Fitness w ciąży

Wysłane przez izabellamazurek 

izabellamazurek (offline)

25-02-2009 13:41:05

Odpowiednio dawkowany ruch i właściwa dieta są warunkiem zachowania dobrej sylwetki w ciąży, przeciwdziałają rozstępom skóry i ułatwiają poród. Pomagają też szybciej wrócić do formy już po porodzie. Dlatego jeśli ciąża przebiega prawidłowo, przyszła mama nie powinna pozwolić sobie na leniuchowanie.

czytaj więcej

imdobramama (offline)

14-04-2009 12:53:19

Ćwiczenia w ciąży, jakiś wysiłek fizyczny, ruch, spacery, basen - polecam. Wiem ze swojego doświadczenia, jak bardzo ciężko jest fizycznie, gdy więcej się leży i więcej tyje. To nie jest tak, że wysportowana dziewczyna bez bólu i szybko urodzi dzidziusia. Ale na pewno będzie jej łatwiej, bo najzwyczajniej w świecie będzie miała bardziej i naturalniej rozciągnięte wszystkie mięśnie. A mięśnie w czasie naturalnego porodu bez znieczulenia są baaaardzo eksploatowane.

promyczek (offline)

25-10-2010 14:04:32

Ćwiczenia w ciąży są znakomitym sposobem utrzymania dobrej kondycji, dzięki nim później można szybciej wrócić do figury sprzed ciąży. Oczywiście najlepiej jest się zapisać do szkoły rodzenia, ale jak ktoś nie może, top zawsze dostępne są różnego rodzaju pomoce np. na przedporodrm.pl znalazłam płytę, na której est sporo ćwiczeń. Warto mieć coś takiego.

lenkaa82 (offline)

19-11-2014 21:20:50

warszawa
Ja chodzę na jogę dla ciężarnych i bardzo ją sobie cenię. Mimo skoliozy nie czuję żadnych niedogodności ze strony kręgosłupa.

joani (offline)

07-02-2015 19:17:25

Czasami są wskazania do leżenia na kanapie i kobieta wcale nie przybiera aż nad to, tylko tyle ile powinna. Czy to ciąża czy nie, tu akurat nie chodzi o ruch a o zdrowy rozsądek i umiar w jedzeniu. Jeżeli nie ma przeciwskazań, powinno się trochę ruszać w ciąży, bowiem rosnący brzuszek obciąża kręgosłup i warto temu zapobiegać. Jeżeli fitness na siłowni, to na pewno pod okiem specjalisty, bo niektórych ćwiczeń nie można wykonać.

donnavito (offline)

07-02-2015 22:55:49

Iława
Mnie do ćwiczen to nikt by nie namówił, za to uwielbiam tzw. spacering, jak najwięcej, jak najdalej od ruchliwych ulic, to dotlenia, nie obciąża kręgosłupa, człowiek sie nie poci przy tym i jest po prostu miło, a po drodze można z kimś porozmawiać, czego np. przy bieganiu sobie nie wyobrażam.

mikaa997 (offline)

09-02-2015 17:41:25

Wrocław
Fitnessowi mówię stanowcze TAK! Choć pod koniec ciąży też miałam siłę tylko na spacery i to nie dłuższe niż godzinka bo już czułam jak cał brzuch mi ciąży.

joani (offline)

09-02-2015 18:47:17

Begania to i ja nie lubię ale szybki marsz, wtedy szybciej spala się tłuszczyk. Teraz chodzę z wózkiem i często koleżanki się pytają "dokąd tak pędzisz" a ja po prostu z maluchem "uprawiam sport" winking smiley
Ludzie nie zdaja sobie sprawy jak ważny jest ruch, w ciąży także i dopiero jak zaczynają się problemy zdrowotne, szukają pomocy u rehabilitantów, na basenie czy siłowni. Mięśnie nie ćwiczone wiotczeją a to pociąga za sobą szereg następstw.

Modzelka8 (offline)

17-02-2015 12:33:43

Biała Piska
Oczywiście, że również popieram ćwiczenia w ciąży smiling smiley ja uwielbiałam spacery, koniec ciąży przypadł mi na sam środek lata więc w południa spacery odpadały bo było za duszno, ale wieczorami pokonywałam długie dystanse. Czasem też w domu wykonywałam ćwiczenia dla ciężarnych smiling smiley

dorota2010 (offline)

27-03-2015 13:28:41

J-w
Zaczęłam ćwiczenia rozciągające na dużej piłce gimnastycznej. Staram się jak najwięcej czasu na niej siedzieć, niż na twardej kanapie. Spaceruję również każdego dnia ale zaczyna mnie to bardzo męczyć , strasznie bolą mnie nogi i ciąży brzuch...

Doris85 (offline)

04-04-2015 16:12:47

Świecie
Ze względu na pewne ograniczenia z ciaza nie wszystkie cwiczenia sa dla nas dobre, ale basen czy spacery - jestem jak najbardziej za! W roznych klubach sportowych prowadzone sa specjalne zajecia dla ciezarnych i jest to swietne rozwiazanie dla osob, ktore nie lubia same cwiczyc a by chcialy sie troche poruszac.

Chcesz pisać na naszym forum? Załóż konto w 3 minuty i dołącz do nas już dziś!.

Kliknij żeby zalogować

Forum eBobas.pl - Statystyki

Globalne
Wątki: 5287, Posty: 1332097, Użytkownicy: 73134.
Ostatnio dołączył/a Waja.

Statystyki tego forum
Wątki: 215, Posty: 14478.