Dieta płodności dla mężczyzn i kobiet

Wysłane przez agnieszkausiarczyk 

agnieszkausiarczyk (offline)

15-12-2009 14:39:37

Płodność zależy też od tego, co jemy — wynika z badań naukowców. Dlatego pary, które chcą zostać rodzicami, powinny wprowadzić do menu m.in. warzywa, owoce, mięso oraz produkty zbożowe z pełnego przemiału. Zrezygnować powinny m.in. ze słodyczy, hamburgerów, słodkich napojów.

czytaj więcej

Kalina86 (offline)

18-03-2014 14:47:25

Zadziele Klęczańskie
Nie mogę zajść w ciąże od kilku miesięcy zmieniłam diete i nic, czy sa jakies inne sposoby które moga mi ułatwić zajście w ciąże?

Polamamuska (offline)

20-03-2014 08:11:32

Luboń
Witam!

Oczywiście, że są sposoby. Ja się dwa lata starałam o drugiego bobaska. Napaliłam sie jak reksio na szynkę. I nic. Odchudzałam się spożywałam więcej warzyw owoców, mojego partnera również faszerowałam tym, soków dużo, odprężanie się itp itd. Aż tu nagle nie myśląc totalnie o ciązy bo totalnie zrezygnowana już z tego powodu byłam zabawilismy się. Z czego jakiś czas później okazało się że zaszłam w ciażęsmiling smiley Hehesmiling smiley

Spróbuj tak eentualnie do lekarza idź zrobić badania czy wszystko jest ok. Zróbcie obserwacje jajeczkowania. Czy pęka w ogóle to jajeczko jeżeliw wszystko wyjdzie ok. To zabierz swojego partnera na badanie płodności (jakości) spermy. Większość facetów nie chce iść na to badanie bo boi się otrzymać wynik, że jest bezpłodna. Mój się na to nie zgodził co prawda. Ale może wam się uda. Przy dobrych wiatrach jak dorze poszukasz to może i za 70zł zrobisz takie badaanie dla niego i wcale nie musi iść sam. Życzę powodzenia wszystim tym które starają się o dzieciątkosmiling smiley Wytrwałoścismiling smiley

Pozdrawiam

ciążaciążaciążaciążaciążaciążaciążaciążaciążaciążaciążaciążaciążaciążaciążaciążaciążaciążaciążaciążaciążaciążaciążaciążaciążaciążaciąża

[link widoczny po zalogowaniu]

[link widoczny po zalogowaniu]

joannaeich (offline)

13-12-2014 15:24:00

Gniezno
my nie stosowaliśmy z mężem żadnej diety i udało się nam

mikaa997 (offline)

09-02-2015 16:53:12

Wrocław
ja dodała bym jeszcze, że na płodność wpływa i dieta i ruch- przede wszystkim u mężczyzn smiling smiley Oprócz tego że powinnismy jeść owoce i warzywa to jeszcze powinno się zapomnieć o używkach i słodyczach

Doris85 (offline)

03-04-2015 09:18:36

Świecie
Dieta i sport maja duzy wplyw na plodnosc. My przed podjeciem staran wykluczylismy z diety niepotrzebne produkty jak np. slodycze czy nspoje gazowane, postawilismy na regularne posilki oraz wlaczenie wiekszej ilosci warzyw i owocow. Do tego wieksza ilosc ruchu. Nie wiem na ile to mialo wplyw na poprawe plodnosci, ale wzmocnilismy nasze organizmy, poprawilismy samopoczucie i wyniki badan krwi. Warto probowac smiling smiley

SandraK (offline)

29-10-2015 12:09:47

Warszawa
Mi lekarz polecił prenatal uno przy staraniu się. Oprócz kwasu foliowego, który podobno zawierają wszystkie suplementy, ma np. imbir i jod! smiling smiley

Kokoszka88 (offline)

22-11-2018 12:16:00

Grabowiec
Dieta, sport, zdrowy styl życia i bycia to pewnie kluczowe aspekty by urodzić zdrowe dziecko. By skutecznie zajść w ciążę i ją szczęśliwie donosić. Jednak oprócz tego warto się posiłkować zdobyczami techniki i nauki. Ja podczas starań o dziecko stosowałam komputer cyklu myway- kupiłam go na stronie naturalnaplodnosc. Komputer pomógł mi precyzyjnie wyznaczać czas owulacji, mogłam za pomocą jego wyliczeń sprawdzać kiedy jest najlepszy moment na współżycie by doczekać się dziecka. Teraz służy mi jako naturalna forma antykoncepcji.

Felicja88 (offline)

10-04-2019 13:26:31

Jatutów
Pożywienie jakie przyjmujemy bezpośrednio wpływa chociażby na śluz płodny, który pomaga w zapłodnieniu, nieprawidłowa dieta powoduje jego zakwaszanie i zwiększenie agresywności w stosunku do plemników. Ja podczas starań zaczęłam używać monitoringu cyklu za pomocą komputera myway, on min. na podstawie jakości śluzu szyjkowego określał odpowiedni moment na poczęcie. Po 4 cyklach udało się smiling smiley

Barbara70 (offline)

02-07-2019 09:29:30

Łysa Góra
Ja dowiedziałam się, że dieta wpływa min. na śluz płodny, który sprzyja lub też nie na plemniki wędrujące do komórki jajowej. Musiałam troszkę schudnąć przed staraniami i stąd wiem, oprócz tego posiłkowałam sie żelem, który wspomagał zapłodnienie prefert vaginal, starałam się 5 miesięcy i udało się.
Stwórz osobisty kalendarz ciąży
Chcesz pisać na naszym forum? Załóż konto w 3 minuty i dołącz do nas już dziś!.

Kliknij żeby zalogować

Forum eBobas.pl - Statystyki

Globalne
Wątki: 5106, Posty: 1261608, Użytkownicy: 72558.
Ostatnio dołączył/a Caroline9992.

Statystyki tego forum
Wątki: 214, Posty: 7162.