Torbiele jajników. Rodzaje, objawy, leczenie

Wysłane przez ewakozakiewicz 

ewakozakiewicz (offline)

07-10-2011 13:32:58

Torbiele jajników najczęściej występują u kobiet w wieku rozrodczym, choć mogą się pojawić już w okresie dojrzewania czy dopiero podczas menopauzy. Zbyt duże obciążenie ćwiczeniami fizycznymi lub nadmierne odchudzanie, które wpływa na zaburzenia gospodarki hormonami, mogą się do nich przyczynić.

czytaj więcej

patrycja__ty (offline)

24-09-2014 08:44:46

Łyżwy
U mnie pierwsza torbiel została zamrożona-była ona jakieś 10 lat temu.Niedawno jak poszłam na usg-jestem w 21tyg-ginekolog zauważył u mnie drugą torbiel tylko bardzo dużą.Miała ona 7 cm na 6cm.Teraz zmniejszyła się tylko o cm ale nic nie zrobiliśmy z tym,ograniczam się mocno we wszystkim w domu-cały czas jestem na L4-dużo leże i odpoczywam.Będę miała cięicę i wtedy odrazu będzie wycięta i zbadana mam nadzieje że wszytko ok będziesmiling smiley

joani (offline)

15-01-2015 21:50:48

Też mam skłonności do torbiei. Dwa razy miałam robioną laparoskopię, bo inaczej sie nie dało a i bóle miałam okropne. Trzecią torbiel usunęli mi przy porodzie i cieszyłam się, że mam jednak cc, bo tym sposobem uniknęłam kolejnego cięcia.

donnavito (offline)

04-02-2015 23:26:27

Iława
Moja kumpela miała torbiele i z tego powodu strasznie cierpiała w czasie miesiączek, az miała zastrzyki przeciwbólowe.Wydało się, jaka jest przyczyna tych bóli, dopiero gdy w koncu poszła do ginekologa, męczyła się długo, torbiele zaś sobie rosły.

joani (offline)

05-02-2015 18:31:04

Każde bóle brzucha warto skonsultować i z ginekologiem, bo jak ma sie torbiele, jest niestety i taka mozliwość, że pekną, skręcą się i dopiero wtedy jest wielki problem. Wiel kobiet nie zdaje sobie sprawy, że torbiele ma na prawdę sporo kobiet i trzeba na bieżąco kontrolować.

Modzelka8 (offline)

16-02-2015 22:01:15

Biała Piska
Mnie często bolał brzuch w ciąży, dokładnie z prawej strony. Przy cięciu cesarskim okazało się, że miałam torbiel na prawym jajniku. Został usunięty przy okazji cesarki. Najpawdopodobniej to on powodował te bóle. Zastanawiam się tylko jak to możliwe że moja ginekolog nie widziała go na USG.

joani (offline)

17-02-2015 07:14:20

U mnie na początku ciąży było widać torbielkę a potem już nie i były dwie opcje- albo się wchłonęła albo płód zasłania.. no i okazało się jednak, że to drugie.

Doris85 (offline)

31-03-2015 17:02:38

Świecie
Moja torbiel nie dawała żadnych objawów. Dowiedziałam się o niej w trakcie kontrolnej wizyty u ginekologa. Ze względu na podejrzenie, że może to być torbiel czekoladowa i duży rozmiar lekarz nie chciał podjąć się leczenia farmakologicznego - od razu zaproponował zabieg. Przerażona wizją zabiegu udałam się na konsultację do innego ginekologa - po wdrożeniu leku torbiel rozeszła się sama.
Dziewczyny - pamiętajcie o regularnych badaniach, a jeśli metody proponowane przez Waszych lekarzy prowadzących budzą wątpliwości - konsultujcie je z innymi lekarzami.

Stwórz osobisty kalendarz ciąży
Chcesz pisać na naszym forum? Załóż konto w 3 minuty i dołącz do nas już dziś!.

Kliknij żeby zalogować

Forum eBobas.pl - Statystyki

Globalne
Wątki: 5086, Posty: 1251578, Użytkownicy: 72491.
Ostatnio dołączył/a Pancia_Ewa.

Statystyki tego forum
Wątki: 214, Posty: 6356.