Test ciążowy. Po ilu dniach od spodziewanej miesiączki zrobić test?

Wysłane przez ewakozakiewicz 

ewakozakiewicz (offline)

05-10-2011 13:05:01

Testy domowe z moczu mają około 95 procent skuteczności. Zazwyczaj, gdy są przedwcześnie zrobione, częściej są fałszywie ujemne niż fałszywie dodatnie. Testy te wtedy częściej mówią, że kobieta nie jest w ciąży niż, że jest.

czytaj więcej

halina2159 (offline)

25-09-2014 10:27:41

Skoczów
testy są różne i trzeba je robić naprawdę według instrukcji i warto czasem powtórzyc go dla pewności .My staraliśmy sie o maleństwo i kiedy zobaczłam dwie kreski na teście byliśmy szczesliwi ale po paru dniach dostałam strasznego bólu brzucha i plamienie byłam u lekarza (był to sam początek) usg nic nie wykazało następnego dnia powtórzyłam test i wyszedł negatywny poszłam do lekarza i stwierdził że musialo to być poronienie biochemiczne czy tak jakoś (samoistnie organizm odrzucił ciazę) byłam zalamana sad smiley staralismy się dalej mineło duzo czasu i leczenie i kiedy miesiączka spóźniala sie drugi tydzien zrobiłam test na prośbę męża i wyszedł pozytywny następnego dnia zrobiłam jeszcze raz dla pewnosci a potem wizyta u lekarza i na usg zobaczyliśmy małą kropeczkę która jak się okazało to nasza córcia smiling smiley przy drugiej ciaży pierwszy test wyszedł negatywny czułam ze jestem w ciaży i miesiączki nie było ale test nie wykazał ciaży po tygodniu powtórzyłam i zobaczylismy piękne dwie kreseczki dlatego czasem warto powtórzyc test po kilku dniach smiling smiley

[link widoczny po zalogowaniu] [link widoczny po zalogowaniu]

teresa211186 (offline)

29-09-2014 20:11:39

Niwki Książęce
Ja używałam testów płytkowych i muszę przyznać że za każdym razem jak robiłam test to dokładnie czytałam instrukcję. Podczas pierwszej ciąży kiedy to spóźnił mi się okres zrobiłam tylko jeden test, ale jak staraliśmy się o kolejne maleństwo zrobiłam tych testów sporo zawsze z nadzieją ze w końcu pojawią się dwie kreseczki, a gdy się pojawiły to zrobiłam jeszcze dwa żeby być w 100% pewna.

monika86 (offline)

25-10-2014 13:31:46

Kutno
Gdy podejrzewałam że mogę być w ciąży zrobiłam sobie test. Nie jeden a ... cztery żeby upewnić się czy faktycznie jestem. Bardzo chcieliśmy dziecka więc od razu po zrobieniu testów udałam sie do ginekologa, który potwierdził ciążę. Nasza radość była ogromna. Ogólnie na początku można zrobić test ale najbardziej wiarygodna jest oczywiście wizyta u lekarza lub badanie z krwi.

mysia83 (offline)

10-11-2014 14:08:57

Rzeszów
W pierwszej ciąży test zrobiłam ok 8 dni po terminie spodziewanej miesiączki i wyszły piękne 2 krechy :0 w drugiej ciąży robiłam szybciej, bo miałam mdłości, wiec praktycznie juz wiedziałam, to było 3 dni po terminie spodziewanej miesiączki i kreseczka była mniej widoczna, ale już była smiling smiley

moniaijulka (offline)

08-12-2014 23:00:12

Nowe
Ja używałam testów płytkowych smiling smiley ze względu na długie starania o dziecko robiłam je często. Przy pierwszej ciąży od razu jak wkropiłam mocz pojawiły się 2 kreski, dosłownie na momencie czyli hormonów było dużo smiling smiley
Przy drugiej ciąży miałam w styczniu miesiączkę taką inną, tylko 3 dni i to taką słabą, myślałam że to od wysiłku bo byliśmy wtedy 4 dni na nartach, ale w głębi duszy czekałam aż wrócimy do domu i zrobię test ciążowy grinning smiley wyszedł negatywny, postanowiłam za tydzień powtórzyć, bo szliśmy na wesele do kuzynki i chciałam mieć pewność że nie ma dzidzi - drugi wyszedł negatywny. Nie miałam żadnych objaw , ale miałam przeczucie i postanowiłam po 3 tyg od końca miesiączki zrobić trzeci test i oczywiście pozytywny dziecko z grzechotką także w moczu hormony pojawiły się dopiero po 21 dniach, a byłam już w 6 tyg ciąży smiling smiley

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-12-08 23:01 przez moniaijulka.

joannaeich (offline)

29-12-2014 13:46:22

Gniezno
w obu przypadka czyli pierwszego i drugiego dziecka test w 100% poztytywny z potwierdzeniem lekarza

donnavito (offline)

09-01-2015 01:00:41

Iława
Najlepiej udac się do laboratorium zrobić test z krwi, wynik za ok. godzinę i nie ma żadnych wątpliwości, nie trzeba powtarzać.

joanka106259 (offline)

11-01-2015 14:19:56

Lublin
Ja zrobiłam test 29.08 a wcześniejsza miesiączka skończyła się 31.07. , czyli w zasadzie zobaczyłam dwie kreski w dniach spodziewanej kolejnej miesiączki. Faktycznie jedna z kresek była jaśniejsza, ale mimo wszystko widoczna. Po teście od razu zapisałam się do ginekologa smiling smiley Testu z krwi nie robiłam dla potwierdzenia, bo już przed testem czułam, że raczej jestem w ciąży smiling smiley

Zapraszam do głosowania na Marcelka smiling smiley
[ebobas.pl]
[ebobas.pl]

donnavito (offline)

12-01-2015 21:52:01

Iława
No właśnie, często kobieta po prostu to wie, skąd, nie wiem, ale coś w tym jest.

mysia83 (offline)

14-01-2015 08:25:25

Rzeszów
Ja też wiedziałam, zanim zrobiłam test, ale nie było to jakieś wewnętrzne przeczucie, po prostu bardzo wcześnie miałam mdłości i byłam pewna, ze to nasz dzidzius smiling smiley

teresa211186 (offline)

14-01-2015 10:53:25

Niwki Książęce
O pierwszej ciąży dowiedziałam się gdy miesiączka spóźniła mi się jeden dzień.
W drugiej ciąży miałam przeczucia, że w końcu się udało ale dopiero test dał mi 100% pewność

mikaa997 (offline)

18-01-2015 12:37:24

Wrocław
Może i wam pomoże.... winking smiley Gdy poszłam do pateki kupić kolejny test ciążowy Pani zapytała jaki podać? Odpowiedziałam "szczęśliwy", farmaceutka uśmiechnęła się smiling smiley Kolejnego dnia rano zrobiłam test i ... pokazały się dwie kreseczki smiling smiley

martynka002 (offline)

20-01-2015 22:21:16

ja dowiedzialam sie 2 tyg po planowanej miesiaczce. Nigdy nie mialam taki opoznien max.8-9dni a nie 14 i powyzej , wiec juz sie domyslilam.

GabaBaba26 (offline)

27-01-2015 22:32:30

Udanin
Moje miesiączki zawsze były regularne więc jak w dniu spodziewanej, okres się nie pojawił następnego dnia mąż kupował mi teścik i sprawdzaliśmy czy szczęście się do nas uśmiechnęło winking smiley Byłam cztery razy w ciąży i aż trzy zostały wykryte przez teścik tuż po spodziewanej miesiączce a tylko ostatnia ciąża nie a wręcz nawet cztery dni po terminie lekarka również nie stwierdziła ciąży lecz ja byłam przekonana że dzieciątko we mnie się rozwija i nie pomyliłam się winking smiley

[link widoczny po zalogowaniu]

wojtaszek (offline)

31-01-2015 21:47:15

Tarnów
Ja bardzo chciałam miec dziecko i gdy tylko w przewidywanym terminie nie dostałam miesiączki odczekałam 3 dni i pobiegłam do apteki kupić test. Powiem szczerze że chciałam go zrobić rano ponieważ wtedy test jest najbardziej wiarygodny i całą noc nie mogłam z wrażenia spać czekając na to co będzie rano - i było 2 małe kreseczki smiling smiley. Dwa dni później poszłam do lekarki aby potweirdzić ciążę a Ona popatrzyła na mnie z usmiechem i powiedziała że to za wcześnie i aby przyjść za 3 tygodnie. Ja jednak wiedziałam że mój maluszek już jest z nami i 3 tygodnie później tylko to potwierdziłam.

Modzelka8 (offline)

14-02-2015 20:14:32

Biała Piska
My zrobiliśmy po dwóch tygodniach, wyszedł pozytywny. Na drugi dzień powtórzyliśmy, to była niedziela. W piątek poszłam do lekarza, który potwierdzil ciążę.

dorota2010 (offline)

14-03-2015 11:15:38

J-w
Test zrobiłam tydzień po spodziewanej miesiączce, bo nigdy wcześniej mi się nie spóźniała - wyszedł pozytywny.

ewa1989m (offline)

17-03-2015 18:05:47

Biczyce Górne
Ja test ciazowy zrobilan 2dni po spodziewanej miesiaczku i partner byl taki ciekawy ze zrobilam w srodku dnia,wyszedl pozytywny a synek ma jyz 14mc:-)
Stwórz osobisty kalendarz ciąży
Chcesz pisać na naszym forum? Załóż konto w 3 minuty i dołącz do nas już dziś!.

Kliknij żeby zalogować

Forum eBobas.pl - Statystyki

Globalne
Wątki: 4864, Posty: 1181703, Użytkownicy: 71847.
Ostatnio dołączył/a madeline_2019.

Statystyki tego forum
Wątki: 212, Posty: 3352.