Uwaga na syndrom Piotrusia Pana

Wysłane przez izabellamazurek 

izabellamazurek (offline)

04-08-2009 16:15:08

Czasem mężczyzna jest niezdolny do budowania trwałej więzi i do bycia ojcem, bo to zbyt obciążające dla niego zobowiązania. Skupiony jest na sobie, a od partnerki oczekuje matkowania, zainteresowania, zajmowania się wyłącznie nim.

czytaj więcej

anniko (offline)

09-08-2009 18:27:05

to tylko jedna strona medalu-niedojrzaly mezczyzna ,majacy dzieci z roznymi kobietami-jak latwo go potepic,nieodpowiedzialny!!. Bywa natomiast ,i to czesto, ze kobiety, zafascynowane Piotrusiem Panem,widzac ze zaczyna im sie on wymykac, ze nie chce juz z nimi byc-"lapia go" na ciążę... Mając nadzieję ,że mały bobasek obudzi coś w Piotrusiu i ZMUSI go by z nimi został. Często czeka je gorzkie rozczarowanie i samotne macierzyństwo. Albo Piotrus stara sie nieco być ojcem ,na tyle na ile potrafi. To i tak jest duzo. Takie kobiety to skrajne egoistki-zgodzicie się ze mną? Po pierwsze zachodzą w ciążę nie pytając drugiej strony czy chce być rodzicem,ojcem . Mają to w nosie. One chcą dziecka. A drugie świnstwo ,ktore robią to.... własnym dzieciom... Tym małym niewinnym istotom ,skazanym od początku przez egoistyczną matkę na życie bez ojca. Albo z ojcem z "doskoku". Nie wszystkie kobiety to ideal. Niestety. Kazda zna napewno taką? Prawda?

grazyna (offline)

24-08-2009 14:41:14

To nie egoizm, ze chcesz miec dziecko nawet, gdy nie masz stalego partnera! To czy dziecko bedzie zdrowo i ladnie sie rozwijalo zalezy od tego, jakie warunki mu stworzymy. Rodzina to nie tylko mama i tata, to także wujkowie, ciocie, bacie i dziadkowie, przyjaciele itd. Nie widze nic zlego w tym, ze samotna mama ma dziecko. Czasem przeciez zdarza sie tez, ze ojcowie umieraja i nie dozywaja narodzin swych dzieci albo, ze po prostu odchodza. To analogiczna sytuacja. A łapanie faceta na dziecko?! Pierwsze słyszę! To nie te czasy, że ciąża nakłaniała honorowego faceta do małżeństwa. Kobiety decydują się na dziecko z Piotrusiem Panem, bo po prostu go kochają. Liczą na to, że to je wybierze i ich dziecko spośród grona innych swoich kobiet i dzieci. Ten tekst moim zdaniem nie jest potępieniem Piotrusiów Panów, ma jedynie uzmysławiać kobietom, że Piotruś Pan nie zmieni się z dnia na dzień.

anniko (offline)

29-08-2009 00:17:14

Po kolei.To jednak egoizm ,bo dziecko ma tylko jednego rodzica. Egoizm względem dziecka-a jak kiedys bedzie pytalo dlaczego?
Ale pominmy- faktycznie bardzo troskliwa mama,wspomagana przez dziadkow,ciocie itp ,zapewni dziecku milosc i rozwoj.
Pozostaje egoizm kobiety względem mężczyzny- ona chce dziecka,on nie. Ona realizuje swoje pragnienia kosztem jego. Nie jest to przeciez drobnostka-ona nie zjadła mu ciasteczka,nie zniszczyła książki.... Zmienila jego zycie . Jesli jest draniem -pojdzie nie obejrzawszy się nawet. A jeśli mimo swej Piotrusiowatosci jest porządnym facetem? Moze w jego rozumieniu odpowiedzialnosc polega na nie podejmowaniu zobowiazan ktorych nie chce się dotrzymywac?
Lapanie na ciążę ,które opisałam,nie miało sugerować małżenstwa, Grazyno.Miało znaczyc-jesli jestes choc trochę porządnym facetem ,to już nigdy mnie nie opuścisz.Zawsze będziesz ze mną związany-przez dziecko.Znam taki przypadek. To się zdarza i w tych czasach.

anniko (offline)

23-09-2009 22:45:11

a juz szczytem hipokryzji takich kobiet jest mowienie-dzieckojest nieszczesliwe ze tak rzadko Cię widuje, Tato...
Moze wtedy taka kobieta powinna sobie zadac pytanie-a komu to malenstwo zawdzięcza?
Tobie,Mamo. Ty podjęlas decyzję. Za Dziecko ,za jego Ojca... Więc pretensje i żale ,że malenstwo się smuci miej tylko do siebie... taka jest cena Twojego egoizmu.

dziadova (offline)

11-09-2013 10:03:19

Katowice
Hehe, kobiety jak zawsze z sobą ,,solidarne". Żal czytać. Nieuczciwi wobec siebie, niezdolni do tworzenia dobrych więzi i egoistyczni mogą być ludzie obu płci. Naprawdę tego nie doświadczyłyście? Nikt tu nie pisze o konkretnym przypadku, warto więc z góry usprawiedliwiać faceta?

A teraz pytanie na refleksję: ilu znacie ludzi, których wychowała tylko matka? Ja znam piątkę (w dwóch przypadkach ojciec zmarł, w trzech odszedł). Te kobiety bardzo się starały, ale ich dorosłe już dzieci mają w życiu pod górkę, ciężko im z relacjami z płcią przeciwną, a i nawet nie tylko z przeciwną, w sumie mają w relacjach poczucie wiecznej krzywdy i tego, że im ,,się należy, a świat im nie chce dać". Ojciec umrze lub odejdzie i trzeba żyć dalej, ale naprawdę nie sądzę, że wujkowie/ciocie lub przyjaciele mający własne rodziny gładko zastąpią dziecku ojca. To jest łatwe, kiedy trzeba pobawić się z małym dzieckiem, ale rozmowa na poważne tematy i bycie zawsze, kiedy ono potrzebuje jest znaaaacznie trudniejszą rzeczą.

[link widoczny po zalogowaniu]

mikaa997 (offline)

09-02-2015 17:07:33

Wrocław
Czy nasz mężczyzna ma syndrom Piotrusia Pana powinnyśmy same zauważyć wcześniej zanim zdecydujemy się na dziecko.Tak na prawdę uważam, że ludzie się zmieniają i często mężczyzna gdy staje się ojcem też nagle się zmienia. Jeśli się chce to można wszystko tak więć jeśli nasz partner chciał mieć dziecko to powinien dążyć do tego aby być dobrym tatą a my powinnyśmy go w tym mocno wspierać/.

gosiunia89 (offline)

23-03-2015 13:04:02

Rzeczyca
Ojciec mojego dziecka to niedojrzały egoista który myśli tylko i wyłącznie o sobie rozstałam się z Nim krótko po tym jak dowiedziałam się że jestem w ciąży.Okłamał mnie,oszukał w wyrachowany sposób.Nawet doszło do tego że mnie okradł.Gdy mu napisałam o ciąży pisał że dziecko będzie dla niego najważniejsze,że będzie na nie płacił lecz to tylko kolejna Jego gra.Moja córcia ma 4 miesiące i jeszcze ojca nie widziała.Ale może to i lepiej.Mojej miłości wystarczy za dwóch.sad smiley
Chcesz pisać na naszym forum? Załóż konto w 3 minuty i dołącz do nas już dziś!.

Kliknij żeby zalogować

Forum eBobas.pl - Statystyki

Globalne
Wątki: 5295, Posty: 1338885, Użytkownicy: 73160.
Ostatnio dołączył/a Paulina3107.

Statystyki tego forum
Wątki: 215, Posty: 15133.