Przygotuj kręgosłup do ciąży

Wysłane przez agnieszkausiarczyk 

agnieszkausiarczyk (offline)

26-06-2009 13:57:42

Kłopoty z kręgosłupem mają najczęściej panie, które przed ciążą były mało aktywne fizycznie i nie uprawiały sportu. Dlatego zanim zaplanujemy ciążę, warto do niej przygotować organizm.

czytaj więcej

joannaeich (offline)

13-12-2014 15:44:16

Gniezno
kręgosłup w pierwszej ciąży pod koniec mi bardzo siadł teraz będe bardziej siebie oszczędzać

donnavito (offline)

12-01-2015 21:50:44

Iława
Mnie siada teraz, od złej pozycji przy karmieniu.

moniaijulka (offline)

12-01-2015 22:43:13

Nowe
Przed ciążą trochę się ruszałam, może nie były to jakieś ćwiczenia ale długie spacery, zawsze to jakiś ruch. Ważyłam 42 kg, na koniec ciąży 60 kg, więc przytyłam 18 kg, co było sporym obciążeniem dla kręgosłupa. Co było dziwne zaczął mnie boleć już w 6 tyg ciąży a brzuch był dopiero widoczny w 16 tygodniu, więc nie wiem dlaczego tak szybko mnie zaczął boleć. Teraz też pobolewa od noszenia córeczki na rękach i od trzymania podczas karmienia, ale szczerze to nie mam czasu przy takim maluszku myśleć o bólu żartowniś wszystko wyjdzie z czasem, teraz ważę 45 kg, córka prawie 5 kg a z dnia na dzień będzie cięższa, także mój kręgosłup dostanie nieźle w kość

mikaa997 (offline)

09-02-2015 17:17:31

Wrocław
Wzmocnienie kręgosłupa przed ciążą przyniesie nam dużą ulgę ale pamiętajmy też, że w trakcie ciąży również można dbać o kręgosłup. Polecam ćwiczenia skierowane właśnie dla ciężarnych winking smiley

Modzelka8 (offline)

16-02-2015 11:19:59

Biała Piska
Ja przed ciąża nie dbałam o kręgosłup, raczej nie myślałam że mogę mieć jakiekolwiek problemy. A zaczęły się pod koniec ciąży, czasami nie mogłam znaleźć sobie miejsca, nie mogłam ani leżeć ani siedzieć. Teraz po porodzie jest jeszcze gorzej, chyba dobiło mnie cięcie cesarskie. Mam ogromne problmey z kręgosłupem. Warto o niego dbać planując ciążę.

[link widoczny po zalogowaniu]

Doris85 (offline)

03-04-2015 13:13:58

Świecie
Ja przed ciaza dbalam o kregoslup poprzez aktywne uprawianie sportu - w tym cwiczenia na basenie. Przy pracy siedzacej, po 10 godzinach za biurkiem czasem ciezko sie bylo pozniej ruszyc. Bardzo dobrym rozwiazaniem sa cwiczenia wzmacniajace rozne partie kregoslupa i nie ma znaczenia czy cwiczymy same w domu czy pod okiem instruktora.

Stwórz osobisty kalendarz ciąży
Chcesz pisać na naszym forum? Załóż konto w 3 minuty i dołącz do nas już dziś!.

Kliknij żeby zalogować

Forum eBobas.pl - Statystyki

Globalne
Wątki: 5084, Posty: 1250627, Użytkownicy: 72480.
Ostatnio dołączył/a bigerkinder.

Statystyki tego forum
Wątki: 214, Posty: 6276.