Witaminy i minerały w diecie kobiety w ciąży

Wysłane przez agnieszkausiarczyk 

agnieszkausiarczyk (offline)

04-08-2009 17:22:58

Co jeść, by zapewnić sobie zdrowie w ciąży i po niej oraz zapewnić dziecku prawidłowy rozwój fizyczny i umysłowy?

czytaj więcej

malgorzatap (offline)

05-08-2009 12:28:16

Hjørring
Mam jedna uwage: w diecie ciezarnej nie powinno byc dodatkowej suplementacji witaminy A ze wzgledu na ryzyko wad wrodzonych(kosci czaszki,centralny uklad nerwowy i serce) Z tego tez wzgledu tabletki witaminowe dla ciezarnych sa jej pozbawione lub maja obnizona zawartosc wit.A Uwaza sie takze ze z tego samego wzgledu nie powinno sie spozywac w ciazy watrobki (wit.A odklada sie w tkance tluszczowej i wykorzystywana jest stopniowo)bo ma ona wysoka jej zawartosc.Najbezpieczniej jest jesc warzywa z duza zawartoscia B-karotenu bo ten nie jest szkodliwy

[link widoczny po zalogowaniu]

Życie nie powinno być podróżą do grobu. Człowiek do kresu życia powinien się dotoczyć z kieliszkiem Chardonnay w jednej ręce, tabliczką czekolady w drugiej, narąbany w trzy dupy, krzycząc... "ALE TO BYŁA JAZDA..."

anialadeevit (offline)

25-01-2013 21:51:09

Wrocław
Zgadzam się, hiperwitaminoza może być niebezpieczna. Dlatego lepiej nie komponować własnego zestawu witamin, tylko wybrać preparat, który zawiera w jednej tabletce wszystkie niezbędne substancje, w ilości dostosowanej do potrzeb kobiety ciężarnej.

lucja_koralenko (offline)

27-02-2014 16:10:22

Wrocław
Mój lekarz mówi, żeby oprócz kwasu foliowego nic nie brać, bo w zbilansowanej diecie wszystko jest. Ostatnio jestem na zwolnieniu i dużo czytałam o Omega 3. Staram się go brać z ryb, siemienia lnianego albo oleju rzepakowo lnianego golden drop. Macie jeszcze jakieś inne sposoby? Próbował ktoś suplementów? Czy to może być groźne dla mojej fasolki?

KasskaK (offline)

28-05-2014 18:39:17

Warszawa
U mnie podobnie, kwas foliowy i bogata w witaminy dieta, najlepiej bez konsultacji ze specjalistą nie brać na własną rękę tony witamin, bo można sobie dodatkowo zaszkodzić.

manusia (offline)

06-11-2014 10:18:11

Wrocław
Ja zaczęłam teraz brać d-vitum forte, to jest witmina D - zrobiłam sobie badanie na polecenei lekarza i okazało się, że mam bardzo duże niedoborysad smiley Położna mi mówiła, że teraz coraz więcej pacjentek bierze witaminę D, bo niedobry ma podobno większość ciężarnych... Ale zawsze lepiej chyba to najpierw sprawdzić... badanie niestety nie należy na najtanszych i oczywiscie trzeba je prywatnie robic, ale w koncu chodzi i zdrowie dziecka

martynka002 (offline)

11-11-2014 11:38:28

ja zażywałam pregne plus . oprcz tego wiele warzyw owoców ogólnie produktów bogate w witaminy

lenkaa82 (offline)

11-11-2014 14:07:33

warszawa
Mnie niestety też wyszła bardzo mała ilość Wit. D ( ale to podobno w naszym klimacie normalne – ze względu na małe nasłonecznienie ) i biorę codziennie Vigantoleten 500. Podobno to wystarczy.

halina2159 (offline)

21-11-2014 12:43:48

Skoczów
przed pierwszą ciążą brałam kwas foliowy i na początku ciaży a od drugiego miesiąca pani doktor zaleciła suplementację witaminami dla cieżarnych i brałam je takze po porodzie i caly okres karmienia piersia i potem przed druga ciążą też brałam kwas foliowy i pierwsze 3 mies. ciąży brałam tylko kwas foliowy a potem takze witaminy dla cieżarnych bo jak lekarka powiedziała w ciaży zapotrzebowanie na witaminy i składniki mineralne wzrasta i nie zawwze jesteśmy w stanie dostarczyc tyle ich naszemu organizmowi i tym samym maluszkowi ,witaminy brałam aż do zakończenia karmienia piersią dzięki czemu nie mialam problemu z wypadaniem włosów a skóra i paznokcie sa zdrowe i ładne . Odpowiednia dieta jest ważna ale dobrze dobrane witaminy i minerały pomogą nam dobrze się czuć i zapewnić zdrowie nam i naszym malym skarbom jednak zawsze powinny byc brane po konsultacji z lekarzem nie na własną rekę .Zgadzam sie że z Wit.A trzeba uważać zwłaszcza w ciaży ale każdy nadmiar tak jak niedobór może szkodzic dlatego są badania i lekarze by dobrac odpowiedni suplemeny i dawkę smiling smiley

[link widoczny po zalogowaniu] [link widoczny po zalogowaniu]

donnavito (offline)

06-12-2014 00:01:08

Iława
Ja objadalam się nektarynkami i winogronami, ale żelaza lykałam bardzo dużo razem z B12 niestety, sok z buraka nie chciał pomóc, miałam trudnosci z wchłanianmiem, dopiero z B12 byl efekt.Ważne są kwasy DHA obecnie, wiele preparatów dla cięarnych juz je zawiera, ale w małej dawce.

joani (offline)

12-01-2015 11:28:08

Niestety czasami samo jedzenie nie wystarcza, tak jak było u mnie. Musiałam wpomóc się żelazem i to w końskiej dawce. Do tego picie soku z buraków i marchwi podniosły mi wyniki do zadowalających. W trzecim trymestrze zaczęłam też brać kwasy omega3, bo jednak rybek itp. za mało było w mojej diecie.

martynka002 (offline)

12-01-2015 18:01:55

ja jadłam ciemne pieczywo , duzo owocow , warzyw , jogurty , bralam witaminki i dzidzia zdrowa a wyniki w ciazy super

Doris85 (offline)

03-04-2015 13:19:46

Świecie
Czesto kobieta - mimo szczerych checi - nie jest w stanie zapewnic organizmowi wlasciwych skladnikow odzywczych. Dotyczy to zwlaszcza pierwszego trymestru ciazy, gdy mecza nas mdlosci i wymioty, a na sama mysl o niektorych produktach odechciewa nam sie jesc. W pozniejszych etapach moze die tez okazac iz mimo diety organizm posiada niedobory witamin. Warto wtedy siegnac po witaminy dla ciezarnych i dalej dbac o wlasciwe urozmaicanie posilkow.

edytta88 (offline)

25-06-2016 18:34:48

Białystok
Strasznie dużo wymienionych witamin i wszystkiego... Wiadomo, że lepiej, żeby nie było niedoboru żadnej, ale polskie towarzystwo ginekologiczne mówi jasno tylko o kilku składnikach: kwas foliowy, jod, dha, magnez i witamina D, więc nie wiem, czy aż tak przywiązywać wagę do pozostałych. Poza tym, tak jak ktoś wyżej napisał - witamina A w nadmiarze może powodować naprawdę straszne wady u dziecka. Wszystko z głową. winking smiley

janeczka15 (offline)

20-01-2017 12:45:15

Warszawa
Ja mogę ze swojej strony polecić Vita D Express. Ma dużą dawkę witaminy D i super łatwo się ją spożywa bez popijania i połykania. Wystarczy język i jedna minuta smiling smiley

pauliska (offline)

08-02-2017 09:17:58

Warszawa
wiecie co, myślę że w ciąży 'duże dawki' czegokolwiek to nie jest jakoś specjalnie wskazane, o ile z wyników badań nie wynika nic innego oczywiście smiling smiley i lepiej się obracać wokół preparatów stricte dla ciężarnych, chooociaż widziałam i takie z wit. A to po prostu ręce mi opadły...

paulina_pola (offline)

06-03-2017 12:24:55

białystok
Więcej nie zawsze oznacza lepiej smiling smiley Szczególnie w ciąży trzeba do wszystkiego podchodzić z głową. Ja brałam tylko folik mama ten na pierwszy a ppootem 2/3 trymestr. Zmieniłam swoja diete na dużo zdrowszą, uważałam co jem, czytałam etykiety smiling smiley

najgela (offline)

06-03-2017 16:26:32

Sitno
Ja przez pierwsze trzy tygodnie brałam tylko folik, a potem mama dha, muszę przyznać, że byłam zadowolona, nie miałam żadnych skurczy nóg, śpiących dni, przynajmniej nie więcej niż normalnie. Dziecko urodziło się silne i zdrowe.

wmartaszka (offline)

30-03-2017 11:23:20

Warszawa
Przed ciążą myślałam, że będę brać tylko kwas foliowy i to wystarczy. No i pewnie by wystarczyło jako niezbędne minimum, ale warto jeszcze uzupełniać inne składniki, które dobrze wpływają na rozwój dziecka. Dlatego biorę mama dha premium i mam tam nie tylko kwas foliowy, ale i dha, magnez i jod.

paulina_pola (offline)

12-05-2017 08:48:24

białystok
Ja nie brałam żadnych witamin tylko folik mama. Na początku jakieś łykałam ale mnie po nich mdliło i odstawiłam je.
Stwórz osobisty kalendarz ciąży
Chcesz pisać na naszym forum? Załóż konto w 3 minuty i dołącz do nas już dziś!.

Kliknij żeby zalogować

Forum eBobas.pl - Statystyki

Globalne
Wątki: 5055, Posty: 1236217, Użytkownicy: 72401.
Ostatnio dołączył/a Klaudia15.

Statystyki tego forum
Wątki: 214, Posty: 5039.