Jak odczytywać ruchy dziecka w brzuchu matki?

Wysłane przez ewakozakiewicz 

lenkaa82 (offline)

11-11-2014 21:36:40

warszawa
Mój Mały jest raczej leniwy. Ale jak tylko zjem coś słodkiego to dokazuje ostro smiling smiley

kum_pela (offline)

26-11-2014 17:46:28

Zambrów
a czy mozliwe jest ze ja czuje ruchy juz ? jestem w 16 tyg ale mam wraznie ze w moim brzuchu mam mrowki czy jakies motyle nie wiem dziwne uczucie ale nie wiem czy to ruchy czy gazy haha

[link widoczny po zalogowaniu]

moniaijulka (offline)

08-12-2014 23:42:31

Nowe
kum_pela tak, to możliwe. Te mrówki to ruchy dzidziusia, na momencie przerodzą się w coś mocniejszego winking smiley

Pierwsze ruchy czułam w 16 tygodniu ciąży do 21 t.c, potem 3 tygodnie nic, ale nie martwiłam się, od 24 tygodnia czułam już regularne ruchy córeczki. W artykule napisano, że można uchwycić na usg ssanie palca nawet ok 20 tyg, ale na ogół około 30 tyg. Ja mam zdjęcie z 16 tygodnia ciąży jak mała ssie palec, widziałam też to podczas badania na monitorze, piękne smiling smiley Ruchów nie liczyłam w ogóle, ponieważ Julia szalała non stop tongue sticking out smiley

"Wielkie emocje niewskazane" doradza lekarz medycyny w artykule- nie denerwowałam się w ciąży, przestałam oglądać horrory i do tej pory mi to zostało-po ciąży wolę komedie smiling smiley, ale auto prowadziłam aż do 42 tygodnia ciąży, nie miałam innego wyboru i powiem szczerze dziecko tego nie lubiło, zaraz dostawałam kopniaki po żebrach, piersiach i żołądku.

tak wyglądało to ssanie paluszka w 16 tygodniu, na monitorze widziałam każdy jej palec smiling smiley możecie kliknąc i powiększyć smiling smiley http://[link widoczny po zalogowaniu][/img]

Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-12-08 23:55 przez moniaijulka.

kum_pela (offline)

12-12-2014 10:49:56

Zambrów
moniaijulka ale piękne zdjęcie na prawde a tak teraz juz się przekonuje ze te mrówki to był ruchy maleństwa no niesamowite uczucie.

[link widoczny po zalogowaniu]

angelika_szymanowska (offline)

17-12-2014 09:30:00

Grajewo
Moje maleństwo poczulam w 19 tygodniu,niesamowite uczuciesmiling bouncing smiley
Rano jest bardziej aktywna, wstaje razem ze mną do pracy LOL

mikaa997 (offline)

04-01-2015 13:38:28

Wrocław
Pierwsze ruchy poczułam późno bo dopiero w 21 tyg. Mój maluch strasznie się wiercił i prężył, nawet nie tyle kopał co się mocno rozpychał winking smiley

mysia83 (offline)

09-01-2015 14:06:55

Rzeszów
W pierwszej ciąży pierwsze ruchy maluszka poczułam w 18 tygodniu, w drugiej ciąży w 16 tygodniu, niesamowite to uczucie smiling smiley obydwa moje bobasy były bardzo ruchliwe, wiec nie musiałam sie martwic, ale i mnie się zdarzyło, ze zaczęłam się zastanawiać, czy wszystko ok...ok 32 tygodnia córeczka przestała sie ruszać, a raczej ja tych ruchów nie odczuwałam, troszkę przewrażliwiona pobiegłam do lekarza, który mnie uspokoił, ze wszystko ok, malutka sie obróciła i ruchy były mało odczuwalne, a że miejsca było coraz mniej to i nie szalała już tak bardzo tongue sticking out smiley

Kum_pela aż mi się te mróweczki/motylki w brzuchu przypomniały smiling smiley

joanka106259 (offline)

13-01-2015 11:01:24

Lublin
Ja w pierwszej ciąży świadomie poczułam ruchy ok 20 tyg. Wcześniej być może były, ale nie byłam pewna czy to dzidziuś czy mi się po prostu coś w brzuchu przelewa smiling smiley Teraz ruchu czułam od ok. 17-18 tyg. smiling smiley Ola jest dużo bardziej ruchliwa niż Marcelek (I ciąża) i nie martwię się, gdyż po kilka razy dziennie czuję jak się wierci. Szczególnie, gdy ja odpoczywam smiling smiley W pierwszej ciąży było gorzej, bo Marcelek bardzo mało się poruszał i strasznie się martwiłam czy będzie zdrowy. Każdego dnia siedziałam i wyczekiwałam jakiegoś ruchu i było to stresujące. Na szczęcie wszystko z synkiem było w porządku smiling smiley

Zapraszam do głosowania na Marcelka smiling smiley
[ebobas.pl]
[ebobas.pl]

donnavito (offline)

13-01-2015 11:36:28

Iława
Pod koniec ciąży, kiedy ruchy nieźle już widac, warto zrobić nagranie chocby smartfonem jak dzidziuś fika, bedzie niezła pamiątka.

joani (offline)

14-01-2015 07:35:45

Ja poczułam malucha też ok. 17-18. tygodnia i nie da się tego pomylic z niczym. U mnie też uczucie jakby motyl łaskotał. Szczerze, to czasami mi tego brakuje, chociaz na koniec ciąży te łupniaki w żebra były juz bolesne.

martynka002 (offline)

15-01-2015 18:55:50

mi mowiono ze ok 30 tyg. nalezy liczyc ruchy i nie moze ich byc mniej niz 10 na godzine. Ja czulam caly czas , malutka wariowala w brzuszku

donnavito (offline)

16-01-2015 00:54:27

Iława
To niezapomniane przeżycie, czasem dziecko tak mis ię obróciło,ze miałam krzywy brzuch, fajnie to wyglądało jak szłam gdzieś, z jednej strony wzniesienie, z drugiej brak.

martynka002 (offline)

20-01-2015 22:24:49

ja również tak miałam, w ogole niezapomniane chwile sa z brzuszkiem , pierwsze kopniaczki , z miesiaca na miesiac coraz wiekszy brzuszek. Okres ciazy wspominam wspaniale

wojtaszek (offline)

23-01-2015 22:48:55

Tarnów
Ja po 20 tygodniu zaczęłam odczuwać wyraźnie ruchy mojego synka ale wcześniej wyczuwałam cos w rodzaju muśnięcia , z czasem ruchy były mocniejsze i bardziej wyczuwalne a niekiedy nawet dość mocne. Mój synek był najbardziej aktywny wieczorami i w nocy i czasami nie mogłam się wyspać przez te kopniaki - ale uwielbiałam je bardzo. To była nasza komunikacja. Z czasem nauczyłam sie rozpoznawać gdzie ma rączki , nóżki, kiedy kopie , kiedy się rozciąga a kiedy ma czkawkę. To cudowne uczucie czuć w sobie maleńką, kochaną istotkę.

mikaa997 (offline)

25-01-2015 23:45:41

Wrocław
Ja poczułam ruchy po 20 tygodniu. Było to coś jak blugotanie w brzuchu. Było to coś pięknego winking smiley Niestety pod koniec ciąży ruchy były już dla mnie niezbyt przyjemne bo dziecko się wypychało uciskając narządy smiling smiley ojj nie raz bolało.
Dziewczyny myślę, że same rozpoznacie kiedy z Waszym maleństwem będzie się działo coś niepokojącego. Jeśli dziecko z reguły jest mało ruchliwe a nagle będzie bardzo mocno wierzgało i się wierciło to sygnał, aby to sprawdzić. Tak przeczulał mnie mój lekarz smiling smiley

Modzelka8 (offline)

15-02-2015 19:18:11

Biała Piska
U mnie pierwsze ruchy pojawiły się około 20. tygodnia, odczuwane raczej jako burczenie w brzuszku smiling smiley Oczywiście z czasem stawały się coraz mocniejsze. Ja zawsze kiedy martwiłam się o dzidziusia kładłam się na boku i chwilę leżałam, zazwyczaj maluch wtedy się poruszał i już wiedziałam że wszystko z nim w porządku. Ale rzeczywiście najbardziej uspokaja USG, ja nie mogłam doczekać się kolejnych wizyt, bo zawsze pani doktor rozwiewała moje wątpliwości smiling smiley

dorota2010 (offline)

03-03-2015 13:21:38

J-w
Pierwszy ruchy poczułam w 20 tygodniu ciąży. radość

Doris85 (offline)

25-03-2015 23:00:25

Świecie
Wyraźne ruchy dziecka czuję od 20 tc. Są jeszcze bardzo nieregularne. Lekarz podczas badania USG uspokoił, że mogą być słabiej wyczuwalne przez ułożenie łożyska. Również budowa ciała ma tutaj znaczenie - osoby szczupłe szybciej czują ruchy niż te, które są posiadaczkami zbędnego tłuszczyka na brzuchu. Bez względu na wszystko - cudowne uczucie poczuć jak dziecko fika w brzuszku smiling smiley

gandzik13 (offline)

19-05-2015 21:07:26

Kielce
należę do osób drobnych i pierwsze ruchy dziecka poczułam ok. 4 miesiąca, mimo że to moja pierwsza ciąża. Takie jakby bąbelki, ale inne niż jelitowe. Teraz, w 28. tc czuję regularne ruchy, szczególnie jak leże na wznak smiling smiley

Mamapo30 (offline)

22-05-2015 23:42:08

Sosnówka
U mnie ruchy pojawily sie w 18-tyg. Jak czytałam te porównania pierwszych ruchów do głaskania skrzydłami motyla lub pocalunku ryby-to nie wiedziałam czego się spodziewać a ja rzeczywiście porównałabym je do intensywnych ruchow jelit :-) Później pojawiają się kopniaki i ruchy są o wiele wyraźniejsze.
Stwórz osobisty kalendarz ciąży
Chcesz pisać na naszym forum? Załóż konto w 3 minuty i dołącz do nas już dziś!.

Kliknij żeby zalogować

Forum eBobas.pl - Statystyki

Globalne
Wątki: 5035, Posty: 1217768, Użytkownicy: 72273.
Ostatnio dołączył/a pestkaa25.

Statystyki tego forum
Wątki: 213, Posty: 3508.