Okulistyczne zaświadczenie do Cc

Wysłane przez Fksweety 

Fksweety (offline)

17-01-2018 15:20:59

Katowice
Witam. Mam pytanie do mam, które miały problemy okulistyczne w ciąży. Mój przypadek jest nieco skomplikowany. W 20tc przy odkurzaniu pojawiły się u mnie błyski w oku. Pojechałam na izbę przyjęć okulistyczna i stwierdzono „obkurczanie ciała szklistego”. Obkurczanie prowadzi do całkowitego zaniku ciała szklistego a co za tym idzie siatkówka zostanie bez osłony i szybciej zacznie sie u mnie odwarstwianie. Niestety pomimo sugestii lekarzy okulistów o CC (byłam u 3) żaden nie chce wypisać zaświadczenia o wskazaniu do CC, gdyż według listy wskazań do CC obkurczanie nie jest wskazaniem i nikt nie chce, jak to mówią, „się podłożyć”. Mimo to ryzyko w moim przypadku jest duże, gdyż takie obkurczanie powinno się zacząć u 50latka a nie tak jak w moim przypadku przed 30. W efekcie mogę stracić wzrok przed 50tka. Dodam, ze mam uwarunkowania genetyczne, gdyż wzrok właśnie w ten sposób straciła moja babcia, ciocia i wujek. Ostatnia Pani okulistka u której byłam, powiedziała ze na moim miejscu zapłaciłaby za CC w prywatnej klinice, gdyż żaden okulista zaświadczenia mi nie wypisze a podczas porodu naturalnego ryzyko, że ciało szkliste zaniknie jest bardzo duże. Czy któraś z Pań miała podobny problem? Czy znalazlyscie okulistę, który był w stanie wam pomoc? Dodam, że interesują mnie okolice Katowic.

Beata322 (offline)

13-05-2018 11:40:50

Warszawa
Myślę, że to nie jest najlepsze forum na tego typu pytania, lepiej idź z tym do lekarza.
Stwórz osobisty kalendarz ciąży
Chcesz pisać na naszym forum? Załóż konto w 3 minuty i dołącz do nas już dziś!.

Kliknij żeby zalogować

Forum eBobas.pl - Statystyki

Globalne
Wątki: 4862, Posty: 1152541, Użytkownicy: 71195.
Ostatnio dołączył/a adziulka28.

Statystyki tego forum
Wątki: 44, Posty: 439.