Jak zmniejszyć ryzyko wystąpienia depresji poporodowej?

Wysłane przez annabugajska 

annabugajska (offline)

09-04-2010 12:12:10

Nowe badania wskazują, że odpowiednio dobrana aktywność fizyczna, wsparcie rodziny i suplementy diety pomagają w leczeniu depresji poporodowej. Ta przypadłość dotyka dziś kilkunastu procent młodych matek na całym świecie.

czytaj więcej

wojtaszek (offline)

20-11-2014 21:46:22

Tarnów
W 4 dobie po porodzie wystąpił u mnie spadek nastroju , byłam bardzo smutna i rozgoryczona problemem z laktacją, do tego doszło zmęczenie i ogromny ból piersi. Najważniejsze dla mnie było wsparcie partnera, pomoc w codziennych obowiązkach, wyrozumiałość. Pomimo że jestem twardą babką nie mogłam sobie na początku poradzić - chciałam być idealną matką i gdy okazało się że mam mało pokarmu, mój synek wciąż płacze poczułam się jakbym była najgorsza. Myslę że czasami kobiety szczególnie w pierwszych tygodniach bardzo dużo od siebie wymagają a natura niekiedy płata figla więc jeżeli możemy liczyć na czyjąś pomoc należy ją przyjąć i pomysleć też o sobie, odpocząć i nie obwiniać się że nie jesteśmy idealne.

kasztanka2 (offline)

22-11-2014 20:20:13

Bartłomiejowice
Mnie na szczęście problem nie dotyczy, ale jest niewątpliwie strasznym problemem dla całej rodziny, gdy kobieta zamiast cieszyć się z roli matki zaczyna popadać w przygnębienie i ma swojego dziecka dość. Nie wyobrażam sobie tego nawet.

joani (offline)

04-02-2015 23:06:31

Niestety jak ne przesypia się nocy, dziecko jest marudne, ma kolki a do tego partner nie pomaga, wierzę, że mozna nabawić sie depresji. U mnie wszystko się zgadza oprócz partnera, bo mój mąż stara się jak może i wyręcza mnie w wielu czynnościach. Mimo wszystko czasem po kilku godzinach sam na sam z maluchem cieszę się, że wrócił z pracy i choc chwilę mam na zakupy czy ploteczki sama, bez "gugu i gaga" i marudzenia dziecka. Nie oszukujmy się, zmęczenie robi swoje i czasem potrzeba od wszystkieo sie odciąć, by nie zwariować. Najważniejsze jest wsparcie drugiej osoby albo dziecko anioł winking smiley

Doris85 (offline)

03-04-2015 14:32:13

Świecie
Juz sam etap ciazy to wieczna huśtawka nadtrojow, roznych dolegliwosci i lęków. Po porodzie dochodza nieprzespane noce, placz maluszka, koniecznosc karmienia, obolale cialo - nic dziwnego, ze kobiety w takim momencie sie zalamuja. Dlatego warto miec wsparcie bliskich - meza, rodzicow, kolezanek, ktore tez sa matkami malych dzieci i pozwolic sobie na placz, zlosc - na wyrzucenie zlych emocji. A jesli kryzys nie mija - szukac pomocy u specjalistow.

Chcesz pisać na naszym forum? Załóż konto w 3 minuty i dołącz do nas już dziś!.

Kliknij żeby zalogować

Forum eBobas.pl - Statystyki

Globalne
Wątki: 5173, Posty: 1277902, Użytkownicy: 72736.
Ostatnio dołączył/a Pusiia.

Statystyki tego forum
Wątki: 215, Posty: 9346.