Cukrzyca ciążowa

Wysłane przez agnieszkausiarczyk 

agnieszkausiarczyk (offline)

15-04-2010 15:31:59

Zaburzenia tolerancji węglowodanów w ciąży określane są mianem cukrzycy ciążowej. Najczęściej choroba mija po porodzie. Jednak w trakcie ciąży matka musi szczególnie dbać o swoje i dziecka zdrowie.

czytaj więcej

wojtaszek (offline)

18-01-2015 22:17:32

Tarnów
W przypadku stwierdzenia u kobiety ciężarnej cukrzycy bardzo ważne jest badanie poziomu glukozy we krwi po każdym posiłku oraz na czczo a jezeli wyniki przekraczają na czczo 90 mg a godzinę po posiłku 110 mg należy zmienić dietę lub stosować insulinę zgodnie z zaleceniem diabetologa. W przypadku stwierdzenia cukrzycy kobieta ciężarna nie czeka w kolejce do diabetologa ponieważ wg zalecenia Ministerstwa Zdrowia taka wizyta ma się odbyć w jak najkrótszym czasie. Dodatkowo można badać sobie poziom cukru i ciał ketonowych w moczu za pomocą specjalnych pasków ( ja stosowałam paski Keto Diastix) które określają czy w moczu nie pojawia się cukier a w przypadku pojawienia się ketonów w moczu oznacza to że nasz organizm głoduje i nalezy zmienić dietę.

joani (offline)

24-01-2015 22:31:28

Od 2014 zmieniły się normy dopuszczalne.. jak dla mnie są tak wysokie, że aż nie do przyjęcia. Więc jak ktoś rodził 2 lata temu i dostawał insuline, moze okazać się ,że teraz jakby miał te same wyniki, powiedzianoby mu że jest w normie...
Ja niestety zmagałam się z cukrzycą i też lekarz głupiał i nie wiedział czy brać pod uwagę nowe rozporządzenie czy stare, bo wg nowych były wyniki w normie... więc na wszelki wypadek miałam dietę i na szczęście to mi obniżało poziom cukru i uniknęłam insuliny...

wojtaszek (offline)

31-01-2015 22:05:21

Tarnów
Joani nie wiem jakie normy Tobie lekarz przedstawił ale ja już w 2014 roku miałam bardzo zaostrzone normy i podobno takie obowiązują dla kobiet ciężarnych. Glukoza na czczo nie powinna przekraczać 90mg/dl a godzinę po zjedzeniu posiłku 120 mg/dl. Dla kobiet nie będących w ciąży te normy są łagodniejsze.

joani (offline)

01-02-2015 00:04:19

Niestety to są stare normy. Obecnie przyjmują: na czczo < 105 mg%, po jednej godzinie < 200 mg%, po dwóch godzinach < 140 mg%.
Rozbieżność jest znaczna i więksość lekaray nie "dopuszcza" nawet tych nowych norm do "głosu" i wzoruje sie na starych zasadach.
Chcesz pisać na naszym forum? Załóż konto w 3 minuty i dołącz do nas już dziś!.

Kliknij żeby zalogować

Forum eBobas.pl - Statystyki

Globalne
Wątki: 5567, Posty: 1429864, Użytkownicy: 73464.
Ostatnio dołączył/a PatrycjaKozubek.

Statystyki tego forum
Wątki: 217, Posty: 23935.