Jan Paweł II. Papież, który kochał dzieci

Wysłane przez malgorzatasolecka 

malgorzatasolecka (offline)

18-04-2011 17:34:26

Kanonizacja Jana Pawła II to dobry moment, by przypomnieć słowa, jakie kierował do dzieci i na temat dzieci. Szczególnie na portalu eBobas.pl, portalu dla rodziców, dziadków i pozostałych krewnych dzieci.

czytaj więcej

tomatoss (offline)

19-04-2011 11:21:52

Grudziądz

toja51 (offline)

19-04-2011 12:56:44

Kraków
tomatoss, piękne zdjęciesmiling smiley) dodałaś. Mnie każde zdjęcie Jana Pawła II z dziećmi wzrusza. Tak jak wzruszają mnie niezmiernie Jego zdjęcia z ostatnich lat życia. Dobra, Mądra Twarz i Godnie Znoszone Cierpienie oraz Niemoc, związana ze Starością i Chorobami. Dla mnie Jan Paweł II to Przewodnik, z którym nie boję się wejść w starość.

cendrusia (offline)

19-04-2011 13:04:12

Warszawa
Mnie wzrusza każde zdjęcie Jana Pawła II - ta dobroć i ciepło z niego bijące. Rok wybrania go na tron Piotrowy to rok moich urodzin. Można powiedzieć całe dotychczasowe życie towarzyszył mi nieustannie. Podobnie jak mój ukochany dziadek - który zmarł kilka tygodni po Janie Pawle II. To takie wymowne...

grazyna (offline)

19-04-2011 13:14:35

Rzeczywiście nauczanie Papieża w kwestiach obrony życia i rodziny stało się jednym z najbardziej zapalnych elementów Jego pontyfikatu. Zawsze mnie to dziwło, bo Kto, jak nie Papież ma bronić do ostatniej kropli krwi poczętego życia i rodziny? Właśnie On.

Natomiast prawo, tworzenie go, wymaga już - moim zdaniem - innego podejścia. Ci co je tworzą, zawsze powinni pamiętać, że robią to dla i w imieniu wielu obywateli o różnych poglądach, światopoglądach i z indywidualnymi, czasem przerażającymi osobistymi historiami.

Zbliżają się Wielkie Dni związane z Janem Pawłem II. Ja wręcz oczekuję po nich Cudu. Marzy mi się, że ponownie Jan Paweł II sprawi, iż Polacy poczują ze sobą więź, więź Piękną i Pozytywną. Że to Jan Paweł II przerwie karnawał śmierci, który trwa w Polsce od ponad roku.

cendrusia (offline)

19-04-2011 13:23:29

Warszawa
Chciałabym żeby ta więź, o której pisze Grażyna była obecna na co dzień, nie tylko od święta... Beatyfikacja z pewnością będzie oderwaniem się od przesadnie manifestowanej żałoby narodowej i chwilą skupienia się na tym, co na uwagę bez wątpienia zasługuje.

mamuryca (offline)

19-04-2011 13:27:05

Ja nie wiążę dużych nadziei na narodową odnowę z dniem beatyfikacji, niestety.

Ale i tak będzie to wielkie święto. Na pewno pójdę pod papieskie okno ("Jakby się kto pytał, Franciszkańska 3!"winking smiley - jak tyle razy podczas pielgrzymek JPII.

Choć akurat to ostatnie spotkanie widziałam tylko w TV…

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-04-19 13:29 przez mamuryca.

tata (offline)

19-04-2011 17:01:21

Warszawa
Czy pamiętacie ile osób deklarowało , że pojedzie do Rzymu na Beatyfikację???? A teraz okazało się , że moga być pustki...... Moim zdaniem więcej ludzi będzie w Londynie na ślubie księcia Williama i Kate!!! :-(

Sympatyczna (offline)

20-04-2011 22:37:18

32 tys. Polaków potwierdziło przyjazd... chyba nie cena paliwa jest powodem?

Człowiek przestaje się bawić nie dlatego, że się starzeje, tylko starzeje się dlatego, że przestaje się bawić

tatjana (offline)

26-04-2011 10:16:06

Wydaje mi się że każdy przeżyje ten czas beatyfikacji na własny sposób, nie koniecznie jadąc do Rzymu ale razem z rodziną w modlitwie i skupieniu...

toja51 (offline)

29-04-2011 22:43:10

Kraków
Oczywiście. Masz rację tatjana. Dla mnie poza wieloma wręcz osobistymi wspomnieniami związanymi z Karolem Wojtyła, a potem Janem Pawłem II, pozostaje wspomnienie mojej Mamy, która od wielu lat nie żyje. To Ona mi powiedziała, że mamy Papieża Polaka. Boże, jak Ona się cieszyłasmiling smiley)

ptysiowa_mama (offline)

01-05-2011 13:39:25

Warszawa

Kraków mimo deszczu bardzo radosny!

martaleszno (offline)

05-11-2014 19:42:43

Leszno
Żeby tak ludzie zaczęli wcielać w życie nauczanie naszego Papieża...
Nie byłoby aborcji, starzejącego sie społeczeństwa, a 6-latkom dali by spokój bo nie musiałyby o rok wcześniej pracować na PKB

wojtaszek (offline)

22-01-2015 21:31:32

Tarnów
Nasz papież był niesamowitym człowiekiem, potrafił dotrzeć do każdego z nas osobno tak jakby nas znał, wiedział co nas boli, czego oczekujemy. Kochał ludzi a dzieci wprost uwielbiał. Ja ze wzruszeniem oglądam album "Przyjaciel dzieci" w którym sa cudowne zdjęcia papieża Jana Pawła z dzieciakami. Pamiętam jak kilkanaście lat temu czytałam niesamowitą książkę w której kobiety przedstawiały swoje świadectwa na temat narodzin dzieci, aborcji których chciały dokonać lub dokonały , i nie zapomnę znaczacych słów jakie skierował do ludzi papież....." Jeżeli chodzi o kwestię życia poczętego nie trzeba powoływać się na wiarę lub niewiarę - WYSTARCZY BYĆ CZŁOWIEKIEM"
Chcesz pisać na naszym forum? Załóż konto w 3 minuty i dołącz do nas już dziś!.

Kliknij żeby zalogować

Forum eBobas.pl - Statystyki

Globalne
Wątki: 5600, Posty: 1439441, Użytkownicy: 73478.
Ostatnio dołączył/a kasia1234567_8_1.

Statystyki tego forum
Wątki: 498, Posty: 18850.