Smog. Dlaczego jest groźny dla zdrowia dzieci i kobiet w ciąży?

Wysłane przez agnieszkausiarczyk 

agnieszkausiarczyk (offline)

16-01-2017 12:45:31

Smog to poważne zagrożenie dla zdrowia, głównie dzieci i kobiet w ciąży. Zagrożeni są też dorośli cierpiący na choroby układu oddechowego i układu krążenia. Lekarze apelują, by w czasie największego zagrożenia ograniczyć wyjścia z domu.

czytaj więcej

A2018 (offline)

09-01-2018 16:20:54

Katowice
Polak wrzuci do swojego starego pieca dosłownie wszystko co mu w ręce wpadnie – a fantazji nam nie brakuje – plastik to najmniejszy problem, w porównaniu do palonych opon, starych mebli, ubrań… Nie rozumiem tych, którzy zamiast wyrzucić takie odpady do śmietnika – palą je w imię źle pojętej oszczędności. Rakotwórczy i szkodliwy dym z takiego komina truje nie tylko jego właściciela, ale i wszystkich dookoła. U siebie w domu palę pelletem (mam automatyczny kocioł z podajnikiem paliwa EEI Pellets) – jak komuś zależy na zdrowiu swoich najbliższych niech idzie w biomasę lub inne OZE. A w razie potrzeby – NIE BAĆ SIĘ zadzwonić pod numer 986 (do straży miejskiej) i zgłosić kopcący nie wiadomo czym komin sąsiada.

sente (offline)

19-02-2018 10:31:54

No tak to wygląda. Ludzie nie mają świadomości, że to czym palą w piecach odbija się na ich zdrowiu. Co z tego, że my w domu dbamy z mężem o środowisko a nasi sąsiedzi kopcą że hohoho. Moje dziecko już zaczęło nawet od tego kaszleć. Zmuszona byłam kupić oczyszczacz powietrza [link widoczny po zalogowaniu] . Ma filtr hepa który pochłania te smogowe pyły PM2.5 i PM10 i powietrze w domu od razu jest lepsze. Córcia też lepiej się czuje, obawy ustąpiły. Gorzej tylko jak wyjdziemy na dwór sad smiley
Chcesz pisać na naszym forum? Załóż konto w 3 minuty i dołącz do nas już dziś!.

Kliknij żeby zalogować

Forum eBobas.pl - Statystyki

Globalne
Wątki: 5303, Posty: 1348363, Użytkownicy: 73198.
Ostatnio dołączył/a Airinn.

Statystyki tego forum
Wątki: 215, Posty: 16051.