Pasy bezpieczeństwa w ciąży

Wysłane przez robertprzybylski 

robertprzybylski (offline)

12-02-2009 12:30:50

Polskie prawo zezwala kobietom w widocznej ciąży na nieużywanie pasów bezpieczeństwa, ale mimo to warto je zapinać. To najlepsze zabezpieczenie w razie wypadku czy kolizji.

czytaj więcej

lesheque (offline)

22-02-2009 18:27:44

Bydgoszcz
Dżizas, wolę nie myśleć, co się stanie, jak matka z pełnym brzuchem zawiśnie na pasach bezpieczeństwa...angry smiley
Nie jestem pewien, czy to dobra rada...

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2009-02-22 18:39 przez .

kaczuszka001 (offline)

22-09-2009 12:40:36

jednak wole zapinać - byle bezpieczniesmiling smiley

[link widoczny po zalogowaniu]

ulinka (offline)

03-11-2009 00:14:13

Gdynia
Ja w ciąży zawsze zapinałam pasy. Są specjalne adaptery żeby pas był pod brzuchem a nie na brzuchu.

jmijeczka (offline)

03-11-2009 20:35:11

Wlkp
Ja w ciazy zapinalam pas ale troche inaczej .. nie wiem jak to wytlumaczyc ale zabezpieczala mnie tylko jedna czesc pasa..

malgorzatap (offline)

04-11-2009 21:40:28

Hjørring
lesheque
Dżizas, wolę nie myśleć, co się stanie, jak matka z pełnym brzuchem zawiśnie na pasach bezpieczeństwa...angry smiley
Nie jestem pewien, czy to dobra rada...
a ja nie chce nawet opisywac co sie dzieje z matka i jej dzieckiem kiedy wali brzuchem w deske rozdzielcza

Życie nie powinno być podróżą do grobu. Człowiek do kresu życia powinien się dotoczyć z kieliszkiem Chardonnay w jednej ręce, tabliczką czekolady w drugiej, narąbany w trzy dupy, krzycząc... "ALE TO BYŁA JAZDA..."

Polamamuska (offline)

20-03-2014 08:00:11

Luboń
witam wsyzstkich!
Moje zdanie jest takie:
W pierwszej ciąży zapinałam pas przez co 2 razy wylądowalam w szpitalu. Raz jak bylam na kursie prawa jazdy instruktor zrobił mi hamowanie awaryjne to go zjebałam że jest nienormalny i że jestem w ciąży i przez niego zaczęłam plamić mimo, że pas był nisko zsunął się lekko w góre i zacisnął na brzuchu.

Za drugim razem byłam pasażerką w bardziej zaawansowanej ciązy początek 3 trymestru. Również było hamowanie awaryjne bo jakiś idiota wymusił pierwszeństwo mimko że dolny pas trzymałam w dłoniach i tak sie zacisnął na brzuchu, przez co ponownie wylądowałam w szpitalu. Teraz jestem w drugiej ciąży obecnie 13 tydz. od lutego nie używam ppasów. Mam przy sobie kartę ciąży z powitowaniem o stwierdzeniu ciążyh, brzuszek mam już widoczny i to dość sporo nie zapinam pasów. Wiem jakie jest ryzyko ale prawie dwukrotnie stracilabym dziecko przez właśnie ""pasy bezpieczeństwa" ;/ teraz je ignoruję i nikt mnie nie zmusi żebym je zapięła.

Zlinczujcie mnie lub poprzyjciesmiling smiley Zycie uczy wszystkiego. Może wg niektórych nie jest to dobra opcja ale ja uważam inaczej. Pozdrawiam i zachęcam do rozmowysmiling smiley

ciążaciążaciążaciążaciążaciążaciążaciążaciążaciążaciążaciążaciążaciążaciążaciążaciążaciążaciążaciążaciąża

martaleszno (offline)

05-11-2014 20:07:01

Leszno
ja zapinam i mam nadzieję, że tam na górze ktoś czuwa żeby to wyszło na dobre

teresa211186 (offline)

06-11-2014 15:15:58

Niwki Książęce
Zawsze zapinam pasy i choć w ciąży czasem jest to nie wygodne to wolę się przemęczyć. A od momentu jak zatrzymała nas policja i mąż dostał mandat za niezapięte pasy córeczka jak tylko wsiądziemy do auta mówi ,, Mamo, tato zapnijcie pasy.'"

monika86 (offline)

11-11-2014 19:06:35

Kutno
Konsultowałam się w tej sprawie z moim ginekologiem. Powiedział, żebym zapinała się pasami. Że większe niebezpieczeństwo jest jak będę jeździć niezapięta. Dlatego polecam zapinanie się, są takie fajne zakładki, które się zakłada na pasy.

lenkaa82 (offline)

19-11-2014 22:17:41

warszawa
Ja uważam, że życie i zdrowie kobiety jest najważniejsze. Dlatego bezwzględnie zapinam pasy - ale kupiłam sobie taką nakładkę i dzięki temu pas nie uciska brzuszka.

kasztanka2 (offline)

24-11-2014 10:54:29

Bartłomiejowice
Szczerze mówiąc, nigdy, nawet w zaawansowanej ciąży nawet nie pomyślałam o tym, że wchodząc do samochodu i rozpoczynając jazdę nim, mogłabym nie zapiać pasów. Pasy przecież nawet nie przeszkadzają, można je sobie przesunąć czy tak ułożyć, aby nie uwierały, a bezpieczeństwo przecież jest ważniejsze od wygody.

moniaijulka (offline)

10-12-2014 14:25:30

Nowe
A ja się zgodzę z Polamamuska . Widzę, że mam inne zdanie niż pozostałe mamy, które się tu wypowiadały, ale każdy człowiek jest inny i ma prawo decydować o tym jak postąpi. Też nie zapinałam pasów, bo bardzo mi przeszkadzały, naciskały na pęcherz, co 3-5 minut musiałam się zatrzymywać autem i szukać miejsca żeby zrobić siusiu, podrażniały mi piersi nawet przez bluzkę lub kurtkę no i córce też bardzo przeszkadzały bo wierciła się jak szalona. Mimo, że na początku próbowałam jeździć z zapiętymi, odciągałam je od mojego ciała i blokowałam tak żeby były luźno, bardzo mnie drażniły. Poza tym uważam, że jeżeli będzie hamowanie awaryjne i pas zaciśnie się na brzuchu wywoła więcej szkód niż gdyby jechało się bez pasów. Ja zawsze miałam jedną rękę na brzuchu więc nie byłoby opcji abym w takiej sytuacji uderzyła nim w kierownicę.

No ale to moje zdanie i wiele osób się ze mną nie zgodzi smiling smiley

donnavito (offline)

09-01-2015 19:18:52

Iława
Miałam specjalny adapter do pasów Safe, który sprawiał, ze pasy samochodowe nic a nic nie uciskaly brzucha, warto go kupić i być bezpieczną, w ciąży też można wypaść przez szybę.

mikaa997 (offline)

09-01-2015 19:39:12

Wrocław
Opnie o zapinaniu pasów są różne. Ja przez całą ciążę zapinałam pasy tylko miałam je pod brzuchem. Czułam się w ten spsób znacznie bezpieczniej smiling smiley

mysia83 (offline)

23-01-2015 11:15:55

Rzeszów
Ja też pasy zapinałam i tak jak pisze w artykule, właśnie pod brzuchem. Wydaje mi się, ze jednak tak jest bezpieczniej.

GabaBaba26 (offline)

30-01-2015 19:15:30

Udanin
Nigdy nie skorzystałam z przywileju ciężarnej i zawsze zapinałam pasy bezpieczeństwa, bez znaczenia czy to ja prowadziłam samochód czy też jechałam jako pasażer. Po prostu czułam się bezpieczniej a nawet nie chcę myśleć co mogłoby się stać gdybym nie zapięła pasów a musiała gwałtownie hamować np. przed przejściem dla pieszych.

mikaa997 (offline)

10-02-2015 15:54:41

Wrocław
Dokładnie! pasy chronią nas i brzuszek nie tylko przy wypadku ale nawet przy ostrym hamowaniu! Dla mnie pasy bezpieczeństwa to obowiązek nawet w ciąży winking smiley

Modzelka8 (offline)

16-02-2015 11:33:19

Biała Piska
Ja również jeździłam w pasach bezpieczeństwa. Zakładałam je tak żeby leżały pod brzuszkiem a nie na nim. Tylko w ostatnim miesiącu zrezygnowałam z ich używania, ale wtedy już mało jeździłam samochodem.

Chcesz pisać na naszym forum? Załóż konto w 3 minuty i dołącz do nas już dziś!.

Kliknij żeby zalogować

Forum eBobas.pl - Statystyki

Globalne
Wątki: 5297, Posty: 1340786, Użytkownicy: 73166.
Ostatnio dołączył/a Zancia89.

Statystyki tego forum
Wątki: 215, Posty: 15316.