Jak przetrwać upały w ciąży?

Wysłane przez ewakozakiewicz 

ewakozakiewicz (offline)

26-06-2009 13:24:36

Upały, to nie tylko odczuwany przez ciężarną dyskomfort w postaci bólu kręgosłupa, obrzęku nóg i nadmiernego pocenia się. Brak odpowiednich środków ostrożności w trakcie upałów może zagrażać ciąży!

czytaj więcej

toja51 (offline)

02-07-2009 11:07:48

Kraków
Podoba mi się to zdjecie. Esencja lata! Kobieta z nasłonecznioną skórą (niestety Polki w ciąży nie powinny brać z niej przykładu, bo w ciąży nie można się opalać!), do tego morze i zachód słońca. I ta ciąża, to też metafora lata, bogatego w owocesmiling smiley)

Sympatyczna (offline)

03-07-2009 00:01:44

końcówkę jednej z trzech ciąż przeżywałam w końcu lata i rzeczywiście było inaczej...
nie było lekko, ciśnienie podwyższone, kończyny spuchnięte ... podstawa to dużo pic i kontrolować ciśnienie...

Człowiek przestaje się bawić nie dlatego, że się starzeje, tylko starzeje się dlatego, że przestaje się bawić

Samantha (offline)

09-07-2009 16:46:45

Oj też pamiętam koniec mojej ciąży. Termin porodu miałam na 15 września, czyli całe lato z brzuszkiem.
Najgorzej było w upały. Ciężko, gorąco, duszno... Nogi, ręce puchły strasznie...
Ale dałam radę. Ważne by dbać wtedy o siebie i dzidziusia.

[link widoczny po zalogowaniu]

jmijeczka (offline)

09-07-2009 20:35:17

Wlkp
I ja przechodzilam wysoka ciaze przez upaly. ale nie bylo tak zle.. nie puchlam w ogole. .tylko.. schody mnei wykanczaly tongue sticking out smiley

kasiag121 (offline)

09-06-2010 22:19:18

Ja urodziłam swojego synka 28 sierpnia rok temu...lato było naprawdę upalne a ja mimo to czułam się super! Nie puchłam w ogóle...no może tylko w taliismiling smiley))) Gorące popołudnia zazwyczaj przesypiałam,a wieczorami spacerowałam...i opaliłam się prawie tak jak ta Pani na zdjęciusmiling smiley)) Pamiętam jak na porodówce Pani doktor mówiła..." Ta rodząca to mi się podoba!!! Uśmiechnięta!!! Opalona!!!"

maria1980 (offline)

10-06-2010 18:46:52

Opolszczyzna
Ja urodziłam Anastazje w lipcu....
Ciąża od majowych upałów była nieznośna....duszno,nie miałam ani na nic ochoty, ani siły-siedziałam całymi dniami przed wentylatorem...Potem odkryłam zbawienna moc basenów-chodziłam ze starsza córą co dziennie.Siadałam w zacienionej części i moczyłam nogi w chłodnej wodzie-mimo krytycznych spojrzeń zacofanych tutaj ludzi!!
Całe szczęście,że choć termin miałam na koniec lipca urodziłam w połowie smiling smileyBo właśnie pamiętam jak dziś 2 lipca tak mi spuchły nogi w kostkach,że nie mogłam założyć adidasów...

W naszym domu rządzą KOBIETY!!!
3 do 1 -PRZEGŁOSOWANEsmiling smiley

Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-06-10 18:49 przez maria1980.

martynka002 (offline)

10-11-2014 13:37:42

ja byłam w 6-7 miesiąc więc upały nie były znosne dla mnie. czułam sie dobrze winking smiley

monika86 (offline)

11-11-2014 18:54:24

Kutno
Urodziłam Synka 23 sierpnia 2013 roku, więc końcowkę ciąży miałam w wakacje. Były one bardzo upalne. Oczywiście miałam opuchnięte nogi, nie wychodziłam na słońce w godzinach 11 - 17. Wieczory były najfajniejsze. Całe szczęście, że mam Rodzicow na wsi to tam przebywałam na świeżym powietrzu w cieniu. Huśtawka była moim ulubionym miejscem, gdzie spędzałam wolny czas.

joani (offline)

17-01-2015 21:19:48

Ja też rodziłam na koniec sierpnia a lato było upalne. Pomagał mi wentylator, który troche powietrze orzeźwiał oraz misa z zimną wodą a do niej nogi włożyć. Na ogrodzie super było siedzenie w cieniu z zimnym napojem i moczenie nóg w basenie.

wojtaszek (offline)

25-01-2015 23:14:30

Tarnów
Dla mnie wybawieniem w upalne dni była kąpiel pod prysznicem i moczenie nóg w letniej wodzie. Ja nie lubię używać wentylatorów więc kiedy były upalne dni otwierałam okno na oścież przez całą noc a w największy upał zamykałam je i spuszczałam rolety. W upalne dni należy bardzo dużo pić najlepiej wodą mineralną.

mikaa997 (offline)

10-02-2015 15:52:58

Wrocław
koniecznie trzeba chować się przed słońcem. Najlepiej ochłodzić się w zacienionym miejcu z nogami włożonymi do miski z zimną wodą, do ręki szklanka z chłodną wodą z wyciśniętą cytrynką i można odpoczywać. Jeszcze jest opcja poproszenia męża aby nas powahlował hehe smiling smiley

Modzelka8 (offline)

16-02-2015 11:31:43

Biała Piska
Oj ciężko przetrwać lato będąc w końcówce ciąży smiling smiley Ja przede wszystkim unikałam słońca, wylegiwałam się w cieniu, ale zawsze na świeżym powietrzu. Nawet ucinałam sobie drzemki w ogrodzie. Najgorsze były dla mnie noce, strasznie się pociłam i nie mogłam spać. Często spałam przy otwartym oknie smiling smiley

karolina7 (offline)

18-02-2015 22:04:54

Leszno
Powiem tak, nie chciałabym kolejnej ciąży przechodzić latem. Syncio urodził się 30.08 a kilka dni było upalne. Noc była najgorsza, stopy spuchniętę, gorące spać nie szło. Mąż wieczorami robił chłodne okłady, niestety pomagały na krótko.. w dzień wolałam przeleżeć we wyrQ.. Gdy siedziałam za długo to straszny ból dupki miałam tzn. kości ogonowej, aż wstać nie szło..

30.08.2014

dorota2010 (offline)

26-02-2015 08:03:06

J-w
Do czerwca nie będzie aż takich upałow jak w lipcu czy sierpniu, ale około 30 stopni na pewno nie niżej, ponieważ mieszkam za granicą.. już teraz zastanawiam się jak przetrwam ten czas do porodu.

Doris85 (offline)

03-04-2015 13:30:15

Świecie
Mnie czeka porod koniec lipca/poczatek sierpnia. Mam nadzieje, ze nie bedzie zbyt duzych upalow w tym roku. Mimo, ze uwielbiam lato i slonce to w okresie ciazy bede sie chronic w cieniu i wspomagac wieksza iloscia wody.

laska (offline)

04-06-2015 19:09:32

pomorze
Mam termin teraz na 18 czerwca, ale już te cieplejsze dni dają mi sie we znaki! W szczególności głowa boli mnie w te cieplejsze dni i jestem wtedy mega śpiąca! Ale odpukać ciągle jeszcze nie puchnę smiling smiley Choć jak troszkę pochodzę, to owszem, nogi strasznie bolą. Ale już niedługo....

ZAPRASZAM NA SWOJEGO BLOGAsmiling smiley
[ebobas.pl]

gosiunia89 (offline)

07-06-2015 20:29:58

Rzeczyca
Ja w ciąży źle znosiłam upały ponieważ strasznie puchły mi nogi miałam je jak banie.Unikałam upałów i bardzo dużo piłam wody niegazowanej.Starałam się unikać słońca a jeśli już musiałam wyjść na gorączkę to smarowałam się kremem z filtrem i zawsze miałam ze sobą wodę.Za zwyczaj gorączkę spędzałam w domu w czasie kiedy było najgorzej a wychodziłam już po nim.
Stwórz osobisty kalendarz ciąży
Chcesz pisać na naszym forum? Załóż konto w 3 minuty i dołącz do nas już dziś!.

Kliknij żeby zalogować

Forum eBobas.pl - Statystyki

Globalne
Wątki: 5086, Posty: 1251578, Użytkownicy: 72491.
Ostatnio dołączył/a Pancia_Ewa.

Statystyki tego forum
Wątki: 214, Posty: 6356.