Nagłe przypadki porodu

Wysłane przez ewakozakiewicz 

ewakozakiewicz (offline)

30-11-2012 13:22:20

Co czeka kobietę, gdy zacznie się akcja porodowa, a ona nie ma przy sobie stosownych dokumentów, badań i spakowanych do szpitala rzeczy? Nie zawsze poród da się precyzyjnie zaplanować. Czasem kobieta pracuje intensywnie do dnia wyliczonej daty porodu, bo chce jak najwięcej mieć urlopu dla siebie i dziecka po jego narodzinach. Czasem zdarza się, że jest nie w miejscu zamieszkania, ale u rodziny, w innym mieście, czasem maluch rodzi się przed czasem i poród zaskakuje kobietę. Co wtedy?

czytaj więcej

kasztanka2 (offline)

30-10-2014 09:40:32

Bartłomiejowice
Chciałam zauważyć to dwie rzeczy. Po pierwsze w chwili obecnej dokument potwierdzający ubezpieczenie kobiety ciężarnej nie jest potrzeby - wszystko jest w ewuś i tych innych wynalazkach, nasze dane są w komputerze, więc o żadne papierki nie musimy się martwić. A po drugie myślę, że jednak mimo wszystko zazwyczaj kobiety rodzą tyle godzin, że zdążą przyjechać z domu do szpitala pięć razy, a w między czasie się wykąpać, solidnie spakować, przebrać, najeść i psychicznie nastawić. Tak przynajmniej było w moim przypadku tongue sticking out smiley

donnavito (offline)

19-12-2014 00:30:26

Iława
Myślę, ze żadna normalna kobieta w końcówce ciąży nie jedzie daleko do rodziny bez karty ciąży itp.

joani (offline)

14-01-2015 22:18:13

Oj z tym długim porodem bym sie nie zgodziła. Jak ja leżałam juz po, przywieźli dziewczynę ze sklepu. Ledwo weszła na łóżko, zaczęła krzyczeć, że rodzi, na co pielęgniarka uspokajała, że to dopiero początek i potrwa klika godzin. Kobieta na to ale mi już główka wychodzi.. no i po 5 minutach i jednym stęknięciu dziecko było na świecie... zazdrościły wszystkie co leżały i się męczyły te naście godzin a nawet kilka dni smiling smiley więc wyjątek potwierdza regułę- nie znasz dnia ani godziny, bądź zawsze gotów!

martynka002 (offline)

19-01-2015 14:56:15

faktycznie jest czego pozazdrościc , każda by taki poród chciala szybki i malo bolesny winking smiley Ale wydaje mi się, że nawet jeżeżli poród móglby trwac taką chwile to i tak po porodzie lezy sie na porodówce 2h. Więc w tym czasie ktoś z rodziny podrzuci najpotrzebniejsze rzeczy.

joanka106259 (offline)

25-02-2015 18:36:43

Lublin
Ja jeżeli oddalam się od miejsca zamieszkania zawsze zabieram ze sobą dokumenty ciążowe. W bardziej zaawansowanej ciąży warto mieć choćby kartę ciąży w torebce, jest mała i nie zajmie dużo miejsca a zawiera najpotrzebniejsze informacje.

Zapraszam do głosowania na Marcelka smiling smiley
[ebobas.pl]
[ebobas.pl]

joanka106259 (offline)

25-02-2015 18:39:33

Lublin
A jeżeli chodzi o niespodziewany poród ja tak miała w pierwszej ciąży. Nie miałam zadnych skurczy, nie działo się nic zapowiadającego poród a rano obudziłam się w mokrym łóżku, gdyż odeszły mi wody. Potem wszystko było już szybciutko. Chociaż muszę powiedzieć, że w pierwszym najbliżym szpitalu lekarz nie przyjął mnie. Zbadał, powiedział że dzidziuś będzie dziś i stwierdził, iż u nich nie ma miejsca. W tym szpitalu byłam po 10 rano a o 13.35 na świecie był już Marcelek.

Zapraszam do głosowania na Marcelka smiling smiley
[ebobas.pl]
[ebobas.pl]

ewa1989m (offline)

17-03-2015 17:51:18

Biczyce Górne
Ja mimo mialam zlecenie na cc z powodu choroby osteoporozy a do tego zwerzona miednica i synek byl ulozony miednicowo, mialam planowana cc ,to balam sie ze urodze wczesniej tak jak mnie moja mama urodzila mnie miesiac wczesniej, balam sie ze poczuje skurcze,albo odejda mi wody,ale naszczescie donioslam do 38tyg:-), ale warto przeczytac artykul ba ten temat:-)

Doris85 (offline)

05-04-2015 12:51:05

Świecie
Czasem ciężko przewidzieć kiedy dokładnie zaczniemy rodzić. Dlatego ja od samego początku ciąży zawsze noszę przy sobie kartę ciąży, a w domu mam wszystkie potrzebne dokumenty odłożone w jednej teczce, aby w razie niespodzianki mąż mógł łatwo znaleźć to, co potrzebne.

Chcesz pisać na naszym forum? Załóż konto w 3 minuty i dołącz do nas już dziś!.

Kliknij żeby zalogować

Forum eBobas.pl - Statystyki

Globalne
Wątki: 5266, Posty: 1313323, Użytkownicy: 73053.
Ostatnio dołączył/a matdrewniaak.

Statystyki tego forum
Wątki: 215, Posty: 12673.