Czy zabronią sprzedawać przedszkolakom i uczniom śmieciowe jedzenie?

Wysłane przez malgorzatasolecka 

malgorzatasolecka (offline)

05-10-2012 11:41:14

Posłowie chcą wyruszyć na wojnę ze szkolnymi sklepikami, sprzedającymi niezdrowe przekąski. Jeśli złożony właśnie projekt ustawy „antyśmieciowej” wejdzie w życie (a szanse są duże, bo większość klubów go popiera), ze szkół i przedszkoli znikną kolorowe żelki, chipsy, batony, napoje gazowane i inne produkty, które zamiast odżywiać - tuczą.

czytaj więcej

dziadova (offline)

28-10-2012 10:07:42

Katowice
Mam nadzieję, że kiedyś, nie bacząc na to, że na emisji reklam dużo się zarabia, przynajmniej polska telewizja, która ma ponoć misję, przestanie wyświetlać te, w których słodycze, obsłodzone po brzeg produkty jogurtopodobne, przesłodzone napoje sokopodobne i wodopodobne, płatki, nutelle itp. przedstawiane są jako zdrowe (z racji dodatku syntetycznej witaminy jakiejśtam) i przeznaczone dla dzieci. Na połowie tego szitu powinny widnieć ostrzeżenia, że nie powinno się tego jadać częściej niż raz w tygodniu. Skoro tak upierdliwie się to lansuje, to dzieci znajdą sobie sklep, 100 metrów od szkoły.
No i włącza mi się jeszcze jedna smutna myśl - rodzice, zmuszeni przez naszych znakomitych pracodawców do pracy po 10 godzin dziennie, nie mają już czasu na zabawę, rozmowę, czytanie i przygotowanie sobie albo dziecku wartościowego jedzenia. A może by tak zamiast kolejnej kampanii po prostu ustawowo skrócić czas pracy, jak we wszystkich cywizlizowanych (tj. na zachód od nas leżących) krajach i ładnie to wyegzekwować?


[link widoczny po zalogowaniu]

wojtaszek (offline)

27-12-2014 23:48:46

Tarnów
Zdecydowanie powinno się zabronić sprzedaży w sklepikach szkolnych niezdrowego jedzenia. Uważam też że nie powinno się reklamować takiego jedzenia w telewizji szczególnie w porze dobranocki lub na kanałach dla dzieci.
Chcesz pisać na naszym forum? Załóż konto w 3 minuty i dołącz do nas już dziś!.

Kliknij żeby zalogować

Forum eBobas.pl - Statystyki

Globalne
Wątki: 5208, Posty: 1288828, Użytkownicy: 72840.
Ostatnio dołączył/a aneczkatos.

Statystyki tego forum
Wątki: 497, Posty: 4367.