Skoki rozwojowe. Etapy pierwszego roku życia dziecka

Wysłane przez agnieszkausiarczyk 

agnieszkausiarczyk (offline)

11-03-2014 16:04:51

Pierwszy rok życia dziecka jest trudny nie tylko dla jego rodziców, ale i dla niego samego. W tym czasie mały człowiek bardzo się zmienia, co może powodować u niego duży stres. W ciągu dwunastu miesięcy życia wyróżnia się siedem okresów – to skoki rozwojowe. Każdy z nich oznacza nowe umiejętności. Jednak zanim to nastąpi, malec może stać się bardziej marudny i płaczliwy.

czytaj więcej

Justine_Ch (offline)

20-03-2014 08:42:04

Karlino
Nawet nie doczytałam artykułu do końca, ponieważ jest w nim rażący błąd. Autor podał w nim informację, że w 5 skoku rozwojowym przypadającym na okres 22 - 26 tydzień życia, dziecko układa wieżę z klocków i raczkuje... W 5 miesiącu życia?
To nie prawda.

[link widoczny po zalogowaniu]

kaja_kielar (offline)

16-05-2014 11:06:51

Nowy Sącz
Czytając też byłam w szoku, jeśli chodzi o podane zdolności 5 msc malucha.. mój synek właśnie skończył 5 miesiąc i sugerując się tą treścią byłby mocno zacofany... Dziecko w tym wieku dopiero ćwiczy siadanie... przynajmniej moje

MAMA (offline)

11-09-2014 20:43:24

Warszawa
Tekst był konsultowany ze specjalistką - cytowaną w tekście - która dokładnie opisała dla nas skoki rozwojowe. Zresztą podobne informacje można znaleźć też na innych portalach, to tak na marginesie.

Nie piszemy, że półroczne dziecko buduje samo wieżę z klocków, tylko że zyskuje świadomość, że klocki mogą stać jeden na drugim. I to nie znaczy, że każdy maluch między 22 a 26 tygodniem życia musi umieć postawić jeden klocek na drugim, ale że w tym mniej więcej czasie dzieci próbują to zrobić.

Warto mimo wszystko czytać teksty do końca, nawet jeśli ocenia się je krytycznie

magutka (offline)

30-09-2014 14:31:55

U nas na razie sprawdzaja sie te skoki rozwojowe. W 5 tygodniu mala strasznie plakala i tylko na rekach sie uspokajala,, a czasem ze zmeczenia placzem usypiala. Kolejne dwa skoki ten po 7tygodniu i 11 minely bez problemu :-) Teraz wchodzimy w kolejny etap i juz widze roznice w zachiwaniu corki. Przed spaniem jest bardziej markotna (chociaz rytual zasypiania jest ciagle taki sam) czesciej tez placze bez powodu ale kazdy jej usmiech wynagradza moje zmeczenie :-)

joanna1410 (offline)

07-11-2014 09:33:42

Wrocław
My jestesmy juz po kilku skokach i widzę opanowanie nowych umiejętności po każdym skoku.

donnavito (offline)

24-12-2014 23:17:00

Iława
Kazde dziecko jest po prostu inne , opis skokow rozwojowych jest pewna średnia, która mniej więcej pokazuje co dziecko potrafi,a le nie jest tak, ze jak czegos nie potrafi, to trzeba się martwić, nadrobi.To tak jak z siatka centylowa, zawsze od - do, i ta rozbieznośc jest dość spora.

martynka002 (offline)

11-01-2015 15:26:05

tyle zmin w jego zyciu ze ma prawo sie stresowac. U nas na razie etap głużenia

donnavito (offline)

12-01-2015 00:17:52

Iława
A moje dziecko wymyka sie wszelkim schematom, pewne rzeczy robi za szybko a innych jeszcze niesmiling smileya skoków rozwojowych jeśli chodzi o zwiększenie apetytu nie zauważyłam.

joani (offline)

30-01-2015 20:15:16

My przechodzimy teraz lęk przed spaaniem.. oczy lecą a zasnąć nie chce i marudzi. W końcu zasypia le co 40 min. sie budzi, tzreba pgłaskać o głowie albo dać smoczka i tak co chwilę do rana... mam nadzieje, że to niedługo minie, bo chodzimy z mężem jak zoombie winking smiley
Chcesz pisać na naszym forum? Załóż konto w 3 minuty i dołącz do nas już dziś!.

Kliknij żeby zalogować

Forum eBobas.pl - Statystyki

Globalne
Wątki: 5297, Posty: 1340756, Użytkownicy: 73166.
Ostatnio dołączył/a Zancia89.

Statystyki tego forum
Wątki: 138, Posty: 18020.