Depresja w ciąży

Wysłane przez dori_g 

dori_g (offline)

26-05-2018 06:07:49

Szczecin
Drogie mamy, szczerze mówiąc nie mam z kim o tym porozmawiać. Jestem w drugiej ciąży. Nie powiem, zaskoczyła mnie, bo przytrafiła się mimo zabezpieczeń, ale ucieszyłam się. Niestety to była chwila, reakcja partnera, nawet przykre słowa mojej mamy, bardzo złe samopoczucie, ciągłe wymioty, zawroty głowy, utrudniona przez to wszystko opieka nad 5letnim synkiem i brak zrozumienia i podstawowego wsparcia sprawiły, że zaczęłam osuwać się gdzieś, skąd nie potrafię się wydostać. Dziś wszystko robię z automatu, wstydzę się, że nie czuję tego radosnego oczekiwania, więc przed wszystkimi uśmiechan się i staram się jak mogę, ale to nie daje ulgi. Nocami źle sypiam, a gdy już śpię, to śnią mi się złe rzeczy, często płaczę, rzeczy wypadają mi z rąk, nie mogę się skoncentrować, mam zaniki pamięci, czuję się jak zero, ciągle niewystarczająco dobra, niedość zadowolona... Dziś w nocy pierwszy raz poczułam, że nie chcę tak żyć, że mam dość tej egzystencji (bo to już nie jest moje życie) i strasznie się boję. Czy ktoś przez to przechodził? Czy komuś udało się znaleźć światełko w taiiej ciemności? Czy pomógł psycholog, albo psychiatra, czy poradziłyście sobie same?

czesia (offline)

22-07-2018 20:29:25

mieć depresje to nic złego. Zapisz się na wizytę u psychologia
Stwórz osobisty kalendarz ciąży
Chcesz pisać na naszym forum? Załóż konto w 3 minuty i dołącz do nas już dziś!.

Kliknij żeby zalogować

Forum eBobas.pl - Statystyki

Globalne
Wątki: 4779, Posty: 1158257, Użytkownicy: 71338.
Ostatnio dołączył/a ElizaNitek.

Statystyki tego forum
Wątki: 45, Posty: 179.