do nas już dziś!.

Kliknij żeby zalogować

Forum eBobas.pl - Statystyki

Globalne
Wątki: 5472, Posty: 1408964, Użytkownicy: 73409.
Ostatnio dołączył/a mirae.

Statystyki tego forum
Wątki: 140, Posty: 24592.