Znieczulenie przy porodzie będzie standardem - obiecuje Ministerstwo Zdrowia

Wysłane przez ebobas 

ebobas (offline)

12-03-2015 12:29:29

Narodowy Fundusz Zdrowia zacznie płacić szpitalom za znieczulenie zewnątrzoponowe przy porodach. Jeszcze nie wiadomo, kiedy zmiany wejdą w życie, ale kiedy staną się faktem, skończy się zamieszanie wokół kosztów znieczulenia, a sama procedura stanie się dostępna dla wszystkich rodzących siłami natury.

czytaj więcej

dorota2010 (offline)

12-03-2015 17:12:45

J-w
Każda kobieta rodząca powinna mieć możliwość skorzystania ze znieczulenia.

wojtaszek (offline)

12-03-2015 20:37:50

Tarnów
Dobrze by było gdyby NFZ płacił szpitalom za znieczulenie , może wtedy więcej kobiet będzie chciało skorzystać z takiej możliwości i mniej będzie się bało bólu porodowego. Ja uważam że znieczulenie powinno być podawane jeżeli kobieta ma takie życzenie.

gosiunia89 (offline)

13-03-2015 17:47:45

Rzeczyca
Uważam że to dobry pomysł.Ponieważ znieczulenie wcześniej było dostępne w nie wszystkich szpitalach a co za tym szło było kosztowne.A bądźmy szczerzy nie każdego było stać na nie.Poród to bolesne doświadczenie.Ból przy porodzie ma różne skale i każda kobieta czuje go różnie.Niektóre kobiety rodzą szybko i prawie bezboleśnie a niektóre wręcz krzyczą z bólu bo jest on nie do wytrzymania.Znieczulenie powinno być dla każdej kobiety w zależności czy kobieta sobie tego życzy.Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2015-03-13 17:48 przez gosiunia89.

karolina7 (offline)

13-03-2015 21:55:53

Leszno
Jestem zdecydowanie na TAK ! dlaczego kobieta ("FABRYKA" ) musi odczuwać ból przy porodzie chociaż o nim się później zapomina a mąż/partner ("PRODUCENT" ) nie ma w ogóle pojęcia co to ból porodowy a dziwią się " czemu tak krzyczałaś ... itp itd"
Dla równouprawnienia kobieta musi mieć udogodnienia ! smiling smiley


30.08.2014

wojtaszek (offline)

13-03-2015 22:08:46

Tarnów
Kiedy po porodzie od partnera usłyszałam _" szkoda że ni widziałaś swojej miny jak parłaś " zrobiło mi się przykro ponieważ sądziłam że po tym jak był i widział jak wygląda poród i ile kosztuje kobietę urodzenie dziecka nie będzie się tak wyrażał. Podczas mojego porodu słusznie położna mu powiedziała że Ona chciałaby aby każdy facet przynajmniej przez godzinę odczuwał taki ból jaki odczuwa kobieta przy porodzie. Ja na samym początku prosiłam o znieczulenie ale ponieważ długo rozwarcie było na 2- 3 palce nie mogli mi podać a gdy odeszły mi wody automatycznie było już 8 cm i później szybko się potoczył poród więc nie było już sensu dawać znieczulenia.

kum_pela (offline)

16-03-2015 10:38:37

Zambrów
U nas w szpitalu nie ma znieczulenia tylko gaz wziewny ( rozweselajacy) a i tak kobiety krzyczą,a iedawno pameitam jak moja kolezanka opowiadała mi sytuacje gdy to jej przyjaciolka ze stanow ktora ma 3 dzieci( i wszytkie rodzila za granicą tam gdzies w hameryce ) zapytała ją słuchaj a poród to boli? haha Tam kobiety końskie dawki znieczulenia dostają i nic nie czują każą przeć to prze i nie boją się porodu tak jak u nas


[link widoczny po zalogowaniu]

wojtaszek (offline)

19-03-2015 22:22:59

Tarnów
Kumpela ale czy te końskie dawki leków znieczulających nie mają później wpływu na dziecko?.
Ja osobiście nie chciałabym podczas porodu gazu rozweselającego ponieważ w przychodni w której pracuję stosuje się gaz ale po uprzedniej konsultacji lekarskiej a i tak pacjenci różnie na niego reagują. Myślę że każda kobieta trochę się denerwuję szczególnie przed pierwszym porodem ( ja denerwowałam się więcej niż trochęsmiling smiley , ale teraz wiem że ten ból da się wytrzymać a już w momencie kiedy zobaczymy dziecko zapominamy o nim. Ja bardzo się cieszę że rodziłam siłami natury bez znieczulenia i byłam z siebie bardzo dumna że dałam radę i pomimo iż poród miałam indukowany oksytocyną, skurcze bardzo silne i częste to wszystko zakończyło się szczęśliwie.
Trzeba też pamiętać że znieczulenie pomimo iż jest bardzo dobrym rozwiązaniem podczas porodu podaje się w momencie gdy akcja porodowa jest już rozwinięta ( musi być rozwarcie co najmniej 4-5 cm, i akcja skurczowa) więc i tak w jakimś stopniu tego bólu doświadczymy, a jak każdy lek również i znieczulenie ma swoje skutki uboczne.

donnavito (offline)

20-03-2015 21:06:19

Iława
Dokładnie zgadzam się z wojtaszkiem, wiele z nas szczesliwie dociera do szpitala tuż przed samym porodem z rozwarciem tak dużym, ze na znieczulenie i tak za pożno, i dobrze, kazda ingerencja niepotrzebna w poród to stwarzanie niebezpieczenstwa dla dziecka, każde wkłucie przecież grozi powiklaniami, zakażeniem, nikt o tym nie mówi.

joanna25 (offline)

21-03-2015 21:54:26

kiedy byłam po porodzie lekarka podstawiła mi petycję dotyczącą właśnie bardziej dostepnych warunków co do znieczulenia. podpisałam ale smaa stwierdziła , że to prędko nie wejdzie z życie

malgorzata_maria_s (offline)

16-04-2015 13:59:40

Warszawa
jeszcze nie rodzilam , ale moje zdanie jest takie, iz kazdy ma prawo wyboru i powinien dostac szeroki wachlarz wykonywanych zlecen. I to za darmo. prezciez i tak musimy placic skladki ubezpieczeniowe a nic z tego nie mamy... tak samo jest z lekarzami i wizytami, jak nie pojdziesz prywatnie to sie nie doczekasz na wizyte z NFZu, wczesniej sie wykonczysz. Porazka.
Chcesz pisać na naszym forum? Załóż konto w 3 minuty i dołącz do nas już dziś!.

Kliknij żeby zalogować

Forum eBobas.pl - Statystyki

Globalne
Wątki: 5297, Posty: 1340776, Użytkownicy: 73166.
Ostatnio dołączył/a Zancia89.

Statystyki tego forum
Wątki: 215, Posty: 15315.