powrót do bloga

rss wpisy: 1 komentarze: 0

Utworzono: 2016-08-30

Czy konieczne jest używanie płynu do czyszczenia pralki ?

 Głównym zadaniem pralki jest pranie odzieży, to proste. No dobrze, ale jak pralka może skutecznie prać kiedy sama jest brudna? To pytanie pewnie mnóstwo osób wprawi w zakłopotanie, niestety tak jednak jest i często nie zwracamy uwagi na stan naszej pralki a powinniśmy, bo przecież to właśnie od niej zależy jakość naszego prania. Na nic wysokiej jakości środki piorące, kiedy w pralce zalega brud, kurz, czy sierść, bo przecież i to się zdarza. Jak więc utrzymać pralkę w czystości, aby mogła dalej pełnić swoją funkcję poprawnie?

Po pierwsze trzeba pamiętać o czyszczeniu pojemnika na proszek i płyn. Bardzo często zalegają tam pozostałości po środkach czystości, które to przyczyniają się do tego, że z pralki wydobywa się nieprzyjemny zapach. Pojemnik można czyścić pod bieżącą wodą, ale koniecznie w rękawiczkach, aby nie podrażnić sobie dłoni wypływającymi z niego pozostałościami po proszku. Jeśli chodzi o samą pralkę to zdecydowanie należy regularnie sięgać po specjalne produkty przeznaczone do jej czyszczenia. Sposób użycia jest bardzo prosty. Wystarczy bowiem odpowiednią ilość preparatu wsypać tudzież wlać do pralki, co zależne jest od tego jaki produkt wybierzemy a następnie włączyć tak zwane puste pranie na programie, który najczęściej określony jest na ulotce opakowania. Producent zawsze bardzo dokładnie określa w jaki sposób używać produktu więc należy się po prostu stosować do określonych wskazówek. Należy pamiętać, że takie produkty wpływają również korzystnie na osadzający się kamień, który sprawia, że żywotność sprzętu jest znacznie krótsza.

Nie trzeba, a raczej nie wolno czekać aż z pralką zacznie dziać się coś niepokojącego. Zawsze trzeba reagować odpowiednio wcześnie i działać zapobiegawczo. Regularne stosowanie preparatów do czyszczenia pralki może przynieść jedynie korzyści i choć ich cena niejednokrotnie wydaje nam się dość wysoka, to jednak trzeba sobie uświadomić, że naprawa serwisowa pralki lub co gorsza nowy model to znacznie wyższy koszt niż środek czyszczący.

 

Pranie

Komentarze

Jeśli chcesz dodać komentarz musisz się zalogować.

Kwiecień 2017
PN WT ŚR CZ PT SO ND
          01 02
03 04 05 06 07 08 09
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Co najbardziej cię cieszy w nadchodzącej wiośnie?Zobacz wyniki ankiety, skomentuj