Objawy porodu. Ich nie da się przegapić!

Wysłane przez ewakozakiewicz 

ewakozakiewicz (offline)

11-06-2010 16:03:31

O tym czy można nie zauważyć rozpoczynającej się akcji porodowej, co to jest czop śluzowy i jakie są objawy zbliżającego się porodu rozmawiamy z lekarzem medycyny Krystyną Derwisz, specjalistką ginekologii i położnictwa Szpitala Specjalistycznego im. St. Żeromskiego w Krakowie.

czytaj więcej

maria1980 (offline)

29-06-2010 23:24:46

Opolszczyzna
Z moim pierwszym porodem,było tak,że obudziłam się w nocy o 1 nad ranem i czuję mokro-byłam pewna,że to wody już odeszły-ale tak jak w artykule -to zwiększona wydzielina-wody odeszły mi 17 godzin później w szpitalu...Więc mogłam faktycznie(według wskazówek mamy spokojnie siedzieć w domu) drugi poród przeczułam --brzuch opadł mi straszelnie,lekko pobolewał-wiedziałam,że już czas--ale poczekałam parę godzin w domu do pierwszego silnejszego skurczusmiling smiley
4 godziny później urodziłam druga córkę...

W naszym domu rządzą KOBIETY!!!
3 do 1 -PRZEGŁOSOWANEsmiling smiley

anialadeevit (offline)

16-01-2013 23:37:28

Wrocław
Świetnie napisany artykuł, merytorycznie zawiera wszystkie najważniejsze informacje, a do tego jest napisany prostym językiem. Przyszłe mamy powinny zapoznawać się z takimi informacjami, bo wtedy spokojniej można ocenić sytuację i bez paniki podjąć odpowiednie decyzje.

joanna25 (offline)

25-09-2014 14:35:05

jak dla mnie świetna wskazówka bo pierwszy poród przede mną <scared>

halina2159 (offline)

21-10-2014 14:16:47

Skoczów
świetny artykuł polecam każdej kobiecie przed porodem szczegolnie tym pierwszym smiling smiley napisane jasno i w prosty sposób co i jak i choc każdy poród jest inny jak każda z nas to takie wskazówki sa pomocne .U mnie pierwszy poród był w 38 tyg.ciąży siedzielismy przy kolacji nagle poczułam coś mokro wstałam a tu kałuża ,krok i kolejna kałuża wiedziałam ze to wody odeszły wiec zabraliśmy torbę i pojechaliśmy do szpitala w drodze doszły skurcze częste co 6-4 minuty kiedy przyjechalismy byłam zaraz przyjęta wody ciągle się lały a rozwarcie szybko postepowało nawet położne były zaskoczone że pierwszy poród i tak szybko idzie w sumie cała akcja porodowa trwała 2,5 godz. i mielismy córcię na moim brzuchu .W drugiej ciąży byłam w szpitalu na podtrzymaniu i połozna powiedziała ze ja bede miała szybkie porody i mam nie lekceważyc objawów porodu i tak samo w 38 tyg. ciąży poczułam bóle i odchodzące powoli wody podbarwione krwią wiec pojechaliśmy do szpitala i tak jak powiedziała pani doktor drugi poród był podobnie szybki i po 2,5 godz. synek był z nami na świecie smiling smiley porody wspominamy bardzo miło to było wspaniałe i cudne przezycie smiling smiley i chyba kazda kobieta wyczuwa ten czas kiedy poród sie zaczyna a lepiej jechać wczesniej i miec pewnośc że jest sie pod dobrą opieką smiling smiley

[link widoczny po zalogowaniu] [link widoczny po zalogowaniu]

martynka002 (offline)

10-11-2014 13:52:00

artykuł w sam raz dla mnie , ponieważ jestem kilka dni przed porodem . Wiec warto wiedziec jak sie przygotować i kiedy jechać do szpitala

monika86 (offline)

11-11-2014 18:49:38

Kutno
Jak zaczęły sączyć mi się wody zadzwoniłam do swojego lekarza prowadzącego. Powiedział, żeby się nie denerwować, nie stresować tylko spokojnie spakować i udać się do szpitala. Tak też zrobiliśmy. Udaliśmy się do szpitala, tam zrobili mi badania (nie miałam żadnyc skurczy). Pojawiły się za kilka godzin, a po 6 godzinach mój Synek był już z nami.

mysia83 (offline)

15-11-2014 12:51:05

Rzeszów
Ja niestety pierwszą ciążę przenosiłam i tak czekałam na te objawy i czekałam, dużo czytałam i tez zastanawiałam się czy nie przegapię smiling smiley...w końcu w szpitalu miałam poród wywoływany, który i tak skończył się cesarskim cięciem...warto sie posiłkować takimi artykułami, zwłaszcza w pierwszej ciąży, kiedy przyszła mamusia naprawdę nie wie, czego sie spodziewać smiling smiley

kasztanka2 (offline)

17-11-2014 11:10:20

Bartłomiejowice
Mi zawsze na początek każdego porodu odchodziły wody - na początek dużo, później sączyły się po troszku. Później przychodziły skurcze zawsze nieregularne. Przy pierwszym porodzie wymiotowałam. A skurcze były nieregularne do samego końca - nawet na parte trzeba było nieraz poczekać parę minut.

teresa211186 (offline)

16-01-2015 21:00:27

Niwki Książęce
Będąc w pierwszej ciąży bałam się ze nie będę wiedziała czy to już ten czas czy jeszcze nie. Zastanawiałam się po czym poznam że odeszły mi wody płodowe, albo skąd będę wiedziała że te bóle to skurcze. Jednak gdy nadszedł ten dzień to nawet nie musiałam się nikogo pytać czy to już, sama jakoś to rozpoznałam pomógł chyba instynkt.
W drógiej ciąży nie miałam już takich dylematów bo miałam zaplanowaną cesarkę

donnavito (offline)

17-01-2015 23:16:34

Iława
Jeszcze żadna kobieta nie przegapila swego porodu, w pewnym momencie jest się pewnym, co się dzieje, nie ma obaw.

wojtaszek (offline)

27-01-2015 21:13:38

Tarnów
W moim przypadku na dwa tygodnie przed porodem zaczął schodzić czop śluzowy a tydzień przed porodem odczuwałam dość silne skurcze które spowodowały skrócenie szyjki i rozwarcie na 2 cm. W moim przypadku wody płodowe odeszły po kilku godzinach prowokacji oksytocyną , miałam rozwarcie na 3 cm a gdy odeszły wody momentalnie zrobiło się 8 cm. Każda kobieta inaczej może odczuwać objawy porodu , kiedy ja leżałam w szpitalu była z nami kobieta którą lekarz skierował do szpitala z uwagi na fakt że we wcześniejszej ciąży urodziła bardzo szybko i obawial się że teraz może być tak samo. Podczas badania lekarze stwierdzili że u niej szyjka jest rozwarta na 7 cm i w ciągu pół godziny była już na porodówce , a po 20 min porodzie dzidziuś był na świecie. Nie wiem czy wszedzie lekarze tak samo nazywają takie szybkie porody ale w szpitalu w którym ja rodziłam mówią na nie porody chodnikowe.

GabaBaba26 (offline)

29-01-2015 01:30:33

Udanin
Pamiętam że siedziałam sobie przy komputerze i pisałam z koleżanką właśnie o objawach porodu aż tu nagle poczułam że mam mokro w kroczu więc przerwałam konwersację i udałam się do ubikacji w ogóle nie panikując i zobaczyłam coś dziwnego to był tzw czop śluzowy więc już byłam pewna że tego dnia urodzę. Pojechaliśmy do szpitala i gdy mnie zbadali miałam już trzy centymetry rozwarcia, przy kolejnym sprawdzeniu szyjki polały się wody płodowe i w bardzo szybkim tępię szyjka zaczęła się roztwierać. Suma summarum i tak poród zakończył się cc.

[link widoczny po zalogowaniu]

Modzelka8 (offline)

16-02-2015 22:05:32

Biała Piska
Ja na początku nie potrafiłam odczytać pierwszych objawów porodu. W nocy bolał mnie brzuszek, ale wydawało mi się że to zwykłe wzdęcia. Dopiero nad ranem stwierdziłam że to chyba to bo owe "wzdęcia" powtarzały się co 10 minut. Wody mi nie odeszły, pojechałam do szpitala jedynie ze skurczami. I dobrze zrobiłam bo nie miałam rozwarcia a mały zwyczajnie zaczynał się dusić. Gdybym czekała w domu na odejście wód, mogłoby być za późno.

Doris85 (offline)

03-04-2015 08:35:14

Świecie
Porod jeszcze jest dlugo przede mna, ale obawiam sie wlasnie, ze nie bede potrafila odczytac pierwszych jego oznak. Wiem, ze to nie idzie tak szybko, ze porod moze trwac dlugie godziny. Zdecydowalam sie na porod w innym miescie, oddalonym od mojego o 50 km i boje sie, ze "przespie" te pierwsze oznaki i nie zdaze dojechac... Ale mam nadzieje, ze to tylko niepotrzebne obawy smiling smiley

Chcesz pisać na naszym forum? Załóż konto w 3 minuty i dołącz do nas już dziś!.

Kliknij żeby zalogować

Forum eBobas.pl - Statystyki

Globalne
Wątki: 5141, Posty: 1271023, Użytkownicy: 72675.
Ostatnio dołączył/a Megibori.

Statystyki tego forum
Wątki: 215, Posty: 8725.