Jak poradzić sobie z kolejką do leczenia?

Wysłane przez agnieszkausiarczyk 

agnieszkausiarczyk (offline)

21-01-2014 12:04:04

Mali pacjenci czekają na wizytę u specjalisty nawet kilka miesięcy. Najdłużej czeka się do ortodonty, do kardiologa dziecięcego i angiologa - wynika z badań Fundacji Watch Health Care. Tymczasem nie zawsze można czekać, bo w przypadku zdrowia czas to nie tylko pieniądz, ale również - zdrowie!

czytaj więcej

Mamina (offline)

20-05-2014 13:37:14

W naszym kraju, aby byc zdrowym trzeba mieć pieniądze. Bezplatna opieka lekarska to fikcja, miesiacami czeka się na zabieg...

donnavito (offline)

23-11-2014 13:49:12

Iława
Tam gdzie się da, warto rejestrowac na zaś, tzn. ząb nie boli, ale ja mam już umowioną wuizytę u stomatologa, potem tylko przekładam, ale kolejka już nie jest taka długa, podobnie z innymi lekarzami, oczywiście nie mam na myśli kardiologa, bo przeciez skierowania nikt nie da na ładne oczy, ale już do laryngologa jak najbardziej, powtarzajace się infekcje są powodem.W innym przypadku tylko prywatnie, a wiadomo, ze to są duze koszty.

wojtaszek (offline)

29-11-2014 22:19:01

Tarnów
Z przykrością muszę powiedzieć że poczęści winą za długie kolejki do ortodonty należy obarczyć rodziców którzy rejesrują np. dzieci mające kilka miesięcy i nie mają jeszcze zębów ale tak na wszelki wypadek już rejestrują swoje pociechy wydłużając kolejkę i uniemożliwiając niekiedy dostanie się do speacjalisty dziecku które kończy 12 lat. Innym nagminnym problemem jest zapisywanie dziecka w wielu placówkach co powoduje sztuczne kolejki. NFZ ma możliwości kontrolowania kolejek do specjalistów i jeżeli jedna osoba jest zapisana do ortodonty w kolejce osób oczekujących może poprosić o wybór tylko jednej placówki - ale w rzeczywistości bardzo rzadko tak jest aby to kontrolowali. Pomimo iż pacjent powinien potwierdzić swoją wizytę a jeżeli z niej rezygnuje -odwołać nie ma żadnych sankcji które grożą za niedopełnienie tego obowiązku i znowu bywa tak że zarejestrowany pacjent nie przychodzi w umówiony dzien na wizytę bo np się rozmyślił, podjął leczenie w innej placówce lub pacjent nie wymaga leczenia ortodontycznego i ten termin ( miejsce) przepada. Lekarz mógłby w tym czasie przyjąć pacjenta który tego potrzebuje.

justyna107 (offline)

08-12-2014 09:05:36

Górna Niwa
W naszym kraju zeb się dostać na fundusz dlatego my rejstrujemy się dużo wczesniej do ortopedy. Bo ważne jest to żeby dostać się do dobrego lekarza a nie do tego który jest jak najszybciej wolny. Pediatrę mamy w zaprzyjaźnionej przychodni wiec nie mamy problemów z dostaniem się do pediatry.

donnavito (offline)

17-12-2014 13:53:18

Iława
u mnie do ortodonty sa małe kolejki akurat, za to inni specjalisci...na rehabilitację z kregosłupem czeka sie 2-3 lata, a kregosłup to powazniejsza sprawa niz proste zęby.

joanka106259 (offline)

08-01-2015 13:09:11

Lublin
Faktem jest, że ciężko jest u nas dostać się do specjalisty. My mieliśmy skierowanie do kardiologa, gdy u syna lekarka usłyszła szmery w sercu. Strach jest wtedy olbrzymi. Zaczęłam dzwonić do miejsc, gdzie można było wykonać badanie na NFZ i najbliższa możliwa wizyta była za ok 8 miesięcy. Byłam w szoku. I co wtedy ma zrobić rodzic? Czekać tyle miesięcy? Wybraliśmy się na prywatną wizytę, bo chyba bym osiwiała z niepewności. Ale wolę nie myśleć co w takich sytuacjach mają robić rodzice, którzy na prywatną wizytę nie mogą sobie pozwolić. U nas okropna sytuacja jest też z alergologiem, rejestracja jest np. tylko w pierwszy poniedziłek miesiąca i żeby się tam dodzwonić to cud, godzina wiszszenia na telefonie. Jak już się czlowiek dodzwoni to czas oczekiwania nie taki straszny 3, 4 tygodnie, ale po pierwszej wizycie, wykonaniu jednego rodzaju testów alergicznych, żeby wyniki pokazać lekarzowi i szukać dalej przyczyny alergii trzeba znowu przechodzić tą samą drogę. I poraz kolejny trzeba wybrać się prywatnie. Ostatecznie wykupiliśmy dodatkowe, prywatne ubezpieczenie bo doczekać się na specjalistę z NFZ graniczy z cudem. Szkoda tylko, że co miesiąc tyle z wypłaty zabierają a jak człowiek potrzebuje lekarza i tak musi płacić z własnych pieniędzy.

Zapraszam do głosowania na Marcelka smiling smiley
[ebobas.pl]
[ebobas.pl]

martynka002 (offline)

20-01-2015 15:50:11

kolejki do secjalistow na nfz sa bardzo dlugie. Ja bedac w ciazy chcialam isc do dermatologa to okres czekania pol roku, dopiero jak powiedzialam , ze jestem w ciazy i boje sie czymkolwiek smarowac taki ala liszaj na oczach, ktory sie szybko rozprzestrzeniał kazala mi przyjechać za 10min do gabinetu.

Blazej90 (offline)

07-12-2015 09:56:27

Przykiec
podatki powinny być wyłączone na opiekę zdrowotną i tyle. I tak każdy płaci prywatnie więc po co dodatkowe koszta
Chcesz pisać na naszym forum? Załóż konto w 3 minuty i dołącz do nas już dziś!.

Kliknij żeby zalogować

Forum eBobas.pl - Statystyki

Globalne
Wątki: 5297, Posty: 1340756, Użytkownicy: 73166.
Ostatnio dołączył/a Zancia89.

Statystyki tego forum
Wątki: 498, Posty: 9310.