Ocena:
oceń

rozmiar czcionki

|

|

|

|

Zamykanie naczyń krwionośnych

Jak mama może pozbyć się pajączków na skórze?

Żadne tabletki ani kremy nie usuną uszkodzonych (popękanych) naczyń krwionośnych. Może to zrobić jedynie laser lub tzw. elektrokoagulacja. Laser jest metodą zdecydowanie najszybszą, najdokładniejszą i najskuteczniejszą.

Najskuteczniejszą metodą pozbycia się popękanych naczynek krwionośnych (tzw. pajączków) jest zabieg przy użyciu lasera.

Fot. BE&W

Najskuteczniejszą metodą pozbycia się popękanych naczynek krwionośnych (tzw. pajączków) jest zabieg przy użyciu lasera.

Na czym polega zabieg za pomocą lasera? Światło lasera jest pochłaniane przez czerwoną barwę hemoglobiny i zamieniane w energię cieplną. Wysoka temperatura powoduje skoagulowanie naczynka.
 

Wykonuje się przeważnie tylko jeden zabieg na wybranym naczyniu krwionośnym. Efekt jest natychmiastowy - obrazowo rzecz ujmując, naczynko znika. W przypadku naczynek na twarzy może się pojawić bezpośrednio po zabiegu lekkie zaczerwienienie skóry, natomiast w przypadku naczyń na nogach mogą pojawić się strupki. Naczynia na nogach mają większą średnicę, więc aby je zamknąć należy użyć większej energii (wyższych parametrów), co może powodować przejściowe niewielkie uszkodzenie naskórka. Zabieg może być nieco bolesny, pacjent ma wrażenie kłucia gorącą igłą. Jednak większość pacjentów określa ten ból jako niewielki. Po zabiegu można wrócić do codziennych czynności. Długość trwania zabiegu uzależniona jest od ilości naczyń krwionośnych, które trzeba usunąć. Na pojedyncze naczynko o długości kilku mm wystarczy minuta, samo przygotowanie do zabiegu (wywiad z pacjentem itd.) zajmuje więcej czasu.

 

Po zabiegu potrzebna super ochrona przed słońcem

Jak w przypadku każdej terapii laserowej (czy jest to depilacja, fotoodmładzanie, czy jakikolwiek inny zabieg laserowy) należy bezwzględnie chronić miejsce poddane działaniu lasera przed słońcem przez min. 1 miesiąc. W tym celu należy takie miejsce zasłaniać ubraniem lub stosować filtr przeciwsłoneczny z wysokim faktorem (minimum SPF 30, najlepiej 50+).

 

Aby zapobiec pękaniu kolejnych naczynek należy przestrzegać kilku zasad:
 

- unikać nagłych zmian temperatur (szybkie rozszerzanie i obkurczanie się naczyń powoduje ich osłabienie, naraża je na uszkodzenia)
- unikać słońca, solarium, gorących kąpieli, które rozszerzają naczynka
- unikać urazów, gdyż mogą spowodować w danej okolicy uszkodzenie naczynek
- jeśli ma się predyspozycje do pękających naczynek (do tej przypadłości ma się uwarunkowania genetyczne, sprzyja jej płytko unaczyniona skóra) należy uprzedzić o tym osobę wykonującą m.in. zabiegi : mikrodermabrazja, Endermologia, bańka chińska, krioterapia, depilacja woskiem


Orientacyjna cena zabiegu:
 

- pojedyncze naczynko na twarzy - 100 zł
- cała twarz (duuużo naczynek) - 600 zł
- pojedyncze naczynko na ciele - 300 zł
- większa powierzchnia na ciele do ok. 1500 zł

 

Oceń artykuł:
nie lubię lubię to | Bądź pierwszym który to lubi.

Poczytaj również

Zobacz więcej na temat: znamiona, skóra, rodzice, kosmetyki dla mamy

Polecamy

Atropina ma umożliwić lekarzowi dokładne zbadanie refrakcji oka.

Atropina. Jak podać dziecku? Dawkowanie, skutki uboczne

O atropinie, o tym jak ją zakraplać dziecku i dlaczego robią to rodzice a nie lekarz, rozmawiamy z dr Iwoną Filipecką, okulistką*  

czytaj

W ostatnich latach nastąpił wzrost zachorowań na choroby alergiczne oczu.

Zapalenie spojówek u dziecka

Najczęstszą przyczyną wizyt dzieci u okulisty są zmiany zapalne powierzchni oka, w tym zapalenie spojówek. Dochodzi do niego, gdy do oka wnikną bakterie, wirusy, pył, dym, kurz czy kosmetyki. Choroba może mieć ostry lub łagodny przebieg, dlatego, gdy...

czytaj

Dzieciom, które mają problemy w nocy z sikaniem, nie należy dawać pić na dwie godziny przed spaniem.

Moczenie nocne u dzieci powyżej 5. roku życia. Przyczyny, leczenie

Pięcioletnie dziecko powinno sygnalizować siusianie i przesypiać noc bez oddawania moczu. Jeśli w tym wieku często zdarza mu się budzić w mokrym łóżku, najlepiej udać się do lekarza, by zdiagnozował problem.

czytaj

Co sądzisz o tym, by każda kobieta mogła zażądać porodu w drodze cesarskiego cięcia?



Zobacz wyniki ankiety, skomentuj