Przyszła mama w restauracji - na co powinna uważać?

Wysłane przez ebobas 

ebobas (offline)

21-01-2015 15:45:15

Dziewięć miesięcy ciąży wcale nie musi wiązać się z zamknięciem w czterech ścianach. Kobiety spodziewające się dziecka powinny uważać na to, co jedzą, ale wyjścia do restauracji wcale nie są niewskazane. Trzeba jedynie dobrze wybrać lokal oraz unikać potraw i produktów zabronionych w tym okresie.

czytaj więcej

martynka002 (offline)

22-01-2015 12:36:32

ja bywalam w restauracji ale zadnych surowych mies , potraw nie jadalam. Bardziej zdrowe lub domowe jedzonko w sprawdzonych restauracjach

joanka106259 (offline)

22-01-2015 20:09:55

Lublin
My generalnie chodzimy zawsze w sprawdzone i ulubione miejsca smiling smiley Mamy znajomych pracujących w gastronomii, więc zawsze wiedzą co polecić smiling smiley Ale jak tak czytam te wszystkie artykuły, co wolno, czego nie, czym można się zarazić itp. to ciąża zaczyna się jawić jak jakieś więzienie, jakby człowiek był osaczony i wszędzie czyhały zagrożenia. Ja na szczęście staram się podchodzić do wszystkiego z dystansem winking smiley

Zapraszam do głosowania na Marcelka smiling smiley
[ebobas.pl]
[ebobas.pl]

halina2159 (offline)

23-01-2015 17:33:30

Skoczów
Ciąza to wspaniały czas smiling smiley mamy czasem rózne smaki i zachcianki ale wiadomo wszystko w granicach rozsądku ,my zawsze wybieramy lokale sprawdzone i czyste i takie gdzie można zjeść w spokoju i milej atmosferze. Kidy byłam w ciąży na początku miałam problemy wiec nie było wyjsć ale potem jak najbardziej co jakis czas wychodzilismy najczesciej na nalesniki z owocami albo jakies dobre jednodaniowe kolacyjki (zawsze pieczone ,grilowane czy gotowane) i z dużą iloscią surówek które uwielbiam i do tego szklanka soczku . Wiadomo że w ciąży trzeba uważać na to co jemy i pijemy ale myśle ze zawsze powinniśmy zwracac uwagę na to w jakich warunkach i co jemy smiling smiley

[link widoczny po zalogowaniu] [link widoczny po zalogowaniu]

donnavito (offline)

23-01-2015 23:40:33

Iława
W restauracji trzeba zwracac uwage na świeżość produktów, ja chodziłam do takich, gdzie są zawsze tłumy, to gwarantuje duży zbyt, a więc i świeżośc.

wojtaszek (offline)

24-01-2015 20:09:38

Tarnów
Ja przyznam szczerze że wole jeść w domu a w ciąży tym bardziej zwracałam uwagę na to co jem , czym przyprawiam dania i gotowałam wg własnych zachcianek. Niestety w 2 trymestrze zdiagnozowano u mnie cukrzycę ciążową i dieta którą miałam powodowała że będąc na mieście nie wiele restauracji miało w swoim menu np gotowane mięso czy warzywa. Powiem szczerze że w takich sytuacjach widać że potrawy oferowane dla konsumentów nie są bardzo zdrowe, albo nie we wszystkich restauracjach. Nawet podczas karmienia piersią spotkałam się z problemem przy wyborze posiłku takiego który byłby lekkostrawny i wartościowy dla mnie i mojego dziecka.

mikaa997 (offline)

25-01-2015 23:25:32

Wrocław
Najlepiej wybierać znane, sprawdzone restauracje i oczywiście unikać produktów zakazanych takich jak surowe mięso czy sery pleśniowe.
Znam osoby, które w ciąży wcale nie stołowały się "na mieście". Ja lubiłam wychodzić czasem do restauracji, była to dla mnie i męża rozrywka i odskocznia od codzienności. Starałam się uważać ale wychodziłam z założenia, że ciąża to nie choroba i nie można dać się zwariować winking smiley

mysia83 (offline)

26-01-2015 18:53:38

Rzeszów
W pierwszej ciąży czasami wychodziliśmy coś zjeść, zawsze były to sprawdzone przez nas miejsca. Zresztą zamawiając tam jedzenie nie próbowałam nowych dan. Natomiast w drugiej ciaży nie chodziłam do restauracji, ponieważ cała ciążę było mi niedobrze i niestety wszystkie zapachy mnie drażniły. Pobyt w restauracji, gdzie mieszają się zapachy był nie do zniesienia....

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2015-01-26 18:54 przez mysia83.

teresa211186 (offline)

27-01-2015 16:13:48

Niwki Książęce
Będąc w ciązy najlepiej wybierać sprawdzone restauracje w których wiemy że olej w frytkownicy jest często wymieniany, a świeżonka albo mielone są robione ze świeżego mięsa. Przed zrobieniem zamówienia dobrze jest upewnić się w wybranej potrawie nie ma zakazanych dla kobiety ciężarnej produktów. Zawsze warto dopytać niż później się rozczarować i wyjść z restauracji głodnym.

GabaBaba26 (offline)

29-01-2015 09:46:48

Udanin
W pierwszej ciąży miałam niedobór żelaza i lekarka wciąż mi powtarzała bym jadła dużo szpinaku lecz ja nie potrafiłam przyrządzić sobie tego dania tak by mi smakowało i wówczas zaczęliśmy z mężem chodzić do restauracji na dania ze szpinakiem winking smiley raz serwowałam sobie naleśniki ze szpinakiem innym razem pierożki, krokiety lecz najbardziej smakowało mi szpinak z makaronem smiling smiley Dodam, że mąż jadł tradycyjne obiady smiling smiley

[link widoczny po zalogowaniu]

joani (offline)

02-02-2015 16:23:29

Sprawdzone restauracje, ze świeżymi produktami to mus czy dla ciężarnej czy nie. Niestety często przyszła mama sama nie wi czego nie wolno jej jeść i fajnie byłoby, gdyby np. każda restauracja proponowała dania dla ciężarnych, właśnie z produktami też zawierającymi dużo żelaza czy kwasów omega.

donnavito (offline)

04-02-2015 23:29:18

Iława
Ja lubilam czasem iść po prostu na pizze, a co tam, taki mały grzeszek

Modzelka8 (offline)

17-02-2015 13:04:33

Biała Piska
Ja starałam się unikać potraw ciężkostrawnych, chociaż czasami bardzo nie kusiło smiling smiley i niestety czasami ulegałam i jadłam hamburgery z McDonalda grinning smiley nie ma większego świństwa, wiem, ale do czasu do czasu nie zaszkodziło

joani (offline)

17-02-2015 18:29:04

Chyba każda przez pizzerie czy mc donaldy przechodziła... czasem też aż mną trzesło na myśl o frytasah czy cheesburgerze winking smiley wiadomo nie codziennie ale czasami...

agatka130790 (offline)

05-03-2015 21:02:41

Białystok
my również raz na jakis czas zajdziemy i zjemy po kawałku pizzy winking smiley

Doris85 (offline)

23-03-2015 22:33:30

Świecie
Od początku ciąży bardzo zwracam uwagę na dietę i właściwy dobór produktów.
Korzystamy ze sprawdzonych restauracji i dań, jednak ostatnio jednej z nich zdarzyła się mała wpadka. Zamówiłam jak zwykle grillowanego kurczaka, który okazał się strasznie słony i ostry. Obsługa lokalu bardzo się przejęła wpadką i przygotowała nowe danie - które okazało się najlepszym, jakie u nich do tej pory jadłam.
Dla nas przyszłych Mam ciąża to czas wielkich zmian - także upodobań kulinarnych - nie bójmy się mówić o tym głośno, pytać o składniki czy przyprawy, prosić o wprowadzenie lekkich modyfikacji. Może to nam wyjść tylko na dobre smiling smiley

kasia098 (offline)

21-05-2020 10:15:39

Białystok
Sprawdź ofertę -> [link widoczny po zalogowaniu]!
Chcesz pisać na naszym forum? Załóż konto w 3 minuty i dołącz do nas już dziś!.

Kliknij żeby zalogować

Forum eBobas.pl - Statystyki

Globalne
Wątki: 5297, Posty: 1340776, Użytkownicy: 73166.
Ostatnio dołączył/a Zancia89.

Statystyki tego forum
Wątki: 215, Posty: 15315.