Nacięcie krocza podczas porodu. Gojenie, powikłania

Wysłane przez agnieszkausiarczyk 

agnieszkausiarczyk (offline)

29-07-2009 14:52:56

Dużo poważniejsze od samoistnych pęknięć krocza mogą być konsekwencje jego nacięcia. Tymczasem w Polsce wciąż nacina się krocze rutynowo. W Danii, w Wielkiej Brytanii czy w Szwecji odsetek pacjentek z naciętym kroczem wynosi niewiele ponad 10 proc. W Polsce - kilkadziesiąt.

czytaj więcej

toja51 (offline)

29-07-2009 15:18:38

Kraków
Ciekawe czy którąś z Was lekarz pytał czy chce być nacinana? Mnie nikt nie pytał. Również lekarka prowadząca moje obie ciąże nic na ten temat nie wspomniała, że mogę się nie zgodzić i co wcześniej muszę robić, żeby do takiego porodu się przygotować. Bardzo tego żałuję.

Sympatyczna (offline)

29-07-2009 16:01:14

mnie też nikt nie pytał...

Człowiek przestaje się bawić nie dlatego, że się starzeje, tylko starzeje się dlatego, że przestaje się bawić

malgorzatap (offline)

29-07-2009 17:10:45

Hjørring
a ja mam mieszane uczucia bo mieszkam w Danii i z drugiej strony to wyglada to tak,ze nieraz ta decyzja o nacieciu jest podejmowana wg mnie troche za pozno.Sama mialam porod z vacuum,duze dziecko,spadlo tetno a decyzja o nacieciu zapadla dopiero w momencie decyzji o vacuum ( i jeszcze mnie o tym informowano,tak jakby byl na to czas!).Nie jest powiedziane,ze z nacieciem nie trzeba bylo zakladac vacuum ale uwazalam (i nadal uwazam),ze nalezalo nacinac od razu szczegolnie,ze bylam juz po dwoch porodach z nacieciem i krocze,wiadomo,nie jest tak podatne (bo z blizna,ktora sie nie rozciaga). Poza tym ,z racji zawodu, widze jak nieraz wygladaja pekniecia po porodzie bez nacinania...

Samo naciecie wg mnie wykonane bylo duzo lepiej niz sie to robi w Polsce - wlasnie do tylu, przez sluzowke, nieduze.Pamietna wczesniejszych doswiadczen bylam totalnie zaskoczona,ze nie mam z tym zwiazanych dolegliwosci.

[link widoczny po zalogowaniu]

Życie nie powinno być podróżą do grobu. Człowiek do kresu życia powinien się dotoczyć z kieliszkiem Chardonnay w jednej ręce, tabliczką czekolady w drugiej, narąbany w trzy dupy, krzycząc... "ALE TO BYŁA JAZDA..."

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2009-07-29 17:13 przez malgorzatap.

jmijeczka (offline)

30-07-2009 09:34:52

Wlkp
A mnie pytali czy chce byc nacinana.
Polozna zapytala pierw lekarza mojego ktory byl przy porodzie, lekarz zapytal mnie czy chce byc nacieta. Pamietam ze odpowiedzialam pytaniem na pytanie: a co? Bedzie szybciej? Na co razem z polozna pokiwali glowa, wiec odpowiedzialam szybko: to tnijcie! grinning smiley
Mialam pozniej zalozne jakos 2-4 szwy. Po 5-6 dniach po porodzie nie odczuwalam praktycznie zadnych dolegliwosci ze strony krocza. Co za tym idzie, naciecie musialo byc wykonane fachowo itp.

toja51 (offline)

30-07-2009 12:14:28

Kraków
Istotniejsze jest, zeby lekarz prowadzacy ciaze o tym porozmawial z pacjentka. Zeby miala czas, na przygotowanie sie do porodu bez nacinania.

malgorzatap (offline)

30-07-2009 17:58:36

Hjørring
toja51 ja mialam czas

Życie nie powinno być podróżą do grobu. Człowiek do kresu życia powinien się dotoczyć z kieliszkiem Chardonnay w jednej ręce, tabliczką czekolady w drugiej, narąbany w trzy dupy, krzycząc... "ALE TO BYŁA JAZDA..."

toja51 (offline)

31-07-2009 13:11:27

Kraków
No tak, ale sama piszesz, ze juz mialas blizny po poprzednich porodachsad smiley( . Informacja lekarza prowadzącego o tym, że można przygotowac sie do porodu bez naciecia jest szczegolnie cenna dla kobiety, która jeszcze nie rodziła.

malgorzatap (offline)

31-07-2009 13:13:57

Hjørring
oczywiscie,ja tylko mysle,ze przesada jest niedobra w zadna strone...tutaj niestety kilkakrotnie spotkalam sie z sytuacja kiedy wg mnie za dlugo vzekano z nacieciem krocza dlatego wlasnie,ze jest taki nacisk na jego ochrone

toja51 (offline)

31-07-2009 16:14:36

Kraków
Ochrona krocza, to przecież tez ochrona udanego seksusmiling smiley)

jmijeczka (offline)

31-07-2009 19:47:31

Wlkp
Niekoniecznie grinning smiley grinning smiley

Sympatyczna (offline)

31-07-2009 19:51:09

jestem tego zdania, co jmijeczka the finger smiley

Człowiek przestaje się bawić nie dlatego, że się starzeje, tylko starzeje się dlatego, że przestaje się bawić

jmijeczka (offline)

01-08-2009 13:57:13

Wlkp
Sympatyczna hihihi grinning smiley Chyba nie musze rozwijać mysli? smiling smiley the finger smiley

Sympatyczna (offline)

01-08-2009 14:09:11

nie musisz szaleniec

jmijeczka (offline)

01-08-2009 14:11:35

Wlkp
młody kozak

cukiereczek512 (offline)

01-08-2009 22:59:03

Ostrowiec Świętokrzyski
może i nacinanie jest kiepskie, ale z drugiej strony jak się popęka (co się dzieje w 90% przypadków) to w kilka stron i rana będzie poszarpana, co utrudnia zszycie. a nacięcie zazwyczaj jest w jedną stronę i łagodne winking smiley

toja51 (offline)

03-08-2009 12:07:26

Kraków
I to jest propaganda, ktora niektorzy lekarze karmia swoje pacjentki. Na ogol zszyte pekniecie goi sie latwiej niz naciecie.

malgorzatap (offline)

03-08-2009 17:11:23

Hjørring
male pekniecia tak, ale nie zawsze peka malo i wtedy zapewniam cie,nieraz nie wiadomo jak sie zabrac do szycia...

feterak (offline)

05-08-2009 19:20:22

Pakosław
Ja prosiłam o nie nacinanie krocza, co wywołało oburzenie położnej i lekarza, że mogę o coś takiego prosić. I tak stwierdzili, że trzeba ciąć. Położna pocięła mnie strasznie (chyba jakieś tępe nożyce miała), a lekarz okropnie zszył. Samo nacinanie i i szycie bolało bardziej niż poród. Przez miesiąc nie mogłam normalnie siadać... nie chciało się zagoić. Nie polecam

anniko (offline)

06-08-2009 12:55:28

a ja przed porodem uprzedzilam polozna ze sobie tego nie zycze i juz. Pomoglo?Skąd.Nie wiem czemu ,ale czasem polozne traktuja rodzaca jak czlowieka ubezwlasnowolnionego. Kiedy zobaczylam ,ze w trakie porodu polozna zbliza sie z nozyczkami,powiedzialm jej wyraznie ,ze umawilysmy sie inaczej i ze ją po prostu ....kopnę .Pomoglo.Czulam sie wtedy okropnie bezbronna- pelna bólu po kroplowce z oksytocyna,jak na lasce kobiety ktorej ne chcialo sie nawet sprobowac. Teraz powiedzialabym ze ja zaskarze,ale bylo to parę lat temu )).
Chcesz pisać na naszym forum? Załóż konto w 3 minuty i dołącz do nas już dziś!.

Kliknij żeby zalogować

Forum eBobas.pl - Statystyki

Globalne
Wątki: 5600, Posty: 1439441, Użytkownicy: 73478.
Ostatnio dołączył/a kasia1234567_8_1.

Statystyki tego forum
Wątki: 217, Posty: 24876.