Rejestrujemy dziecko

Wysłane przez agnieszkausiarczyk 

agnieszkausiarczyk (offline)

02-04-2009 12:00:08

Jeśli rodzice uznają, że nadane przez nich imię nie pasuje do ich pociechy, z łatwością mogą je zmienić do pół roku od dnia sporządzenia aktu urodzenia. Podpowiadamy krok po kroku, jak zarejestrować noworodka w USC.

czytaj więcej

mysia83 (offline)

19-11-2014 17:35:04

Rzeszów
W przypadku i syna i córeczki rejestracją zajmował się tatuś smiling smiley Oczywiście wcześniej razem wybieraliśmy imiona, żeby z wrażenia świeżo upieczony tata się nie pomylił tongue sticking out smiley

martynka002 (offline)

09-12-2014 11:43:22

Rejestracja u nas przebiegła dobrze bez błedów i problemów

moniaijulka (offline)

10-12-2014 12:45:28

Nowe
My od razu po wyjściu ze szpitala pojechaliśmy z córką do USC. Kobieta tam była taka wredna jakby musiała pracować za karę, a ja się tak źle czułam po cesarskim cięciu, że nawet jej nie zwróciłam uwagi. Z nadaniem córce nazwiska ojca nie było problemu, od razu to zrobiła, ale przez jej zachowanie zapomnieliśmy podać drugiego imienia. Zadzwoniłam potem do kierownika i opowiedziałam mu całą sytuację, jak zachowywała się ta baba i powiedział, że jak przyjedziemy drugi raz to nie będzie problemu z dodaniem drugiego imienia dziecku. Tak też zrobiliśmy ( ja nastawiona bojowo i gotowa na pyskówki z tą wredną krową ), a co się okazało prawie nam w tyłki weszła taka milutka była, jednak musiała dostać opiernicz od kierownika smiling smiley no także zniszczyła 2 akty urodzenia i wydrukowała nowe, trwało to 5 min tylko smiling smiley

teresa211186 (offline)

15-01-2015 17:47:29

Niwki Książęce
U nas mąż sam pojechał do USC, ale mówił że była tam bardzo miła pani, wszystko odbyło się bez większych problemów. Dała mężowi nawet 2 akty urodzenia, chociaż mówiła że teraz dają jeden a za drugi trzeba płacić, ale że potrzebowaliśmy do ZUS i KRUS to dała za darmo

joani (offline)

30-01-2015 08:09:34

My też bez problemu załatwiliśmy formalności w USC. Dostaliśmy normalnie trzy sztuki odpisów za darmo, bo tyle przysługuje. Ważne jest znać swoje prwa, bo inaczej zedrą z nas kazdy grosz.
Ważne jest też, jak ktos nie ma ślubu a chce od razu w szpitalu nadać nazwisko po ojcu, udać się do USC przed rozwiązaniem i poprosić o stosowne zaświadczenie. Szpital wtedy bez problemu wpisuje nazwisko ojca.

mikaa997 (offline)

17-02-2015 18:01:56

Wrocław
My też nic nie płaciliśmy a o termini w jakim mamy stawić się w urzędzie powiadomiono nas w szpitalu.

Doris85 (offline)

05-04-2015 12:02:12

Świecie
Dobrze, że wszystkich formalności może dopełnić jeden z rodziców, że nie jest potrzebna obecność 2 osób. Kobieta po porodzie często jest tak obalała, że przejście z pokoju do łazienki stanowi problem a co dopiero bieganie po urzędach i załatwianie formalności. My często załatwiamy sprawy w różnych urzędach i widzimy sporo zmian w podejściu do pracownika - w większości spotykamy się z ogromną życzliwością i chęcią pomocy. I tak powinno być smiling smiley

Stwórz osobisty kalendarz ciąży
Chcesz pisać na naszym forum? Załóż konto w 3 minuty i dołącz do nas już dziś!.

Kliknij żeby zalogować

Forum eBobas.pl - Statystyki

Globalne
Wątki: 5118, Posty: 1266099, Użytkownicy: 72592.
Ostatnio dołączył/a Ania2180.

Statystyki tego forum
Wątki: 214, Posty: 7529.