Jaki powinien być biustonosz ciężarnej

Wysłane przez agnieszkausiarczyk 

agnieszkausiarczyk (offline)

07-08-2009 13:44:36

W pierwszym trymestrze ciąży biust może powiększyć się nawet o dwa rozmiary. Być może więc będzie trzeba nawet dwa razy dobierać właściwy stanik. Dopiero w ostatnim miesiącu ciąży można przymierzać staniki do karmienia, choć jeszcze lepiej zrobić to po porodzie, bo piersi po porodzie mogą powiększyć się jeszcze o 25 procent.

czytaj więcej

marlena09 (offline)

26-10-2012 22:59:15

Warszawa
Ja teraz kupiłam bardzo fajny stanik w necie w tym sklepie [link widoczny po zalogowaniu]
Naprawde super, ja już potrzebuje niestety spać w nim, bo jednak moje piersi tez mi dają w kość winking smiley)

teresa211186 (offline)

06-11-2014 20:32:05

Niwki Książęce
Na początku ciąży musiałam często zmieniać staniki, zawsze coś mi nie pasowało, mimo iż kupowałam je w ulubionym sklepie. Teraz udało mi się kupić bardzo fajne dwa tej samej firmy i służą mi już chyba 2 miesiące, ale czuję ze niebawem będę musiała się z nimi rozstać tym bardziej że za 7 tyg. mam termin porodu

lenkaa82 (offline)

19-11-2014 21:23:24

warszawa
Ja mam z natury duże piersi ( 70 F ) i zawsze obawiałam się ich w ciąży. Okazuje się, żę zupełnie niesłusznie. Piersi powiekszyły się jedynie o 1 rozmiar ( z F na G ). Biustonosze kupuję w tym samym sklepie co dotychczas.

joannaeich (offline)

23-12-2014 09:00:51

Gniezno
ja byłam na przymiarce jaki biustonosz i mam idealny nie jest za mały ani za duży a co najważniejsze wygodny.

donnavito (offline)

31-12-2014 00:15:01

Iława
Mi sie marzy spotkanie z brafiterka, ale u mnie nie ma takich usług. I w ogóle jest za mało sklepów z bielizną, a w necie sie boję, bo sam nie wiem, jaki mam rozmiar, kazdy stanik w innym, producenci różnie opisują rozmiary.

joanka106259 (offline)

15-01-2015 20:58:08

Lublin
Wybór stanika to ciężka sprawa. Po przeczytaniu tego artykułu trochę ta sprawa się rozjaśnia smiling smiley

Zapraszam do głosowania na Marcelka smiling smiley
[ebobas.pl]
[ebobas.pl]

donnavito (offline)

25-01-2015 23:06:06

Iława
Stanik jest wazny, bo pod koniec ciązy, gdy piersi są już większe, warto w nim spac, by się nie zdeformowąły, ale musi być bardzo wygodny.

joani (offline)

30-01-2015 07:56:51

Na pewno nie ma co kupować na wyrost, bo mi np. biust prawie się nie zmienił i chodziłam dalej w swoich starych. Wiadomo piersi są bardziej drażliwe, więc jak dla mnie najlepsze były sportowe bez fiszbin.

GabaBaba26 (offline)

31-01-2015 14:24:20

Udanin
Mi w ciąży piersi powiększyły się o 100% więc wszystkie wypychane staniki mogłam w końcu wyrzucić winking smiley Staniki kupowałam w sklepie , w którym to ekspedientka dopasowywała mi biustonosze wybierając odpowiedni rozmiar. W ciągu całej ciąży trzy razy wymieniałam staniki ponieważ piersi mi wciąż rosły a po ciąży nosiłam stanik do karmienia do póty karmiłam piersią.

[link widoczny po zalogowaniu]

halina2159 (offline)

01-02-2015 17:22:57

Skoczów
Wybór odpowiedniego stanika jest bardzo ważny bo to ważne i dla zdrowia naszego i dobrego samopoczucia no i ładnego wyglądu a w końcu wszystkie chcemy wyglądac atrakcyjnie i czuc sie dobrze smiling smiley Mi w ciążach biust się powiększył wiec kupiłam nowy większy a pod koniec ciąży kolejny który został do konca karmienia piersią ,dla mnie wząne bylo by był wygodny i z naturalnych materialów i by można bylo łatwo i szybko odpiąć i zapiąć miseczke smiling smiley

[link widoczny po zalogowaniu] [link widoczny po zalogowaniu]

joani (offline)

01-02-2015 18:49:48

Przypomniała mi się zabawna historia ze szpitala. Kobietka miała nakarmić małą. Odsunęła bluzeczkę, ukazał się piękny stanik, nafaszerowany cyrkoniami, ale był dla karmiącej, bo odpięła miseczkę- sztywną aż z daleka widać. No i zaczęło się zawijanie miseczki w różne strony.. dziecko płacze a mama walczy. Dodatkowo stanik ograniczony jest fiszbiną na dole. Nie powiem, żal mi juz jej było i jej i dziecka. W końcu się wkurzyła i ściągnęła stanik, nastała błoga cisza...
Wniosek- nie wygląd jest ważny a jego użyteczność i wygoda.

donnavito (offline)

04-02-2015 23:30:55

Iława
Stanik trzeba wypróbowac w domu, zeby się z nim zaznajomić, wcale niełatwo sobie poradzić z tymi dla karmiących, zwłaszcza jedną ręką.

wojtaszek (offline)

05-02-2015 22:01:31

Tarnów
Biustonosz musi byc przede wszystkim wygodny i dobrze podtrzymywać piersi. Ja przed porodem kupiłam sobie taki z odpinanymi miseczkami i powiem szczerze że nie wyobrażam sobie karmienia bez niego. Takie biustonosze sa bardzo wygodne i jeżeli chcemy nakarmić dziecko wystarczy odpiąć miseczkę i nie odsłaniając swojego ciała mozna to zrobić bardzo sprawnie i dyskretnie. Ja miałam jedynie czasami problemy z zapięciem biustonosza jedną ręką i tu uważam że producenci powinni pomyśleć o lepszym rozwiązaniu.

mikaa997 (offline)

11-02-2015 09:59:41

Wrocław
Ja miałam dwa rodzaje, każdy z odpinaną miseczką ale jeden był materiałowy, zupełnie miękki. Drugi miał lekko usztywnioną miseczkę. Przyznam szczerze, że wygodniej mi było w tym drugim jednak jeśli chodzi o karmienie to faktycznie jest gorzej bo po odpięciu miseczki trudniej jest ją podwinąć żeby wygodnie nakarmić dziecko. Skończyło się na tym, że obu używałam bardzo krótko i szybko przeszłam na zwykłe staniki. W domu po prostu ściągałam cały biustonosz a przed wyjściem z domu zastanawiałam się czy będę musiała karmić i jeśli tak to czy jest w danym miejscu pokój dla matki z dzieckiem, gdzie też bez problem mogłam ściągnąć stanik smiling smiley

Modzelka8 (offline)

20-02-2015 18:46:59

Biała Piska
Ja raczej w ciąży miałam te staniki co wcześniej, jedynie pod koniec kupiłam sobie jeden nieco większy. Ale już po urodzeniu musiałam kupić nowe, oczywiście te do karmienia, bo są najwygodniejsze dla mnie

joanka106259 (offline)

21-02-2015 10:50:35

Lublin
Ja kupiłam w komplecie dwa z odpinanymi miseczkami i są materiałowe. Piersi urosły mi tak, że w stare staniki się nie mieściły i bardzo mnie cisnęły. W pierwszej ciązy i po porodzie rzadko zakładałam stanik, w domu nigdy nie nosiłam, ale teraz mam już swoje lata winking smiley i boje się, żeby piersi mi nie opadły, dlatego wolę kupić sobie staniki nawet jesli długo z nich nie będę korzystała.

Zapraszam do głosowania na Marcelka smiling smiley
[ebobas.pl]
[ebobas.pl]

Doris85 (offline)

03-04-2015 14:47:56

Świecie
Mi w trakcie ciazy bardzo sie powiekszyl biust, czesto mialam obolale piersi, mimo prawidlowo dobranego stanika. Dlatego dla mnie w momentach najwiekszego kryzysu idealnym rozwiazaniem okazaly sie staniki sportowe.

Monika345 (offline)

16-04-2015 10:55:58

Szczecin
Również do jakiegoś czasu nosiłam zwykłe staniki. Po koniec ciąży kupiłam już takie do karmienia i jestem bardzo zadowolona bo niejeden bezfiszbinowy karmnik podtrzymuje piersi lepiej niż zwykły stanik na fiszbince.
Ja akurat postawiłam na zagraniczną markę [link widoczny po zalogowaniu] i mogę polecić ją każdej karmiącej mamie. Cena nie należy do najniższych jednak na prawdę są warte swojej ceny smiling smiley

paulinamama (offline)

02-06-2016 13:49:45

Kirchol
Hej, ja teraz nosze stanik yajlee, super się rozciąga, rośnie razem z moim biustem oraz dodatkowym plusem są odpinane ramiączka co pewnie ułatwi mi karmienie. Polecam wszystkim przyszłym mamom smiling smiley
Chcesz pisać na naszym forum? Załóż konto w 3 minuty i dołącz do nas już dziś!.

Kliknij żeby zalogować

Forum eBobas.pl - Statystyki

Globalne
Wątki: 5324, Posty: 1363420, Użytkownicy: 73240.
Ostatnio dołączył/a Grzesiek_91.

Statystyki tego forum
Wątki: 215, Posty: 17511.