Materacyk do łóżeczka dla niemowląt

Wysłane przez agnieszkausiarczyk 

agnieszkausiarczyk (offline)

01-04-2009 14:05:34

Materacyk dla noworodka i niemowkaka powinien być dopasowany do łóżeczka, średnio twardy i z naturalnych surowców.

czytaj więcej

magda87 (offline)

03-04-2009 08:24:09

Wrocław
My kupiliśmy materacyk kokos-pianka-gryka i wydaje mi się że jest dobry smiling smiley
Tak jak napisali, przekładamy dość często materacyk, aby uniknąć trwałych wgnieceń smiling smiley
A mam pytanie odnośnie tego czy na materacu może być podłożona folia aby nie przemókł i na to prześcieradło ?

jmijeczka (offline)

03-04-2009 19:57:53

Wlkp
Ja mam gryka-kokos.
Na materacu lezy podklad tena a na to rpzescieradlo.

izka31 (offline)

07-09-2009 22:09:45

Łódź
Ja mam też gryka - kokos i pod prześcieradło podłożyłam podkładziksmiling smiley

[link widoczny po zalogowaniu]

Każdy poranek daje szansę, żeby wieczorem powiedzieć, że to był udany dzień...

Obserwator (offline)

16-10-2009 10:47:34

Droga Pani Ewo. Pisze Pani,ze najlepszy dla noworodka jest materac gryczany(nie uczula).Wiekszych stekow bzdur nie slyszalem. Jesli jest Pani specjalista to czemu Pani nie napisze ,ze luska gryczana pod wplywem wody(zalany,zmoczony materac) puchnie i rozwijają sie na tym bakterie,roztocza i inne paskodztwa?
Dla mojej pociechy po wczesniejszym zapoznaniu sie z oferta producentow i przeanalizowaniu surowcow stosowanych jako wklad materaca postanowilem wybrac materac z pianki visco-elastic(pianka z pamiecia)+lateks.
Pozdrawiam wszystkich uświadomionych rodziców.

malgorzatap (offline)

16-10-2009 12:51:28

Hjørring
drogi obserwatorze
Dobrze,ze jestes taki uswiadomiony - latexowe materace sa rzeczywiscie bardzo dobre ale co alergia na latex? Czy Twoje malenstwo nie jest nan uczulone dowiesz sie dopiero jak wyprobujesz.
W kazdym zalanym materacu moga sie rozwinac rozmaite paskudztwa - dlatego wlasnie kladzie sie podklad pod przescieradlo
Pozdrawiam (wszystkich,nie tylko USWIADOMIONYCH)

Życie nie powinno być podróżą do grobu. Człowiek do kresu życia powinien się dotoczyć z kieliszkiem Chardonnay w jednej ręce, tabliczką czekolady w drugiej, narąbany w trzy dupy, krzycząc... "ALE TO BYŁA JAZDA..."

Sympatyczna (offline)

16-10-2009 14:05:13

Drogi Obserwatorze - o gryce to nie pani Ewa pisze winking smiley i jeśli rzeczywiście większych bzdur nie słyszałeś to szczęściarz z Ciebie smiling smiley co do lateksowych - skoro już po zakupie to chyba znasz cenę?? nie każdego stać na materac z najwyższej półki...
każdy rodzic chce dla dziecka najlepiej i będzie utrzymywał, że to co robi jest wyłącznie słuszne...

również pozdrawiam tych uświadomionych i tych nieuświadomionych winking smiley

Człowiek przestaje się bawić nie dlatego, że się starzeje, tylko starzeje się dlatego, że przestaje się bawić

jmijeczka (offline)

16-10-2009 18:21:38

Wlkp
Ja rowniez zaczne od pozdrowien dla uswiadomionych i nieuswiadomionych smiling smiley
I podpisuje sie pod tym co napislaly kolezanki.
Sama mam alergika w domu i materac gryczano-kokosowy. Nigdy do tej pory nie zostal zmoczony bo stosuje podklady pod przescieradlo. Rozwiazanie proste i oczywiste.

Alison (offline)

29-11-2009 20:44:46

Oświęcim
My też jakiś czas szukaliśmy dobrego materaca. wiele o tym czytałam, pytałam koleżanek i również sprzedawców w sklepach. Wiem, że oni mogą wciskać każdy bubel, ale mam sprawdzony sklep, w którym sprzedawczyni sama odradzała zakup różnych drogich sprzętów, gdyż nie wiadomo czy się przydadzą. Dlatego, gdy poleciła nam materac gryczano - kokosowy + pianka, kupiliśmy bez wahania. Oboje z mężem jesteśmy alergikami, więc nasza pociecha też może być uczulona. A gryka wydaje się być bezpieczna a do tego stosunkowo niedroga. Gdyby okazało się, że są kłopoty to nie żal będzie wyrzucić i kupić coś innego. Ważne by materac się nie odkształcał a dziecko miało właściwą pozycję podczas snu.
Pozdrawiam serdecznie.

JoannaP (offline)

06-01-2010 20:22:52

Bielsko-Biała
ja mam kokosowo- piankowy myślę, że to dobry wybórchłopiec w łóżeczku

pozdrawiam Joanna Pająk

Grazka (offline)

22-01-2010 09:18:09

Ja zanim kupilam materac dla swojego Michala dużo o tym czytalam. NIe lubie kupowac kota w worku. I razem z męzem stwierdzilismy, że materac kupimy tam gdzie kupowalismy posciel.

Materac jest wypelniony specjalna pianką. Każdemu polecam, bo nie zawiodalam sie na nim. Pianka ta zapobiega rozwojowi alergizujacych roztoczy.
Dlatego myślę, że warto przed zakupem przemyślec kilka istonych spraw, co jest dobre dla naszego maluszka.

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-01-18 13:38 przez ptysiowa_mama.

gosiag (offline)

01-02-2010 22:52:53

na zyczenie mojego partnera luzeczko w domu bedzie,ale on jeszcze o tym nie wie ze dzidzia bedzie spala razem z nami;p
oczywiscie bede musiala to przewojowac,ale co tam.
jesli dzidzie bede zostawiac w luzeczku to bedzie czesciej plakac, rozbudzac sie w nocy
dzieki temu bede zmeczona ja, moje dziecko i moj partner tez.
a poza tym dzidzia potrzebuje bliskosci mamy i nie wolno jej tak zostawiac odrazu po porodzie
przecierz w brzuszku przez okragla dobe nas czuje, nie mozna jej tak odstawiac bo tatusiowi sie nie podoba spanie we trojke:use_hammer:

pozdrawiam

miska28 (offline)

14-05-2010 00:08:24

Kupiłam najdroższy model Victoria

Jestem w pełni zadowolona z materaca. Jest odpowiednio twardy i co najważniejsze - nie odkształca się.

Gosiu... U nas jest to samo. Dziecko śpi w nocy razem z nami. Przecież tak powinno być. :-)

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-01-18 13:37 przez ptysiowa_mama.

mamuryca (offline)

18-01-2011 13:45:36

Ja nie kupiłam "najdroższego modelu" Mr. Green kupiłam po prostu dobry materacyk. Moje motto to "wystarczająco dobra mama" winking smiley Wystarczająco dobry materacyk wystarczy chłopiec w łóżeczku

grazyna (offline)

18-01-2011 13:59:13

Ja też jestem za dobrym materacykiem: nie za miękkim, nie za twardym, a w sam raz. Szczególnie dla takiego mini malucha, nie widzę powodu, żeby rujnować budżet rodzinny na kilka miesięcy. Oczywiście, że materac musi spełniać ortopedyczne standardy, ale nie musi kosztować tyle co mercedes!

Już prędzej mama niech zainwestuje w materac dla siebie, żeby nie pogłębiała zniekształceń swego kręgosłupa, który będzie jej jeszcze potrzebny-sprawny do noszenia dziecka, wózka i innych klamotów, nie mówiąc o pracy i zarabianiu pieniędzy na dom.

cendrusia (offline)

18-01-2011 22:25:08

Warszawa
O co prawda, to prawda. Mój kręgosłup wzywa żeby wesprzeć go porządnym materacemsmiling smiley Swego czasu moim córeczkom kupiłam dobre, ale nie drogie materace dwustronne gryczano-kokosowe. Nie miały uczulenia. Teraz mają już większe łóżka i hipoalergiczne materace. Chucham na zimne, bo młodsza cierpi na atopowe zapalenie skóry.

toja51 (offline)

19-01-2011 12:19:02

Kraków
Cendrusia, a z którym odcinkiem kręgosłupa masz problemy? Ja odkąd śpię na szwedzkiej poduszce w ogóle zapomniałam o bólach w odcinku szyjnym. Ale uwaga poduszka musi być Tempur! Na materac mnie nie stać, ale kupiłam sobie nakładkę na łóżko - też super. Wygooglaj sobie i poczytaj o tym materacowo-poduszkowym cudzie!

cendrusia (offline)

19-01-2011 12:52:51

Warszawa
Mój problem to odcinek lędźwiowy. Słyszałam o Tempurze. Na moje łóżko to wydatek rzędu 4 tys! Chyba jakiś fundusz celowy będę musiała utworzyćsmiling smiley

anu34 (offline)

22-02-2011 11:09:46

Blich
cześć
Ja też odradzam grykę , wbrew powszechnym opiniom uczula, nie zapewnia wewnątrz właściwej cyrkulacji powietrza wewnątrz materaca, a co za tym idzie
daje podłoże do rozwoju grzybów i bakterii . odradzam grykę zdecydowanie, tylko , że pełno tego typu produktów w sklepach.
Osobiście zdecydowałam się materac lateksowo - piankowo - kokosowy z BABYS -ZONE, wyglada tak, że w środku ma kokos, z jednej strony lateks , a z drugiej piankę z pamięcią, w zależności od potrzeby i upodobań dziecka można układać maleństwo albo na stronie lateksowej albo piankowej , pianka z pamięcią doskonale dopasowuje się do ciała maleństwa , a lateks posiada właściwości antybakteryjne i antygrzybiczne ,wskazany jest dla alergików. Można też samemu w sklepie internetowym dobrać rodzaj pokrowca. 

Panicz (offline)

24-02-2011 21:58:35

Łódź
Hejka forumowicze,
Jako przyszły ojciec zainteresowałem się właściwym doborem materacyka dla mojej pociechy.
Czytam i analizuje różne opinie specjalistów od istoty snu dziecka i mogę w pełni powiedzieć,że firmy x, które zalecają materace z łuską gryczaną dla alergików są lekko naciągane. Po pierwsze gryka jak wiemy jest to odpad przemysłowy,a więc przede wszystkim brak atestu na ten surowiec!
Te wszystkie opinie producentów materacy dla dzieci,gdzie użyta jest gryka to profesjonalnie przygotowany marketing,który ma na celu zwiększenie sprzedaży taniego w produkcji materacyka dla dziecka. Myślicie,że przed użyciem surowca(łuski gryczanej) jest ona w jakikolwiek sposób oczyszczona?
A co z pestycydami podczas oprysków? Mam uwierzyć,że nie uczula i jest bezpieczna dla alergicznej skóry dziecka? Wiadomo wszystkim przyszłym rodzicom,że bardzo istotnym zakupem jest materac. W końcu to większość czasu będzie na nim spędzać. Ja już wybrałem materac,własnie dziś...
dzięki anu34 winking smiley
Chcesz pisać na naszym forum? Załóż konto w 3 minuty i dołącz do nas już dziś!.

Kliknij żeby zalogować

Forum eBobas.pl - Statystyki

Globalne
Wątki: 5325, Posty: 1363433, Użytkownicy: 73240.
Ostatnio dołączył/a Grzesiek_91.

Statystyki tego forum
Wątki: 215, Posty: 17512.