W ciąży trzeba chronić swój brzuch

Wysłane przez ewakozakiewicz 

ewakozakiewicz (offline)

27-05-2009 16:56:10

Eksplozja gołych pępków ciężarnych kobiet przypada na lato. Wystają spod przykusych podkoszulków i opadających poniżej pasa spodni. Nie o elegancję tym razem jednak chodzi a o to, że to niebezpieczne!

czytaj więcej

magdaabiofem (offline)

24-03-2013 14:23:50

Gniewomirowice
zawsze wychodzę z założenia, że w ciąży lepiej dmuchać na zimne. Nawet jeśli wystąpią objawy, które w ciąży mogą się wydawać prawidłowe (np zwiększona ilość wydzieliny, częstsze oddawanie moczu), to lepiej udać się do lekarza na kontrolę niż przegapić nawet wydawałoby się mało istotny objaw.

martynka002 (offline)

09-11-2014 23:38:11

Jeżeli mnie coś zaniepokoiło odrazu udawałam się o poradę położnej czy lekarza dla świetego spokoju

teresa211186 (offline)

12-11-2014 21:46:15

Niwki Książęce
Zawsze lepiej sprawdzić czy niepokojące nas objawy są niebezpieczne dla nas i dziecka. A jeśli chodzi o odkryte brzuszki w ciąży to czasem jak widzę takie kobiety z wystawionymi brzuszkami to im się dziwię bo nie dość że jest to niebezpieczne to jeszcze niezbyt ładnie wygląda.

Kate_88 (offline)

13-11-2014 11:44:58

Gdańsk
nie ma na co czekać, nawet lekko niepokojące nas objawy warto od razu konsultować ze specjalistami ( położne, lekarz pierwszego kontaktu, ginekolog itp), przeciez nie od dzis wiadomo ze kto pyta nie blądzi a nabywa wiedze, nie kazdy musi wiedziec wszystko wiec warto pytac wtedy i my jestesmy spokojniejsze a i nasze dziecko wyczuwa ze wszystko jest w porządku smiling smiley

lenkaa82 (offline)

19-11-2014 21:16:47

warszawa
Gołe brzuchy obserwuje się głównie u młodych mam. Ma na to wpływ niestety moda ( głupia, ale cóż zrobić ) i można sobie mówić, a one i tak bluzeczki rozmiar xs noszą w 9 miesiącu.

GabaBaba26 (offline)

24-11-2014 15:51:13

Udanin
Mi nie zdarzyło się odsłonić brzuszek po mimo upałów. Pamiętam że czytałam już ten artykuł jak byłam w ciąży może on tak mocno wpłynął na mnie. I również nie zdarzyło mi się spotkać innych przyszłych mam z odsłoniętym brzuszkiem.

[link widoczny po zalogowaniu]

donnavito (offline)

17-12-2014 13:14:34

Iława
Ja nawet słyszałam o mamie, ktora poszła do solarium we wczesnej ale widocznej ciązy, pani w solarium rozsądnie jej nie wpuściła, ale była zszokowana, ze komuś zalezy bardziej na opaleniźnie niż an dziecku w brzuchu.

donnavito (offline)

17-12-2014 13:15:22

Iława
A co do plaży, sa świetne parea, ktorymi można przyslonic brzuszek, wygladac pięknie i ochronić maluszka przed słońcem.

mysia83 (offline)

14-01-2015 10:10:26

Rzeszów
Donnavito ale historia z tym solarium, niewyobrażalne, ze przyszła mam mogła być tak bezmyślna.

Co do odsłoniętych brzuszków, to czasami widuje mamusie, które maja za krótkie bluzki, no i wtedy te brzuszki im widac, natomiast na plaży nie zdarzyło mi sie jeszcze widziec odsłoniętego brzuszka.

ja będąc w ciąży wolałam jednak więcej zakrywać, niz odkrywać!

martynka002 (offline)

15-01-2015 18:20:30

teraz coraz wiecej slyszy sie przypadkow jak kobiety opalaja sie na solarium bedac w ciazy. Ja nie mam nic przeciwko troszke wyjsc na slonce. Ale brzuszek trzeba chronic .

donnavito (offline)

16-01-2015 11:38:51

Iława
To zupełnie tak jak z papierosem czy lampka wina, niektóre dziewczyny mysla tylko o sobie w ciąży, niestety.

teresa211186 (offline)

18-01-2015 17:04:28

Niwki Książęce
No niestety zdarzają sie takie kobiety co myślą tylko o sobie i zapominają że noszą pod sercem największy skarb jaki można w zyciu mieć i ze trzeba o niego dbać od pierwszych chwil.

joani (offline)

26-01-2015 07:42:12

Z koleżanką miałyśmy jeden termin porodu. Często sie spotykałyśmy i plotkowałyśmy i czekałyśmy z niecierpliwością na nasze maluchy. Ja zawsze z zasłonętym brzuszkiem, w cieniu pod parasolem a ona na leżaczku w stroju kąpielowym.. nie raz sie o to sprzeczałysmy, że powinna unikać siedzenie bezpośrednio na słońcu. No i stało sie tak, że pod koniec ciąży wyszły jej plamy na buzi ciemniejsze. Jesteśmy już 5 miesięcy po porodzie a ona nadal boryka sie z plamami i nie wiadomo, czy jej juz tak nie zostanie...
Mam też koleżankę, która jak tylko dowiedziała się, że jest w ciąży, poszła na L4, bowiem pracuje w szkole i bała się, że przy goniących na przerwach dzieciach niechcący oberwie w brzuszek.

mikaa997 (offline)

10-02-2015 15:58:32

Wrocław
Na brzuszek uważałam przez całą ciążę. Nawet na samym początku miałam opory jeździć tramwajem bo bałam się że przy nagłym hamowaniu ktoś niechcący uderzy w mój brzuch, szczególnie że w tramwajach z reguły są tłumy.
Ja wychodzę z założenia, że ciąża to nie choroba, należy funkcjonować normalnie ale lepiej być ostrożnym w każdej sytuacji smiling smiley

Modzelka8 (offline)

17-02-2015 21:00:07

Biała Piska
Ja z przykrością muszę powiedzieć, że osobiście widziałam dziewczynę z około szcześciomiesięcznym brzuszkiem na dyskotece, oczywiście pępek na wierzchu. Bezmyślność ludzka nie ma granic, nie wierzę, że takim osobom zależy na zdrowiu swojego nienarodzonego dziecka. Głupota, nic więcej.

Doris85 (offline)

24-03-2015 21:05:08

Świecie
Ja również widziałam i to nie raz ciężarne paradujące w pełnym słońcu w upałach z gołymi brzuchami. Rozumiem, że wyjazd na wakacje - ostatni przed urodzeniem dziecka to fajna sprawa, ale we wszystkim trzeba zachować umiar i liczyć się z możliwymi konsekwencjami nieodpowiedzialnego zachowania...

malgorzata_maria_s (offline)

16-04-2015 14:05:47

Warszawa
ja sama starannie dbam o swoje zdrowie i swoj brzuszek smiling smiley nawet nie podoba mi sie taka moda na pokazywanie ciazowego brzucha... Nie wystawiam go ani calej siebie na slonce, smruje twarz kremem z wysokim filtrem, jako ze juz slonce mozna przyswieca smiling smiley i na pewno w tym roku nie mam zamiaru sie opalac... bo pozniej moga pojawiac sie przebarwienia, a to nie ladnie wyglada. Zatem wszystkie dziewczeta! Kupujemy kremy z wysokimi filtrami i sukienki/ tuniki bysmy wygladaly ladnie, kobieco i ochranialy swoje brzuszki smiling smiley))

Adelajda04 (offline)

17-08-2016 15:31:15

Chrzanów
Nigdy nie zrozumiem kobiet, które chodzą w takich przykusych koszulkach, kiedy już im urośnie spory brzuszek... rozumiem, że ulubiony t-shirt czy bluzka, ale w tym wyjątkowym stanie można by pomyśleć też o estetyce... Jak się przytyje, to też na siłę wciska się w za małe ciuchy?

UmykaCzas (offline)

03-06-2019 11:07:00

Nie popieram przykusych sukienek czy bluzek, niezależnie od tego czy jestem w ciąży czy nie. Ale wszystko pięknie ładnie brzmi tylko w artykule, zwłaszcza jak mówimy o pierwszej ciąży. Potem wszystko się komplikuje. Gdy w kolejnej ciąży ma się dodatkowo kilkuletnie maluchy, to nie sposób unikać słońca, bo starszaki go potrzebują (z umiarem ale jednak). Ja wychodzę z nimi na spacerki (na słoneczku, żeby "zyskali" naturalną witaminę D3); gdy jest gorąco, to jeździmy razem nad jezioro i chlapiemy się w wodzie. A tu same ostrzeżenia: uważaj na przegrzanie, uważaj na owady, nie wychodź na słońce - jednym słowem zamknij się w domu i przeczekaj ciążę. Wariactwo...

-----------------------------
Nauka angielskiego z udziałem dzieci w domowym zaciszu: [link widoczny po zalogowaniu]
A tu piosenka o myciu zębów w sam raz na czas wieczornego szczotkowania winking smiley [link widoczny po zalogowaniu]

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2019-06-03 11:14 przez UmykaCzas.
Stwórz osobisty kalendarz ciąży
Chcesz pisać na naszym forum? Załóż konto w 3 minuty i dołącz do nas już dziś!.

Kliknij żeby zalogować

Forum eBobas.pl - Statystyki

Globalne
Wątki: 5098, Posty: 1259363, Użytkownicy: 72539.
Ostatnio dołączył/a Mami2.

Statystyki tego forum
Wątki: 214, Posty: 6992.