Nieobecność ojca w życiu dziecka

Wysłane przez ewakozakiewicz 

ewakozakiewicz (offline)

17-03-2010 17:53:04

Samotna matka, jeśli to jest możliwe, może wesprzeć się na linii męskiej własnej rodziny. To ważne dla dziecka, by wśród opiekunów był też mężczyzna. Może przecież to być brat mamy, kuzyn czy jej ojciec, czyli dziadek.

czytaj więcej

maria1980 (offline)

19-03-2010 12:04:16

Opolszczyzna
Bardzo dobrze napisanesmiling smiley i wszystko prawda stu procentowawinking smiley
Dziękuję za ten artykuł..;_)

W naszym domu rządzą KOBIETY!!!
3 do 1 -PRZEGŁOSOWANEsmiling smiley

maya_deren (offline)

24-03-2010 15:46:31

witam,
ciekawy artykuł na ten sam temat.
pozdrawiam : )

proszę wklejać polecaną treść, ale nie wklejać linków do konkurencyjnych portali smiling smiley

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-03-25 09:25 przez Sympatyczna.

wiechu1 (offline)

20-04-2010 16:26:15

kartuzy
tak dobry jest a co ma zrobić matka co wychowywała sama przez rok dziecko i wyszła zamąż za innego

toja51 (offline)

20-04-2010 17:06:48

Kraków
wiechu1 w sumie to samo, to znaczy nie utrudniać kontaktu ojca z dzieckiem i stworzyć mu z nowym mężem dom, w którym wszyscy dziecko kochają i szanują to, że ono też kocha swojego biologicznego tatę. Wyjaśnić dziecku - odpowiednio do jego wieku - że to, iż mama jest żoną innego mężczyzny nie zmienia faktu, że to właśnie z tatą chciała je mieć. (tyle w skrócie). Powodzeniasmiling smiley))

alexis12 (offline)

10-03-2012 16:11:42

Elbląg
A CO ZROBIĆ , JAK OJCIEC DZIECKA ZOSTAWIŁ ,MNIE DLA INNEJ, A JA JESTEM W CIĄŻY 14 TYDZ.
WYRZUCIŁ MNIE Z DOMU I FIRMY.GO NIE INTERESUJE Z CZEGO MAM NA JEDZENIE I LEKARZY.
I CO JAK URODZI SIE DZIECKO TO NA SIŁĘ MAM PCHAĆ SIĘ Z DZIECKIEM DO NIEGO , ON NIE AKCEPTUJE TEGO DZIECKA.
NIE POZWOLĘ NA TO,BY ZRANIŁ MOJE MALEŃSTWO,DLA MOJEGO DZIECKA OJCIEC ZGINOŁ W WYPADKU SAMOCHODOWYM,NIŻ MA CIERPIEĆ,ZE GO ZOSTAWIŁ WŁONIE MATKI.
POZDRAWIAM WSZYSTKIE MAMUSIE

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-03-10 16:16 przez alexis12.

wojtaszek (offline)

29-11-2014 22:24:40

Tarnów
Trudny temat. Mój ojciec był barrrrrrrrrrrrrrdzo daleki ideałowi, stosował przemoc wobec mamy i nas dzieci. Z perspektywy czasu i trudnych doświadczeń wiem że czasem lepiej samemu wychować dziecko w poczuciu bezpieczenstwa i szacunku niż na siłę w toksycznym związku. Dziecko przede wszystkim nigdy nie powinno być ofiarą ani świadkiem przemocy w rodzinie.

joani (offline)

30-01-2015 08:34:34

Z tą nieobecnością ojca jest tak, jakbyśmy stracili w wypadku jedną rękę. Damy radę dalej funkconować z jedną, będzie zapewne ciężej ale tak sobie wszystko przeorganizujemy i na nowo nauczymy aby było to jak najmniej odczuwalne. Będą sytuacje, gdzie po prostu będzie nam brakowało tego, co stracilismy i to bardzo. Ważne jest pozytywne nastawienie i na pewno wsparcie dziecka.
Wiadomo, że co innego jak sie rodzica traci nagle a co innego, jak z różnych przyczyn go nie ma- bo odszedł, bo bije. Na pewno nie ma sensu udawać przed dzieckeim, że nic się nie stało. Ono po swojemu też rozumie i lepiej żeby od poczatku wiedziało jak wygląda sytuacja, by mogło sie do niej przyzwyczaić. Wiadomo nawet wielka miłość matki nie zastąpi ojca, ale lepiej czasem dla zdrowia psychicznego dać odciąć sobię rękę zarażoną gangreną...

gosiunia89 (offline)

09-04-2015 21:52:25

Rzeczyca
Ja wychowuje swoją córeczkę sama nie dlatego że tak chciałam ale dlatego że ojciec mojego dziecka okazał się kłamcą i oszustem.Moja córcia 15stego skończy 5 miesięcy a Jej ojciec mieszka w mieście blisko nas i nie raczył Jej nawet zobaczyć.Może to i lepiej to nie jest dobry kandydat na ojca.Moje serce jest tak ogromne że będzie Ją kochać za dwóch.Mam jeszcze wspaniałego ojca który kocha moją córcię ponad wszystko.
Stwórz osobisty kalendarz ciąży
Chcesz pisać na naszym forum? Załóż konto w 3 minuty i dołącz do nas już dziś!.

Kliknij żeby zalogować

Forum eBobas.pl - Statystyki

Globalne
Wątki: 5031, Posty: 1226283, Użytkownicy: 72331.
Ostatnio dołączył/a Czecze.

Statystyki tego forum
Wątki: 214, Posty: 4172.