Praca zawodowa mamy a zdrowie jej dziecka

Wysłane przez annabugajska 

annabugajska (offline)

09-03-2010 15:04:32

Dzieci, których matki pracują na część etatu są zdrowsze niż maluchy kobiet zatrudnionych w pełnym wymiarze czasu lub matek stale przebywających w domu – wskazują najnowsze, opublikowane na początku marca badania australijskich naukowców.

czytaj więcej

Alison (offline)

11-03-2010 20:49:06

Oświęcim
Trudno się z tym nie zgodzić. Pewnie jest w tym sporo prawdy. Niestety realia są takie, że badanie swoje a życie swoje. nawet tak banalna sprawa jak karmienie dziecka piersią już od początku jest na przegranej pozycji. Mówi się by karmić jak najdłużej, że te sześć miesięcy to w zasadzie minimum itp. a tu co? Urlop macierzyński trwa raptem około 20 tygodni. Im dłużej jesteśmy w domu tym trudniej wrócić nam do pracy. Prawo nakazuje przyjąć taką kobietę na to samo stanowisko a bywa z tym różnie. Część z kobiet nawet nie próbuje walczyć o swoje bo po pierwsze po co się spalać (energia potrzebna jest w domu), po drugie nie wiem jak walczyć a po trzecie boi się, że za chwilę może się okazać, że już nie pracuje bo jak szef będzie chciał to uprzykrzy jej życie tak, że sama się zwolni.
I jeszcze inna sprawa, finansowa. Chcąc pracować na część etatu musimy oddać też część wynagrodzenia. A teraz gdy dziecko w domu wydatki niestety rosną. I znów błędne koło. Szkoda, że brakuje dobrych pomysłów na rozwiązanie tej sytuacji, a nawet gdy się one pojawiają są zakopywane w szufladzie.


[link widoczny po zalogowaniu][link widoczny po zalogowaniu]

jowita (offline)

12-03-2010 20:14:42

Lublin
Dokładnie....zgadzam się z powyższym! Sama pracuję średnio 40 godzin tygodniowo i czuję,że moja maleńka wiele na tym traci,ja również...ale co zrobić...? Zarabiać trzeba niestety. Jedynym plusem jest wynegocjowana godzina mniej ze względu na karmienie choć jak o tym mówiłam w pracy to mój przełożony kipiał ze złości!!!A mi serce pęka jak Natalka wita mnie płaczem po powrocie...płacz


[link widoczny po zalogowaniu]

Fiodor Dostojewski

Anioł nigdy nie upada. Diabeł upada tak nisko, że nigdy się nie podniesie. Człowiek upada i powstaje.

jmijeczka (offline)

13-03-2010 09:34:25

Wlkp
Hm a ja sie nie zgodze ze pierwszym zdaniem.. ale po czesci... poniewaz pracuje z chorymi.. i pracuje na pol etatu.. i moje dziecko choruje duuuzo za duzoo. Faktycznie jak siedzialam z mala w domu nei chorowala w ogole.. wracajac do pracy.. na te 3 h dziennie myslala mze tez nie bedzie chorowac.. jakze sie mylilam.. niestety wieczne infekcje doprowadzily do poczatkow astmy.. momentami zastanawiam sie czy nei zrezygnowac z pracy.. lub sie nie przebranzowac..

aredzimska (offline)

18-03-2010 19:59:16

Gdańsk
Ja niedawno - dokłądnie 1 marca wróciłam do pracy - na pół etatu i bardzo sobie chwalę takie rozwiązanie smiling smiley


[link widoczny po zalogowaniu]
[link widoczny po zalogowaniu]

[link widoczny po zalogowaniu]

kremowa (offline)

10-03-2019 13:02:44

Kraków
Wszystko zależy jak podchodzimy do tematu pracy. Ja szukałam np. z CV napisanym w SzybkieCV.pl (bardzo fajny generator, wieeeele szablonów) i mam wrażenie że dobre CV i pozytywne nastawienie na rozmowe kwalifikacyjnej to były czynniki decydujące smiling smiley

Anitusa (offline)

11-02-2020 14:04:44

Kraków
Wierzę, że wszystko się da pogodzić tak, by dla każdego było dobrze. Ważna jest organizacja i dobre chęci, no i też pomoc bliskich.
Chcesz pisać na naszym forum? Załóż konto w 3 minuty i dołącz do nas już dziś!.

Kliknij żeby zalogować

Forum eBobas.pl - Statystyki

Globalne
Wątki: 6016, Posty: 1546062, Użytkownicy: 73665.
Ostatnio dołączył/a Justys80.

Statystyki tego forum
Wątki: 503, Posty: 40301.