Deponowanie krwi pępowinowej podczas porodu

Wysłane przez AgnieszkaKozik 

AgnieszkaKozik (offline)

26-08-2010 18:25:37

Wielu przyszłych rodziców zastanawia się czy zdeponować krew pępowinową podczas porodu? Nie jest to łatwa decyzja. Na jednej szali spoczywa bowiem, jak sugerują prywatne banki komórek macierzystych, przyszłe zdrowie naszego dziecka bądź jego rodzeństwa, na drugiej - kilka tysięcy złotych opłaty za pobranie materiału, jego analizę i magazynowanie. Czy krew pępowinową można rzeczywiście nazwać „biologiczną polisą na życie”?

czytaj więcej

jowita (offline)

12-10-2010 12:44:08

Lublin
Cóż.... chyba czułabym się bezpieczniej wiedząc,że w razie czegokolwiek,ta krew jest i czeka. Szkoda jednak,że cena deponowania krwi sięga tak wielkich kwot. Przypuszczam,że nie tylko dla mnie jest to cena astronomiczna. Ale fakt,że zdrowie dziecka jest najważniejsze i pieniądze wydane teraz rekompensują później wszystko! Gdybym miała możliwość,pewnie skorzystałabym z takiej szansy.

[link widoczny po zalogowaniu]

Fiodor Dostojewski

Anioł nigdy nie upada. Diabeł upada tak nisko, że nigdy się nie podniesie. Człowiek upada i powstaje.

aqaba (offline)

22-11-2010 20:29:49

wysoka cena to wielki mit!! przecież roczne przechowywanie komórek dziecka to koszt ok 400zł a nie tysięcy!! dlatego uważam że za taką cenę warto wykupić taką "polisę" dla naszego malucha smiling smiley również zestaw pobraniowy nie jest tak drogi jak się większości wydaje dokładając pieniążki z becikowego możemy zrobić dziecku wspaniały upominek smiling smiley

maniana78 (offline)

07-11-2011 11:29:59

Warszawa
Znalazłam tańszą i praktyczną usługę bankowania DNA, zabezpieczyłam i siebie i dziecko na przyszłość.

maagie_ks (offline)

13-05-2012 20:26:09

Warszawa
Ja jestem w ciąży i na pewno zdecyduję się na pobranie z pępowiny i zdeponowanie tej krwi, z uwagi na zawarte w niej komórki macierzyste. Te komórki to potencjał, już teraz można ich używać w leczeniu kiludziesięciu chorób a badania nad nimi wciąż trwają. Taką krew można przechowywać kilkadziesiąt lat, więc możliwości jej użycia będą się zwiększać. Na pewno skorzystam z tej opcji, choć mam nadzieję, że nie z krwi. To tak jak z AC- warto wykupić, choć lepiej nie musieć korzystać winking smiley

klanka (offline)

29-03-2013 11:04:04

Przechowywanie krwi pępowiniwej jest coraz tańsze, ja znalazłam bank który ma przystepne ceny [link widoczny po zalogowaniu]

lenkaa82 (offline)

20-11-2014 17:37:47

warszawa
Ja planuję pobrac i zdeponować krew maluszka. Nigdy nie wiadomo, co może się w życiu wydarzyć. A nigdy bym sobie nie darowała, gdyby ta krew ( komórki ) była potrzebna, a ja bym jej nie zostawiła.

wojtaszek (offline)

12-01-2015 20:41:19

Tarnów
Ja niestety z uwagi na wysoką cenę pobrania i przechowywania krwi pepowinowej nie zdecydowałam się ale uważam że jeżeli kogoś stać to powienien to zrobić. Mam nadzieję że za kilka lat będzie coraz więcej banków w których będzie możliwość zdeponowania krwi pępowninowej i może ta usługa będzie tańsza.

donnavito (offline)

12-01-2015 21:43:54

Iława
Takie usługi powinny być normalne a nie na zyczenie, w końcu mozliwosć szybszego wyleczenia dziecka to oszczędnosć dla państwa w rezultacie, skoro istnieje metoda pozwalająca ochronic przezd cięzkimi chorobami i śmiercia państwo powinno ją zagwarantowac obywatelom.

joani (offline)

15-01-2015 22:35:04

Jak dla mnie to niestety żerowanie na pieniądzach ludzi, bo niestety rzadko udaje się pobrać wystarczającą ilość krwi. Znam tylko jeden przypadek, gdzie udało się a reszta, mimo zapłaceniu pienędzy uzyskaa informację, że albo za mało albo z innych medycznych względów było to niemożliwe...

mikaa997 (offline)

17-02-2015 21:26:43

Wrocław
Uważam, że jest to dobre ale niestety powiedziała bym, że dla "Bogaczy". Jeśli kogoś stać to faktycznie warto bo może akurat uda się pobrać krew.

Doris85 (offline)

03-04-2015 15:11:47

Świecie
Czuła bym sie bezpieczniej wiedzac, ze w razie problemu mam taka "polise" dla dziecka. Niestety jest to zdecydowanie za drogie i znacznie przekracza domowy budzet.

Angua83 (offline)

13-05-2016 12:09:30

Katowice
Zgadzam się z tym, że to powinno być rutynowo w szpitalu wykonywane. Tak krew jak i komórki macierzyste powinny byc pobierane przy każdej okazji, o ile 'dawca" wyrazi zgodę oczywiście.Inwestycja we własne zdrowie jest bezcenna, ale opłata za przechowywanie na 18 lat do przodu jest czymś absurdalnym dla mnie. A te pakiety z PBKM-złoty, niebieski itp. to jakaś farsa, przecież powinien być jeden, w jednej cenie i kompletny, a nie jakieś erzace.
Chcesz pisać na naszym forum? Załóż konto w 3 minuty i dołącz do nas już dziś!.

Kliknij żeby zalogować

Forum eBobas.pl - Statystyki

Globalne
Wątki: 5473, Posty: 1409903, Użytkownicy: 73410.
Ostatnio dołączył/a wisienkaxo.

Statystyki tego forum
Wątki: 216, Posty: 21983.