Skóra dziecka potrzebuje przede wszystkim nawilżenia

Wysłane przez agnieszkausiarczyk 

agnieszkausiarczyk (offline)

14-01-2014 14:18:31

Świeżo upieczeni rodzice nierzadko mają dylemat jak prawidłowo pielęgnować skórę dziecka. Gdy jest on zdrowa i gładka wystarczą kosmetyki z drogerii, zaś w przypadku skóry z problemami, trzeba sięgnąć po specjalistyczne preparaty. Dziecko nie potrzebuje jednak wielu kosmetyków.

czytaj więcej

teresa211186 (offline)

03-10-2014 21:04:08

Niwki Książęce
Ze skórą córeczki nie miałam problemów. Mała nie miała uczulenia na żadne kosmetyki dla tego bez problemu mogę jej kupować kosmetyki w zwykłych drogeriach, jednak przed zakupem dużego opakowania wolę sprawdzić kosmetyk i w tym celu wybieram próbki lub mniejsze opakowania.
Na początek polecam młodym rodzicom zakupienie kosmetyków z jednej serii, ale w małych opakowaniach bo może się zdarzyć ze będą uczulać dziecko i będziemy musieli kupić nowe a tamte zużyć samemu.
Ja w wyprawce miałam najbardziej potrzebne kosmetyki czyli emulsję do kąpieli, mleczko do ciała, ochronny krem na każdą pogodę.
Po porodzie dostałam od położnej próbki kremów na odparzenia których wcześniej nie kupiłam bo wiedziałam że są również w paczkach ze szpitala i jest szansa przed zakupem dużego opakowania wypróbować, u nas próbki wystarczyły na bardzo długo bo mała się nie odparzała.

martynka002 (offline)

13-11-2014 17:50:52

według mnie najlepsza i naprostsza metoda to oliwka dla dzieci , u mnie sie sprawdzila

martynka002 (offline)

06-12-2014 14:08:46

przede wszystkim nawilżenia. noworodkowi łuszczy się naskórek który trzeba nawilżać. My używamy w tym celu oliwki dla dzieci po kąpieli wieczorem i rano. Skórka jest db nawilżona i gładka

mysia83 (offline)

15-01-2015 10:17:07

Rzeszów
Ja również natłuszczałam maluszkom po kąpieli ciało oliwka. Nie było problemu z pzresuszona skóra, czy jakichkolwiek problemów dermatologicznych.

Mojemu synkowi dopiero w wieku 5 lat zaczęły sie problemy ze skórą i wtedy tez zaczęliśmy stosować emolienty.

donnavito (offline)

15-01-2015 22:46:42

Iława
Dobry emolient do kąpieli załatwia z reguły sprawę, jesli dziecko nie ma AZs lub innych schorzeń.Polecam takie z olejem lnianym, są tłuste i świetne.

moniaijulka (offline)

29-01-2015 01:09:02

Nowe
Córcię kąpię w płynie do kąpieli z Babydream, z tej firmy również mam oliwkę, mleczko do ciała, puder do pupki, krem na odparzenia i krem ochronny na wiatr i mróz. Kosmetyki dobre i nie uczulają małej. A skórę ma gładką i miękką smiling smiley

GabaBaba26 (offline)

29-01-2015 14:01:03

Udanin
Ja zaopatrzyłam się w specjalne preparaty, emolienty jednak mój synuś od początku miał problemy ze skorą więc udałam się do lekarza, który mi nakazał myć dziecko w krochmalu a ciałko smarować oliwką lub maścią cholesterolową i takie zabiegi kosmetyczne mu wystarczały by skóra jego stała sie taka jaka powinna być czyli gładziutka bez podrażnień.

[link widoczny po zalogowaniu]

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2015-01-29 14:25 przez GabaBaba26.

joanka106259 (offline)

15-02-2015 21:00:00

Lublin
U nas na początku sprawdzały się kosmetyki z drogerii, płyn do kąpieli, oliwka, szampon do włosów - z tych przeznaczonych dla dzieci od pierwszych dni życia. Później, gdy pojawiły się problemy skórne (ale to zaczęło się chyba po skończeniu roczku przez Marcela) używaliśmy Oliatum, Emolium czy Atoperal Baby i było dobrze.

Zapraszam do głosowania na Marcelka smiling smiley
[ebobas.pl]
[ebobas.pl]

Modzelka8 (offline)

18-02-2015 09:10:23

Biała Piska
Nam położna w szpitalu powiedziała, żeby niczym nie nawilżać tylko dodawać emolienty do kąpieli, które jak później zauważyłam są dość drogie w porównaniu z płynem do kąpieli. Dlatego stosuję płyn a po kąpieli oliwkuję ciałko ojego maluszka i na razie nie narzekam na suchą skórę.
Stwórz osobisty kalendarz ciąży
Chcesz pisać na naszym forum? Załóż konto w 3 minuty i dołącz do nas już dziś!.

Kliknij żeby zalogować

Forum eBobas.pl - Statystyki

Globalne
Wątki: 5064, Posty: 1242668, Użytkownicy: 72433.
Ostatnio dołączył/a TrzeciT.

Statystyki tego forum
Wątki: 134, Posty: 8301.