GRUDNIÓWECZKI 2011

Wysłane przez monkoi 

madralinska (offline)

25-10-2012 22:10:46

Poznań
Rozia
Cieszę się, że Róża dziś lepiej się czuje, bo mama wtedy też spokojniejsza i mniej wymęczona smiling smiley.
Danusia tak samo jak Różyczka gdy tylko zabieram ręce by sama postała - momentalnie siada... a widzę, że dałaby radę chwilę tak postać, bo już nie trzyma się tak kurczowo moich rąk i czasem sama stoi. Za jedną rączkę też dałaby radę pomaszerować, dziś nawet troszkę ją zmusiłam do zrobienia kilku kroczków, ale ona się boi i wyciąga dłoń po moją drugą rękę, albo siada i oczywiście zaczyna marudzić bo jej się nie podoba. Nie zmuszam jej więcej żeby się nie zraziła. Wszystko w swoim czasie.

Za to zauważyłam, że chyba będzie leworęczna (po tacie) bo lewa nóżka jest dominująca - gdy raczkuje to tą nóżką się odpycha a prawą głównie podciąga. Gdy kopie piłkę gdy chodzimy za rączki to tak się ustawia żeby kopnąć lewą, nawet gdy pasuje by kopnęła prawą to ona musi stanąć tak by kopnąć lewą (tata piłkarz więc ją szkoli grinning smiley - tak że Mała gdy widzi piłkę od razu mówi GOOOOO - czyli gol grinning smiley ). Gdy coś pokazuje to wyciąga paluszek u lewej rączki. Prawą rzadziej wskazuje i całą dłonią - nie potrafi w prawej wystawić samego palca wskazującego. I tak czuję że będzie leworęczna. W końcu jest bardzo podobna do taty z wyglądu - wręcz identyczna smiling smiley, więc nic dziwnego że gen leworęczności również od niego przejęła.

[link widoczny po zalogowaniu]

alenka225 (offline)

25-10-2012 22:30:40

Łodz
u nas na wieczor byla wlascicielka,jutro jedzie do siebie,moje dzieci takie szczesliwe jak ja widza,Marti to do wszystkich lokatorow tu taka pogodna;]jutro rano wlascicielka ma wpasc zeby z Piotrkiem sie pozegnac,cholera on strasznie za nia jest,ona traktuje go jak 3 wnuczka;]Marti mi sie juz puszcza tak jak pisalam odchodzi od mebli,ale nie raz to stracha mam ze upadnie,przy PIOTRKU TO WIDZAIALAM ZE MA PEWNIEJSZE RUCHY, I ZE SIE NIE PRZEWROCI,ale Marti jest uparta i dazy do celu,od samego ranna i z dnia na dzien wychodzi jej to coraz lepiejsmiling smileywlascicielka stwierdzila ze mloda jest podobna do mnie,a kazdy mi mowil ze do mezasmiling smiley

[link widoczny po zalogowaniu] [link widoczny po zalogowaniu] [link widoczny po zalogowaniu]

madralinska (offline)

28-10-2012 09:21:24

Poznań
Cześć dziewczyny.

W weekend zawsze ciszej tutaj.
Ja też czasu nie miałam bo mąż przyjechał, musiałam prać, prasować i szykować go na kolejne 3 tygodnie rozłąki.

U nas wczoraj tyle śniegu napadało że dookoła biało. Dziadek nawet ulepił dla Danusi pierwszego bałwana smiling smiley.
Nie wychodziłyśmy na spacer bo cały dzień śnieg padał i leży do dzisiaj chyba z 5 cm. Jutro pewnie chlapa będzie taka, że też nie wyjdziemy.

Danusia znów źle śpi w nocy. Nie mogę jej uśpić, chce spać ze mną sad smiley jak tylko położę ją koło mnie to śpi, a jak do łóżeczka to po 3-5min. pobudka z rykiem. Nie wiem co jej jest. Mam nadzieję że to skok rozwojowy, który lada dzień minie. Bo mam dość takich nieprzespanych nocy... po 2h muszę ją usypiać gdy się obudzi w nocy choć i tak z nędznym skutkiem bo budzi się często. Na rękach gdy ją usypiam to się odpycha i płacze, gdy wkładam ją do łóżeczka jeszcze gorzej... tylko ze mną śpi, ale i tak żeby zasnąć musi ssać pierś. Normalnie cofa się w rozwoju... nie chcę jej ulegać i się męczymy po kilka godzin w nocy, żeby się nie przyzwyczajała do spania za mną. Masakra jakaś!

Mam nadzieję że u Was lepiej smiling smiley.
Pozdrawiamy!

rozia76 (offline)

28-10-2012 10:40:10

Zabrze
Madralinska a ja nie wiem jaka będzie Róża ale chyba praworęczna ale zobaczymy jak to będzie grinning smiley a katar nadal jest i męczy ale w nocy śpi normalnie... moze to ten skok jak sama piszesz ale wsólczuję tych nocy ...

Alenka u nas Róźka też za jedną rączke raczej nie chce...

u nas choróbsko jakieś przyszło Oli katar z kaszlem Rózia z katarem a ja z tym i z tym ...;/

alenka225 (offline)

29-10-2012 06:28:27

Łodz
Rozia duzo zdrowka dla Wassmiling smileyMadralinska moja tez ostatnio budzi sie w nocy,nawet w soboty i w niedziele,mimo przestawionego czasu,wstaje mi o 5 rano,z Piotkiem tego nie mialam,zawsze spal mi do 8 godz,no ale kazde dziecie jest inne;]ale co zauwazylam zaczynaja se dzieciaki dogadywac,no a ostatnio sie dowiedzialam ze ten sasiad radzil wlascicielce zeby nie brala nas do wynajmowania,bo beda dzieciaki i on biedny sie nie wyspi,ale wlascicielka jest strasznie za moimi mlodymi,u nas tez sniezylo w sobote

[link widoczny po zalogowaniu] [link widoczny po zalogowaniu] [link widoczny po zalogowaniu]

madralinska (offline)

29-10-2012 21:32:12

Poznań
Rozia
Zdrowiejcie prędko! To chyba przez ta pogodę, ostatnio tak pięknie było a tu nagle zima przyszła...

Doszłam do wniosku że Danusia oduczyła się samodzielnego zasypiania... po prostu cofnęła się w rozwoju pod tym względem. Mam wielką nadzieję, że to przez skok rozwojowy... bo niby skąd to? cały czas normalnie ją usypiałam, dostawała cyca chwilę possała i odkładałam ją do łóżeczka - tam chwilę się powierciła i w ciągu 5 minut zasypiała. A teraz nagle w łóżeczku zaczyna ryczeć, siadać i wstaje...

Alenka
Co za burak z tego sąsiada! Jak mu nie pasuje to niech sam się wyprowadzi.

alenka225 (offline)

30-10-2012 10:20:44

Łodz
Wiesz Madralinska my tu mamy obok dom starcow jakies 500 metrow to jak mu nie pasuje to niech sie przeprowadzi,i tak tu sam jest ,a tam by mial towarzystwo i nauczyl by sie zyc z ludzi;]a moja tak marudzi ostatnio,i ciezko ma spac w dzien

rozia76 (offline)

30-10-2012 14:49:26

Zabrze
dziewczyny u nas lepiej i chyba Oli już jutro pójdzie do przedszkola bo w dzień wgl mi nie kaszle no może jakies sporadyczne kaszlnięcia ale tak to nic już się ożywił i się bawi bo tak to leżał i oglądał bajki...

madralinska (offline)

30-10-2012 21:10:03

Poznań
Alenka
Nic chyba na tego sąsiada nie da się poradzić, musicie wszyscy go olewać i tyle, bo dziad pewnie specjalnie będzie prowokował. A z domu starców to by go pewnie szybko wywalili smiling smiley za uprzykrzanie życia personelowi i innym dziadkom. Przydałoby mu się poczuć że nie jest najważniejszy.

U nas w dzień nie jest tak źle, Danusia marudzi i wymusza płaczem, chce na rączki, ale to jeszcze da się znieść. Najgorsze są noce. To że się budzi kilka razy to też jeszcze bym zniosła, ale to że nie można jej uśpić ponownie jest nie do wytrzymania... ryczeć mi się chce z nerwów w nocy. Dzisiaj nie dałam rady i skapitulowałam, wzięłam ją do swojego łóżka. Dzisiaj pewnie odczuję jeszcze większe tego konsekwencje. No nic, trzeba przecierpieć, kiedyś z tego wyrośnie...

Rozia
Super że u Was już lepiej ze zdrowiem. Oby tak dalej! smiling smiley

alenka225 (offline)

31-10-2012 08:27:55

Łodz
a u nas dalej marudzimy,a mala wszedzie wlazi i trza uwazcsmiling smileymilego dzionka Wam zyczesmiling smiley

Stwórz osobisty kalendarz ciąży
Chcesz pisać na naszym forum? Załóż konto w 3 minuty i dołącz do nas już dziś!.

Kliknij żeby zalogować

Forum eBobas.pl - Statystyki

Globalne
Wątki: 4509, Posty: 1120987, Użytkownicy: 69969.
Ostatnio dołączył/a Zygulek.

Statystyki tego forum
Wątki: 344, Posty: 646146.