Piszą dla nas

Avatar

Izabella Mazurek

Mama Tosi i 3 lata młodszej Helenki. Dziennikarka, pracowała m.in. w „Super Expressie” i „Życiu”. W Bobopedii opisuje swoje macierzyńskie doświadczenia. Jak każda mama, zastanawia się często: - O czym myślą moje dzieci? Co się dzieje w ich małych głowach? Może dlatego tak chętnie podejmuje tematy z zakresu psychologii dziecięcej.

wyślij email

  • Dziecko ma prawo do złości, nie ma prawa do agresji

    Rzucanie się na podłogę, krzyk, kopanie podłogi i bicie jej rękami , uderzanie głową w podłogę, to sposoby dziecka na wyładowanie złości. W ataku furii nie reaguje na bodźce zewnętrzne.

    czytaj

  • Wymioty u dziecka

    Wymioty to cofanie treści żołądkowej pod ciśnieniem. Wymioty u dziecka zawsze oznaczają płacz i łzy, dziecko się boi, bo nie rozumie co się dzieje. Moje dzieci, wymiotując, zawsze płakały. Bez względu, czy miały kilka czy kilkanaście miesięcy.

    czytaj

  • Wysypka u noworodka i niemowlaka

    Nie spotkałam dziecka, które w jakimś czasie swojego życia nie miałoby krostek, wysypki lub czerwonych plamek - na brzuchu, na twarzy, na klatce piersiowej czy wręcz na całym ciele.  Pojawiają się one bardzo często z powodu infekcji lub uczulenia na jakiś składnik pokarmowy, kosmetyk, proszek do prania albo lekarstwo.

    czytaj

  • Lęki w ciąży. Lęk przed porodem, lęk przed macierzyństwem, lęk o zdrowie dziecka

    Nie tylko u kobiety w ciąży, ale i u jej partnera pojawia się w tym czasie wiele lęków. Zarówno kobieta, jak mężczyzna oczekuje akceptacji i potwierdzenia, że jest kochana, kochany. Żeby nie popsuć swych relacji, najlepiej te wzajemne lęki poznać.

    czytaj

  • Domowa apteczka dla dzieci od roku do 3 lat

    W tym wieku wysoka temperatura u dziecka nie powinna już wpędzać rodziców w panikę. Oczywiście bardzo wysoka gorączka lub inne niepokojące objawy, np. kaszel, są sygnałem do wizyty u lekarza. Przecież syropy na kaszel tylko wspomagają leczenie.

    czytaj

  • Domowa apteczka dla noworodka

    Każde chore dziecko, szczególnie noworodka, musi zbadać pediatra. Mimo to, niektóre specyfiki mogą nam się przydać w domu.

    czytaj

  • Domowa apteczka dla niemowlaka

    Z każdym niepokojącym objawem u dziecka, które nie skończyło roczku – gorączką, kaszlem, biegunką, wymiotami czy skórnymi zmianami – musisz iść do pediatry. Ale czasem możesz bezpiecznie podać lek na przykład obniżający wieczorną wysoką gorączkę, a wizytę u lekarza zamówić następnego dnia.

    czytaj

  • Uwaga na syndrom Piotrusia Pana

    Czasem mężczyzna jest niezdolny do budowania trwałej więzi i do bycia ojcem, bo to zbyt obciążające dla niego zobowiązania. Skupiony jest na sobie, a od partnerki oczekuje matkowania, zainteresowania, zajmowania się wyłącznie nim.

    czytaj

  • Mleko modyfikowane

    Najbardziej odpowiednie dla noworodka i niemowlaka jest karmienie mlekiem mamy do szóstego miesiąca życia, a przez następne sześć miesięcy kontynuowanie go i uzupełnianie diety (warzywa, zupki, kleiki, kaszki).

    czytaj

  • Pępek noworodka. Jak pielęgnować?

    Pępek trzeba wietrzyć i suszyć. To ważne, bo wilgoć i ciepło utrudniają schnięcie i odpadnięcie pozostałości po pępowinie, a ułatwiają wyhodowanie bakterii.    

    czytaj

Co sądzisz o tym, by każda kobieta mogła zażądać porodu w drodze cesarskiego cięcia?



Zobacz wyniki ankiety, skomentuj

Przyjazne miejsca