Jak odbija się na dziecku palenie w ciąży?

Wysłane przez ebobas 

ebobas (offline)

06-03-2009 14:55:41

W Polsce dużo więcej uszkodzeń dzieci spowodowanych jest paleniem kobiet w ciąży niż piciem alkoholu.

czytaj więcej

toja51 (offline)

18-06-2009 11:32:34

Kraków
Widok palącej kobiety w ciąży jest rzadki. Czyżby więc się wstydziły i paliły po kryjomu?

Sympatyczna (offline)

18-06-2009 13:53:37

toja - palą po kryjomu... widziałam palące ciężarne w szpitalnym kiblu... poszłooo!

Człowiek przestaje się bawić nie dlatego, że się starzeje, tylko starzeje się dlatego, że przestaje się bawić

jmijeczka (offline)

18-06-2009 20:23:47

Wlkp
Sympatyczna juz bym chyba wolala palaca w ciazy po kryjomu niz taki widok jaki doswiadczylam ostatnio.. idzie Pani z brzuchem kolo 8-9 miesiaca, przez srodek centrum, ludzi full.. w jednej rece papiersoek, w drugiej Red Bull.. Pierwsze co mi sie narzucilo: podejsc do niej i jej jebnac tak w ryj zeby padla i nie wstala.. ale .. ciaza, dziecko.. wiadomo.. rozsadek i te sprawy.

luiza_m2 (offline)

23-07-2009 20:20:01

Boguchwała
jmijeczka brawo tez bym tak zrobiła ale napewno zwruciła bym jej uwage wiem ze by napewno mi powiedziała ze co mnie to obchodzi ale tu liczy sie dziecko jego rozwoj i zdrowie wjechałabym jej na ambicje i napewno wiecej juz by nie chodziła z papierosem miedzy ludzmi a moze i by rzuciła!!!

[link widoczny po zalogowaniu]

zebrrra (offline)

29-07-2009 08:15:50

luiza_m2
wjechałabym jej na ambicje i napewno wiecej juz by nie chodziła z papierosem miedzy ludzmi a moze i by rzuciła!!!

Taaak, zacznij naprawiać świat od jutra. Ty naprawdę wierzysz w tę swoją siłę przekonywania? No nie żartuj. Jakby taka kobitka chciała to sama rzuciłaby palenie lub przestała palić na ulicy, a takich osób jak Ty spotyka pewnie mnóstwo każdego dnia i (bez obrazy) ma je w tyłku.
Myślę, że większość tych kobiet (niestety nie wszystkie) sama chciałaby rzucić palenie, ale po prostu nie potrafią. Każdy nałóg, jak również ten, jest nałogiem, a co za tym idzie- zniewala człowieka. Są osoby, którym łatwiej rzucić palenie, a są i takie, które są zbyt słabe, żeby same mogły się z tym uporać. Zrozumie to tylko ten, kto był w podobnej sytuacji. Mi się udało dość szybko rzucić palenie, ale zaliczam się do tego nielicznego grona szczęściarzy.

Trzy rzeczy zostały z raju: gwiazdy, kwiaty i oczy dziecka.

— Alighieri Dante

lady_blue (offline)

30-07-2009 11:02:38

Południowa Wielkopolska
niestety nikt z nas nie ma wpływu na ciężarne kobiety palące papierosy - widok nie miły pewnie dla każdego, one to robią z pełną swiadomością, wiedzą co moze spotkać ich maleństwa, a jednak nie przestają - sama nigdy nie zareagowałam na widok palacej przyszłej matki, a może powinnam!?

mój mąż pali, większość znajomych i bliskiej rodziny - wiem jakie to miało skutki w moim przypadku; dziecko urodziło się przedwcześnie i nie przeżyło - ja w tym widzę wiecej wad niż zalet - jednak każdy jest kowalem swojego losu! wierzę w to, że również bierne palenie wpływa negatywnie na rozwój i zdrowie dziecka!

moje aniołki [*][*]

[ebobas.pl]

moniaijulka (offline)

16-01-2015 00:37:45

Nowe
Nie palę i nie paliłam w ciąży, tak samo nie piłam alkoholu, zdrowie dziecka najważniejsze. Znam kobietę która uważa że paczka fajek i 2 piwa dziennie jej się należą bo jest w ciąży, urodziła już 11 dzieci, każde zdrowe i całe szczęście. Powiedziałam jej kiedyś ze chce siebie truć to jej sprawa ale niech nie krzywdzi dziecka. Możecie się domyśleć co mi odpowiedziała a postępowania i tak nie zmieniła
Chcesz pisać na naszym forum? Załóż konto w 3 minuty i dołącz do nas już dziś!.

Kliknij żeby zalogować

Forum eBobas.pl - Statystyki

Globalne
Wątki: 5304, Posty: 1349573, Użytkownicy: 73203.
Ostatnio dołączył/a organa.

Statystyki tego forum
Wątki: 215, Posty: 16165.