eBobas.pl – super dwulatek

Drugie urodziny to poważna sprawa. Żegnaj, wieku niemowlęcy! Witajcie, uroki dzieciństwa! Zanim jednak eBobas.pl rzuci się w wir świętowania (tort, urodzinowe konkursy, balony, gadżety i tańce), zajrzyjmy do bilansu dwulatka. Bilansu eBobasa oczywiście.

Tym, którzy nie pamiętają, przypominamy: eBobas.pl narodził się w wirtualnej przestrzeni 20 marca 2009 roku. Od tamtej pory rośnie jak na drożdżach. W ciągu dwóch lat zdarzały się co prawda drobne infekcje internetowych dróg oddechowych, ale większych problemów zdrowotnych nie odnotowaliśmy. Pewnie dlatego, że eBobas.pl został przez troskliwych rodziców zaszczepiony przeciw wszystkim możliwym wirusom.
Jaki więc jest, ten dwuletni eBobas.pl?


Wzrost i waga:

Niemal 4 miliony 300 tysięcy użytkowników! Prawie 26 milionów odsłon! Blisko 5 milionów 300 tysięcy odwiedzin! Niemal 19 tysięcy stałych kont użytkowników. Do tego dziesiątki tysięcy zdjęć użytkowników i około 4500 wpisów na blogach. Ponad 1800 Książeczek Zdrowia Dziecka, prowadzonych przez samych rodziców. Setki artykułów redakcyjnych i porad ekspertów.


Rozwój psychoruchowy:

eBobas.pl codziennie uczy się czegoś nowego i zadziwia świat swoimi możliwościami. Tuż przed drugimi urodzinami uruchomiliśmy nową funkcjonalność: Przyjazne miejsca i usługi – platformę, na której bezpłatnie mogą się ogłaszać firmy i osoby świadczące usługi na rzecz dzieci i rodzin. Na eBobas.pl ogłaszają się nianie, szkoły rodzenia i poradnie laktacyjne, gabinety ginekologiczne i poradnie pediatryczne, przedszkola, kluby malucha, kawiarnie i restauracje przyjazne dzieciom, domy kultury i teatry. I nie tylko! Lista przyjaznych miejsc i usług wydłuża się z dnia na dzień.


Chód:

eBobas.pl chodzi pewnym krokiem tam i z powrotem. Prawidłowo! Oczywiście – chodzi po sieci. Tu wpadnie na Facebooka, tam zaglądnie na portale informacyjne, by sprawdzić czy nie ma newsów, które zaciekawiłyby użytkowników portalu eBobas.pl. Czasami ten chód to wręcz bieg!


Słuch:

Co tu dużo mówić. eBobas.pl ma doskonały słuch. I dobrą intuicję. I co słyszy? Że użytkownicy uwielbiają konkursy! Do tradycyjnych już konkursów fotograficznych i nieustającego konkursu blogowego w drugim roku życia eBobasa dołączyły konkursy: filmowy, rysunkowy i okazjonalne konkursy na wpisy w Książeczce Zdrowia Dziecka.


Układ krążenia:

Absolutnie prawidłowy! Tętnicą portalu jest forum, na którym mamy już niemal 400 tysięcy wpisów.


Uzębienie

Gdyby zliczyć wszystkie ząbki, starannie odnotowywane przez rodziców w Książeczkach Zdrowia Dziecka okazałoby się, że eBobas.pl to mocna konkurencja dla „Szczęk”. Nie wierzycie? Zajrzyjcie do eBobasowych statystyk!


Wzrok

Na bilansie dwulatka lekarz sprawdza, czy dziecko ma zeza. A eBobas.pl zeza nie ma. Choć mógłby przecież mieć, bo ciągle zerka w stronę Bazarku, na którym użytkownicy wystawiają ubranka, zabawki, wózki i inne gadżety niezbędne dla każdego bobasa.


Bilans dwulatka eBobasa wypada jak widać pomyślnie! Wszystkim dwulatkom życzymy takich samych udanych bilansów. A wszystkich użytkowników zapraszamy na urodziny, które będą trwały przez cały marzec i jeszcze trochę dłużej!

Zapoznaj się z bilansem eBobasa w jego Książeczce Zdrowia Dziecka

Po portalu eBobas.pl oprowadzi cię Krystyna Czubówna.

eBobas. pl zaprasza do dwóch konkursów z okazji swoich drugich urodzin:

Poczytaj nasze artykuły i porady

  • Światowy Dzień Wiedzy na Temat Autyzmu. 2 kwietnia

    Autyzm to jeden z najpoważniejszych zdrowotnych problemów cywilizacyjnych świata, obok cukrzycy czy nowotworów. „Light it up blue” – czyli „zaświeć się na niebiesko”, to motyw Światowego Dnia Wiedzy na Temat Autyzmu, ustanowionego przez ONZ i obchodzonego po raz czwarty. W tym roku i eBobas.pl przyłącza się do akcji.

    czytaj

  • Płaskostopie u dzieci. Przyczyny, profilaktyka, leczenie

    Jak najlepiej chronić małe stópki? Oto podajemy prawdy i mity na temat tzw. zdrowych butów. Pomaga nam w tym wybitny specjalista, dr n. med. Tadeusz Lejman, wykwalifikowany ortopeda dziecięcy, kierownik Oddziału Ortopedyczno-Urazowego Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie.

    czytaj

  • Dwójka w numerologii chińskiej, symbolika dwójki

    Sprawdziliśmy co mówią czary-mary na temat „dwójki”, którą eBobas.pl ma w tle w swoje urodziny.

    czytaj

  • eBobas.pl świętuje i rozdaje prezenty

    20 marca 2009 roku eBobas.pl zaliczył pierwsze kliki w sieci. Dziś, z okazji swoich drugich urodzin portal eBobas.pl przygotował dla użytkowników prezent – bączek. Bączek, jak wiemy, to zakręcony symbol dzieciństwa i również symbol polskiej prezydencji w Unii Europejskiej.

    czytaj

  • Konkurs urodzinowy "Świętuj z eBobas.pl na fejsie"

    20 marca eBobas.pl kończy dwa lata. Ale dlaczego mielibyśmy świętować tylko jeden dzień? Impreza urodzinowa na portalu będzie trwać cały marzec. I przez cały marzec zapraszamy do specjalnego konkursu na naszej stronie na Facebooku! Każdego marcowego dnia do wygrania nagroda!

    czytaj

  • Urodzinowy konkurs fotograficzny "Z dwójką w tle"

    Dwieście lat, dwieście lat niech żyje eBobas nam! 20 marca eBobas.pl kończy dwa lata – i z tej okazji zaprasza wszystkich użytkowników do wyjątkowego konkursu urodzinowego „Z dwójką w tle”! Na zwycięzców czeka tym razem aż 30 atrakcyjnych nagród.

    czytaj

  • Bilans dwulatka

    Pulchny maluch nie zawsze jest okazem zdrowia. Jego niski wzrost nie zawsze jest tylko sprawą genów. A małego milczka nie zawsze można tłumaczyć nieśmiałością i niechęcią do kontaktów z obcymi. Bilans dwulatka – pierwsze tak kompleksowe badanie w życiu dziecka – pozwala wychwycić na bardzo wczesnym etapie nawet drobne nieprawidłowości rozwojowe i rozpocząć profilaktykę lub leczenie.

    czytaj

  • Kilka miesięcy przed pójściem do przedszkola

    O tym jakie uczucia towarzyszą dziecku, gdy zaczyna chodzić do przedszkola i jak dziecko wcześniej przygotować do niego, rozmawiamy z Anetą Chojecką, psychologiem

    czytaj

  • Sprawdzamy ustawienie małych nóg

    Każda asymetria ciała dziecka, na przykład różnica w ustawieniu i kształcie prawego i lewego kolana lub ich bardzo wydatna koślawość albo szpotawość powinna zwrócić uwagę rodziców. Jednak u ponad 90 procent dzieci odchylenia mieszczą się w normie.

    czytaj

  • Czy zachwycać się dwulatkiem, który korzysta z nocnika?

    Można się zachwycać, bo jest to okres, kiedy myślimy o treningu czystości u naszego dziecka oraz kiedy ono zyskuje kontrolę nad swoim ciałem.

    czytaj

  • Prezenty dla dwu- i trzylatków

    W tym wieku szczególnie sprawdzają się zabawki naśladujące świat dorosłych. Ale dziecko ucieszy się też z kolorowanek, książeczek i tańszych zabawek.

    czytaj

  • Badania przed pójściem do żłobka i przedszkola

    O tym, czy przedszkolak musi chorować i czy szczepionki dają gwarancję, że dziecko nie zarazi się od rówieśników rozmawiamy z Katarzyną Łukowską, pediatrą  

    czytaj

  • Maluchy przed telewizorem

    Dziecko poniżej 18. miesiąca życia w ogóle nie powinno oglądać telewizji. Dwulatek nie powinien spędzać przed ekranem więcej niż pół godziny, a trzylatek – nie więcej niż godzinę i to najlepiej w dwóch dawkach - radzą psychologowie.

    czytaj

  • Jak rozwijać samodzielność dziecka?

    Pozwól na samodzielność dziecka za każdym razem, kiedy sygnalizuje, że jest gotowe zrobić coś samo. Nie irytuj się, że jest nieporadne lub robi coś wolno – przecież tylko trening czyni mistrza. Daj mu szansę, żeby uczyło się być samodzielne.    

    czytaj

  • Kiedy uczyć samodzielności?

    Wyręczając dziecko we wszystkich czynnościach, możemy mieć pewność, że wychowamy nieporadnego człowieka. Samodzielności należy uczyć już od najwcześniejszych lat. Zdecydowanie przed posłaniem malca do przedszkola.

    czytaj

  • Zez u niemowlaka i małego dziecka. Przyczyny, leczenie

    Zez to nieprawidłowe ustawienie oczu. Jest poważnym schorzeniem, które może sprawić, że chore oko będzie coraz mniej widziało. Zez jest zjawiskiem normalnym jedynie u noworodków i we wczesnym okresie niemowlęcym. Ale ten zazwyczaj zanika w wieku 12 tygodni.

    czytaj

  • Jak rozwija się mowa dziecka?

    Siedmioro dzieci na sto, mimo że dobrze słyszą, są w pełni sprawne umysłowo, nie mają zaburzeń neurologicznych i nie są autystyczne - wyraźnie opóźniają się z mówieniem w stosunku do rówieśników.

    czytaj

  • Dziecko ma prawo do złości, nie ma prawa do agresji

    Rzucanie się na podłogę, krzyk, kopanie podłogi i bicie jej rękami , uderzanie głową w podłogę, to sposoby dziecka na wyładowanie złości. W ataku furii nie reaguje na bodźce zewnętrzne.

    czytaj

  • Czym karmić dziecko, które nie lubi mleka?

    Moja Iśka, gdy skończyła pół roku, nagle przestała lubić mleko. Po rozmowie z pediatrą zmieniłam mieszankę. Nie pomogło. Dziecko nie chciało jej pić. Bałam się o kości i zęby mojej córeczki. Co robić, jeśli niemowlę i małe dziecko nie chce pić mleka?

    czytaj

  • Zazdrość o rodzeństwo. Jak ją pokonać

    Kiedy urodził się Bartuś, starszy od niego o trzy lata Wojtek był bardzo zazdrosny. Nawet mnie ukarał za to, że przywiozłam intruza do domu. Udawał, że mnie nie widzi i nie słyszy – opowiada Dorota, mama dwóch synów. – Kilka tygodni zajęło nam oswajanie Wojtka z nową sytuacją. Ratunkiem okazało się zdjęcie, na którym karmię go piersią. Kiedy je zobaczył, przestał się na mnie gniewać, że tak często przytulam do piersi młodszego brata.

    czytaj

  • Klaps to zawsze porażka dorosłego

    Nawet ci rodzice, którzy nie akceptują kar cielesnych, wytrąceni przez dziecko z równowagi potrafią przyłożyć klapsa. Dlaczego?

    czytaj

Co sądzisz o tym, by każda kobieta mogła zażądać porodu w drodze cesarskiego cięcia?



Zobacz wyniki ankiety, skomentuj