Żylaki w ciąży i po porodzie

Wysłane przez agnieszkausiarczyk 

agnieszkausiarczyk (offline)

21-04-2009 17:18:31

Nabrzmiałe dłonie, kolana, kostki, stopy, żylaki na nogach i w odbycie mogą dokuczać już od pierwszych tygodni ciąży lub pod jej koniec. Warto zapobiegać im, a jeśli się pojawią, wiedzieć jak sobie z nimi radzić.

czytaj więcej

anialadeevit (offline)

25-01-2013 21:55:58

Wrocław
Nadmierne przybieranie na wadze może przyczynić się do powstania żylaków. Prawidłowa dieta, przybieranie na wadze mieszczące się w granicach normy (ok. 11kg) oraz powyższe rady powinny zmniejszyć ryzyko tej choroby.

martynka002 (offline)

08-12-2014 14:05:50

na całe szczeście w ciąży i po porodzie żylaki nie wystąpiły

donnavito (offline)

23-12-2014 22:21:36

Iława
Najgorsze jest to, ze jeśli nasza babcia i mama je miała, my mamy predyspozycje, by tez je miec. Co fakt, to fakt - lezenie z nogami do góry na pewno pomaga, warto sobie pozwolic na taka profilaktykę, przy okazji nogi nie bedą puchły.

teresa211186 (offline)

18-01-2015 14:40:49

Niwki Książęce
Ja mam masakryczne żylaki odziedziczone chyba po tacie, bo mama mimo ze urodziła siedmioro dzieci nie ma żadnego.
W ciąży oczywiście żylaki bardziej się nasiliły i nic nie pomagało. Brałam tabletki, smarowałam maściami, leżałam z nogami w górze, ale to tylko delikatnie je łagodziło. Dodatkowo nosiłam pończochy przeciwżylakowe, które nie tylko są nie wygodne, strasznie w nich gorąco to jeszcze wyglądają jak takie ,, babcine" ale musiałam to znosić. Oczywiście wskazane jest żeby mieć je ubrane również podczas porodu i nosić je później również.
Ja ze względu na duże żylaki i cc po porodzie zarówno pierwszym jak i drugim musiałam przyjmować zastrzyki przeciwzakrzepowe, które dawałam sobie w powłoki brzuszne.
Po drugim porodzie przyplątało mi się również zapalenie żył przez co miałam jeszcze w szpitalu robione USG żył i konsultację chirurgiczną, a teraz za dwa tygodnie kontrolne badania.

joani (offline)

24-01-2015 22:23:56

Ja przytyłam tylko 10 kg a le dla mojego organizmu było aż 10. Niestety mam predyspozycje genetyczne i niestety pajączków zrobiło mi się trochę, mimo smarowania, leżenia z nogami w górze itp. Zapobiegać jak najbardziej warto, ale niestety mimo zabiegów nie zawsze się uniknie. Poczekam aż dziecko będzie juz mobilne i pójdę na zabieg usuwania pajączków.

donnavito (offline)

25-01-2015 23:02:51

Iława
W artykule na ebobasie przeczytałam że wyciąg z kasztanowca w ciazy jest szkodliwy, a przeciez to głowna substancja wielu maści i kremów przeciwżylakowych.

mikaa997 (offline)

09-02-2015 17:34:38

Wrocław
U mnie też po porodzie pojawiło się mnustwo "pajączków", kiedyś myślałam o ich usunięciu jednak wystraszyłam się ponieważ znajoma poddała się właśnie takim zabiegom i owszem pajączki w jednym miejscu zniknęły ale w drugim pojawiły się ze zdwojoną siłą.

joanka106259 (offline)

26-02-2015 17:56:25

Lublin
Ja po pierwszej ciąży nie miałam wymienionych problemów, ale teraz zauważam małe pęknięcia naczynek tzw. pajączki. Mam nadzieję jednak, że nie pojawią się jakieś duże zmiany. Osobiście też bardzo boję się możliwości pojawienia się hemoroidów, mój brat ma z tym problem i wiem, że jest to okropna dolegliwość. A co do stosowania maści w ciąży najlepiej konsultować z lekarzem prowadzącym ciążę, będzie wiedział co doradzić.

Zapraszam do głosowania na Marcelka smiling smiley
[ebobas.pl]
[ebobas.pl]

Omega282 (offline)

17-09-2018 12:25:47

Rakowiec
Hej, ostatnio mam duży problem z żylakami, w związku z ciążą. Szukam tego "idealnego" leku może nie w całkowicie obiektywny sposób, ale takiego - który pozwoli mi pozbyć się moich żylaków. Przeglądając internet natknęłam się na Varosin Forte Max na tej stronie: [link widoczny po zalogowaniu] i ogólem ludzie bardzo dobrze się o nim wypowiadają. ALE, kosztuje bardzo dużo i boję się go kupić. Czy któras z was z niego korzystała? Bo się bardzo mocno zastanawiam, a żylaki czekają! A nie chce marnować czasu pieniędzy i energii na nieudaną kurację sad smiley
Chcesz pisać na naszym forum? Załóż konto w 3 minuty i dołącz do nas już dziś!.

Kliknij żeby zalogować

Forum eBobas.pl - Statystyki

Globalne
Wątki: 5567, Posty: 1429854, Użytkownicy: 73464.
Ostatnio dołączył/a PatrycjaKozubek.

Statystyki tego forum
Wątki: 217, Posty: 23934.