Produkty typu light

Wysłane przez agnieszkausiarczyk 

agnieszkausiarczyk (offline)

23-12-2009 15:30:10

O produktach typu light i konsekwencjach ich spożywania rozmawiamy z dr Magdaleną Człapką-Matyasik, specjalistą z zakresu żywienia człowieka i dietetyki

czytaj więcej

anialadeevit (offline)

25-01-2013 21:47:58

Wrocław
Ciężarna powinna raczej wybierać sprawdzone, ekologiczne produkty dbając o ich różnorodność. Niedobory witamin czy minerałów można uzupełniać suplementami przeznaczonymi specjalnie dla kobiet ciężarnych i karmiących.

martynka002 (offline)

11-11-2014 11:34:10

nie jadłam produktów typu light. Skupiałam się bardziej na produktach tj owoce, warzywa , jogurt naturalny , otręby , suszone owoce.

mysia83 (offline)

23-11-2014 09:11:45

Rzeszów
w ogóle nie jadłam i nie jadam produktów typu light, ale szczerze powiedziawszy, nie wiedziałam, ze te produkty sa tak niezdrowe!

halina2159 (offline)

26-11-2014 15:55:07

Skoczów
Jestem przeciwniczką produktów typu light są niezdrowe i moim zdaniem nie potrzebne a kobieta ciężarna czy karmiąca powinna odżywiać sie racjonalnie i zdrowio .Na rynku jest duzo dobrych produktów zdrowych i z ekologicznych upraw wiec jest w czym wybrać a w końcu chodzi o zdrowie nasze i naszych dzieci .Produkty typu light powinny być wycofane bo nie zawierają praktycznie nic dobrego a jesli chcemy sie odchudzić warto poradzic sie dietetyka i ustalić odpowiednia dietę oraz duzo sie ruszać a po ciaży karmienie piersią i opieka nad dzieckiem bardzo pomagają w szybkim powrocie do wagi przed ciażą i pamietajmy ze ciało po ciaży zawsze sie trochę zmienia smiling smiley

[link widoczny po zalogowaniu] [link widoczny po zalogowaniu]

wojtaszek (offline)

13-12-2014 17:46:00

Tarnów
Z przerażeniem niekiedy czytam etykietki produktów ponieważ w icg skład bardzo często zawiera duże ilości cukru, słodzików, konserwantów, ulepszaczy, stabilizatorów smaku itd. Produkty light są reklamowane jako produkty zdrowe, niskokaloryczne i wspomagające odchudzanie a tak naprawdę zawierają więcej niekorzystnych dla organizmu składników niż zwykłe produkty.

donnavito (offline)

17-12-2014 13:17:37

Iława
Niestety, w tym kraju trzeba czytac etykiety i to jedyny sposób, by nie dac się oszukać. Dla kasy firmy są gotowe narazac nasze zdrowie. Mnie wkurzaja reklamy płatków sniadaniowych, gdzie dzieci wcinają pozornie zdrowe płatki, a tak naprawdę robia pierwszy krok do cukrzycy lub innych chorób.

teresa211186 (offline)

18-01-2015 16:33:57

Niwki Książęce
Uważam że produkty typu light są dużo gorsze niż zwykłe produkty. Ludzie je spożywają bo myślą że jest w nich mniej cukru i chemii, a tak naprawdę jest tego jeszcze więcej. Te produkty nie pomagają ludziom schudnąć tylko powodują ze jeszcze bardziej tyją.
Uważam że ludzie powinni być bardziej uświadamiani jakie skutki niesie za sobą spożywanie takich produktów i uczeni rozszyfrowywania etykiet znajdujących się na produktach.

donnavito (offline)

25-01-2015 23:04:34

Iława
Zgadzam si e z tobą, to tak samo jak słodziki, kiedyś były hitem, a teraz dużo się mówi o ich szkodliwosci. Zwłaszcza, ze produkt light czesto ma niemal tyle samo kalorii.

mysia83 (offline)

01-02-2015 14:20:50

Rzeszów
Ta nieświadomość wynika chyba trochę z tego, ze gdy robimy zakupy po prostu sie spieszymy, ja tez nie zawsze czytam etykiety i zawsze wydawało mi się, ze skoro to są produkty light, to ta mniejsza ilość tłuszczu na pewno w nich jest i nie ma jakis substancji szkodliwych...tymczasem bierzemy te produkty, które sa nam potrzebne nie czytając jaki mają skład..

mikaa997 (offline)

09-02-2015 17:31:40

Wrocław
Zgadzam się, najważniesze to czytać etykiety. Czasem light nie oznacza wcale nic złego bo oznacza np. tylko mniejszą zawartość tłuszczu w serku itp. Jeśli nie mamy czasu analizować składów lepiej wypierać produkty standardowe winking smiley

Modzelka8 (offline)

18-02-2015 12:24:29

Biała Piska
Jak dla mnie to te wszystkie produkty Light róznią się o zwyczajnych tylko nazwą. Często nie chce się nam czytać etykiet, więc pochopnie kupujemy rzekomo niskokaloryczne produkty za które czasem trzeba zapłacić dużo drożej.

joanka106259 (offline)

26-02-2015 17:49:32

Lublin
Ja nigdy nie kupowałam produktów light, bo nie miałam problemów z wagą, wyglądem itp. Mi najbardziej podobało się w tym artykule jedno zdanie "Wszystko jest trucizną i nic nią nie jest - tylko dawka zależy od tego, czy coś jest trujące” - zgadzam się z tym w 100%.

Zapraszam do głosowania na Marcelka smiling smiley
[ebobas.pl]
[ebobas.pl]

dorota2010 (offline)

17-03-2015 12:33:03

J-w
Nigdy nie kupuję produktów light, ani mi one nie smakują, bo jednak smak się różni ani nie mam takiej potrzeby.

Doris85 (offline)

03-04-2015 14:42:37

Świecie
Nie przekonuja mnie produkty z serii light. Jesli zachowamy zdrowy rozsadek przy doborze ilosciowym i jakosciowym normalnych potraw i produktow mozemy osiagnac wiecej korzysci niz stosujac ich odpowiedniki w wersji light.

Stwórz osobisty kalendarz ciąży
Chcesz pisać na naszym forum? Załóż konto w 3 minuty i dołącz do nas już dziś!.

Kliknij żeby zalogować

Forum eBobas.pl - Statystyki

Globalne
Wątki: 5064, Posty: 1243844, Użytkownicy: 72438.
Ostatnio dołączył/a Klaudynx.

Statystyki tego forum
Wątki: 214, Posty: 5700.