Smog. Dlaczego jest groźny dla zdrowia dzieci i kobiet w ciąży?

Wysłane przez agnieszkausiarczyk 

agnieszkausiarczyk (offline)

16-01-2017 12:45:31

Smog to poważne zagrożenie dla zdrowia, głównie dzieci i kobiet w ciąży. Zagrożeni są też dorośli cierpiący na choroby układu oddechowego i układu krążenia. Lekarze apelują, by w czasie największego zagrożenia ograniczyć wyjścia z domu.

czytaj więcej

A2018 (offline)

09-01-2018 16:20:54

Katowice
Polak wrzuci do swojego starego pieca dosłownie wszystko co mu w ręce wpadnie – a fantazji nam nie brakuje – plastik to najmniejszy problem, w porównaniu do palonych opon, starych mebli, ubrań… Nie rozumiem tych, którzy zamiast wyrzucić takie odpady do śmietnika – palą je w imię źle pojętej oszczędności. Rakotwórczy i szkodliwy dym z takiego komina truje nie tylko jego właściciela, ale i wszystkich dookoła. U siebie w domu palę pelletem (mam automatyczny kocioł z podajnikiem paliwa EEI Pellets) – jak komuś zależy na zdrowiu swoich najbliższych niech idzie w biomasę lub inne OZE. A w razie potrzeby – NIE BAĆ SIĘ zadzwonić pod numer 986 (do straży miejskiej) i zgłosić kopcący nie wiadomo czym komin sąsiada.

sente (offline)

19-02-2018 10:31:54

No tak to wygląda. Ludzie nie mają świadomości, że to czym palą w piecach odbija się na ich zdrowiu. Co z tego, że my w domu dbamy z mężem o środowisko a nasi sąsiedzi kopcą że hohoho. Moje dziecko już zaczęło nawet od tego kaszleć. Zmuszona byłam kupić oczyszczacz powietrza [link widoczny po zalogowaniu] . Ma filtr hepa który pochłania te smogowe pyły PM2.5 i PM10 i powietrze w domu od razu jest lepsze. Córcia też lepiej się czuje, obawy ustąpiły. Gorzej tylko jak wyjdziemy na dwór sad smiley
Stwórz osobisty kalendarz ciąży
Chcesz pisać na naszym forum? Załóż konto w 3 minuty i dołącz do nas już dziś!.

Kliknij żeby zalogować

Forum eBobas.pl - Statystyki

Globalne
Wątki: 4820, Posty: 1146885, Użytkownicy: 70944.
Ostatnio dołączył/a Wiktoriaaa123.

Statystyki tego forum
Wątki: 211, Posty: 4039.