Gestoza/Zatrucie ciążowe/Stan przedrzucawkowy

Wysłane przez agnieszkausiarczyk 

agnieszkausiarczyk (offline)

08-07-2009 17:42:33

Gestoza czyli tzw. zatrucie ciążowe to dawne, obecnie nieużywane, określenie nadciśnienia tętniczego, pojawiającego się w ciąży z towarzyszącym białkomoczem. Obecnie to powikłanie ciąży określamy stanem przedrzucawkowym.

czytaj więcej

monika86 (offline)

11-11-2014 19:02:22

Kutno
Zawsze miałam niskie ciśnienie. W ciąży książkowe, zawsze 120/70. Moje Dziecko ma 14 m - cy i ciśnienie znów takie jak przed ciążą.

moniaijulka (offline)

28-01-2015 23:33:17

Nowe
Mnie lekarze doprowadzili do stanu przedrzucawkowego, najpierw źle wykonane cc, zostawili fragment łożyska, potem żeby mnie oczyścić zrobili łyżeczkowanie, ogólnie w ciągu 4 godzin miałam 4 znieczulenia, 2 w kręgosłup które nie zadziałały i 2 całkowite. Jak się wybudziłam po łyżeczkowaniu ciśnienie miałam 180, dostałam tabletkę na obniżenie cisnienia i nic, dostałam drugą i dale nic, dostałam trzecią ciśnienie skoczyło do 190 i rosło, dostałam czwartą i nagle ciśnienie 220, dodam że byłam wtedy podłączona do urządzenia monitorującego, miałam w jednej ręce kroplówkę, w drugiej przetaczali mi krew, lekarze kazali podać 5 tabletkę na obniżenie ciśnienia i tak siedziało przy mnie dwóch lekarzy i 2 pielęgniarki dopóki ciśnienie nie spadło do 180. Przy wyjściu ze szpitala miałam cisnienie 160 i tak się utrzymywało przez tydzień, brałam leki na obniżenie ciśnienia. Ciężko mi było po cesarce opiekować się noworodkiem mając nadciśnienie bo z tym się wiązały bóle głowy okropne sad smiley ale w końcu się wszystko unormowało i cieszę się macierzyństwem smiling smiley

joanka106259 (offline)

25-02-2015 18:32:16

Lublin
Ja na szczęście problemów z ciśnieniem nie mam i wszystko jest w porządu. Lekarz na kazdej wizycie sprawdza ciśnienie, co wizyta mam do powtórzenia badania moczu i krwi, więc wszystko jest kontrolowane.

Zapraszam do głosowania na Marcelka smiling smiley
[ebobas.pl]
[ebobas.pl]
Chcesz pisać na naszym forum? Załóż konto w 3 minuty i dołącz do nas już dziś!.

Kliknij żeby zalogować

Forum eBobas.pl - Statystyki

Globalne
Wątki: 5473, Posty: 1409433, Użytkownicy: 73410.
Ostatnio dołączył/a wisienkaxo.

Statystyki tego forum
Wątki: 216, Posty: 21936.