ciąża po 35 roku życia

Wysłane przez Agula123 

Agula123 (offline)

06-12-2010 19:31:58

Pabianice
zapraszam wszystkie mamusie po 35 roku życia w pierwszej ciąży

mamy nieco inne problemy, inne badania i inne obawy - jeśli chcecie się podzielić swoimi wątpliwościami lub po prostu porozmawiać o niczym/o wszystkim z kobietami takimi jak Wy zapraszam smiling smiley

SABINA74 (offline)

07-12-2010 18:50:10

Sosnowiec
Witay Agula123 !
- A mamy po 35 roku życia w drugiej ciąży moga się wpisywać ?
Pozdrawiam !!!!ciąża

Agula123 (offline)

08-12-2010 12:23:00

Pabianice
jasne jasne zapraszam, zawsze to raźniej razem smiling smiley

powiedz jak się czujesz i czy lekarz skierował Cię na jakieś dodatkowe badania, czy traktuje Cie 'normalnie' smiling smiley

mnie cały czas chce wysłać do szpitala, co mnie strasznie denerwuje, bo czuje się dobrze, a to, że straciłam pierwszą ciążę koło 3 lat temu i mój wiek od razu zakwalifikowało mnie na wysyłkę do szpitala - denerwuje mnie to

jestem ciekawa czy któraś z Was została tak samo potraktowana??

Sympatyczna (offline)

08-12-2010 12:48:59

witajcie młode mamy smiling smiley trzecie dziecko - syna urodziłam mając blisko 37 lat smiling smiley

ciąża bez problemów, zakończona jednak cc ze względu na pośladkowe ułożenie

jedyne, co zalecono ze względu na wiek, to udział w bezpłatnym programie badań prenatalnych

Człowiek przestaje się bawić nie dlatego, że się starzeje, tylko starzeje się dlatego, że przestaje się bawić

Hexwort (offline)

08-12-2010 12:53:43

Witajcie, też jestem ciężarną po 35. Na początku byłam nieco przerażona. Jestem w 16 tyg. Zrobiłam test potrójny i ryzyko wystąpienia Trisomii oceniono jako niskie. Jestem spokojna, chodzę na wizyty co dwa tygodnie i lekarz sprawdza, co może. Dodam, że jest to moja piąta ciąża, z czego tylko jedna zakończyła się sukcesem. Córka ma 10 lat. Lekarz nie sugeruje mi pobytu w szpitalu, choć cały czas jestem na zwolnieniu, biorę luteinę i zastrzyki Fragmin jako terapię na wszelki wypadek. Piszcie, co u Was?

Hexe74

Koniecznie przeczytaj

SABINA74 (offline)

08-12-2010 18:32:12

Sosnowiec
Witaycie !
- No to super że jestem przyjęta :-)radość
Pozdrawiam Agula123 oraz Hexwort !
- Czuję się OK - ale nieco gorzej niż przy pierwszej ciązy. W obecnej w 13 tygodniu zaliczyłam juz "plamienie" a teraz czekam na zmiane pozycji łożyska - bo wszystko wskazuje na to że jest przodujące.
Tak jak napisała Sympatyczna - faktycznie z racji na wiek przysługuja nam bezpłatne badania genetyczne. Ja jestem już w 24 tygodniu i mam za sobą dwa badania genetyczne. Pierwsze w 13 tygodniu przesiewowe pod kontem głownie Trisomni - 21 (zespół downa) oraz drugie badanie w 20 tygodniu ciązy tzw. kardiologiczne.
W międzyczasie pobierana jest (lub przy pierwszym badaniu) krew na badanie tzw. PAP
Takie badania "normalnie" kosztują około 200 - 250 zł. warto się o nie upomnieć u swojego gin.
- Cieszmy się dziewczyny bo ciąza w naszym wieku to Botoks, SPa i kuracja hormonalna w jednym hi, hi. A dzieci nas odmłodzą zobaczycie !
Ja jestem kwietniówka 2011 - napiszcie kiedy Wasze rozwiązania !
Napiszcie też skąd jesteście.

Pozdrawiam Was

anette05 (offline)

09-12-2010 12:56:18

Witajcie !
chciałabym dołączyć do Waszego grona mamuś po 35. jestem w 14 tc, to moja w sumie trzecia ciąża. pierwsza była przed 30-stką i mam cudownego 8-latka, drugą poroniłam 2 lata temu,a teraz się bardzo denerwuję żeby wszystko było ok. Pierwsze usg wykazało ciążę bliźniaczą, ale ostatecznie rozwinął się jeden płód. Co do badań prenatalnych, to ja się niestety nie załapałam na 'darmowe' , bo już skończyły się limity z NFZ (bez komentarza). Obecnie oczekuję na wyniki badań z krwi, USG prenatalne wyszło prawidłowo. Moja pani doktor traktuje mnie 'normalnie' smiling smiley, nie biorę żadnych leków poza witaminkami, ale jestem na zwolnieniu.
pozdrawiam Was wszystkie gorąco chociaż za oknem zima i śnieg !! uśmiech
ps. Hexwort - a luteina i zastrzyki na jaki wszelki wypadek ? czy to konieczne do utrzymania ciąży po nieudanych poprzednich?

[/url]
[/url]
[/url]
[/url]

bridka (offline)

09-12-2010 14:36:14

Witam Was serdecznie!!! I ja chętnie do Was dołączę z racji mojego wieku , choć na forum mam duuuże zaległości to postaram się nadrabiać sukcesywnie.

luciola28 (offline)

12-12-2010 14:47:11

Gliwice
Witam Was.
Anette -- podobne nasze losy. Też mam 8-latka, teraz to moja druga ciąża. W trakcie pierwszego USG ( w 7 tygodniu ) gina najpierw stwierdziła, że to ciąża bliźniacza, jednak po chwili dodała, że prawdopodobnie jeden z płodów obumarł. Choć sama nie była pewna czy to był płód....

Termin mam na czerwiec 2011. Jestem już po badaniu przezierności, teraz czekam na wyniki z testów krwi. mają przyść ma maila. I zaglądam na pocztę co parę godzinsmiling smiley

Na pierwszej wizycie gina od razu L4 chciała mi dać - z racji wieku (36).nie bardzo chciałam tak od razu bo praca, obowiązki, zastępstwo. No ale po usg, jak wyszło, że obumarły płód albo ulegnie wchłonięciu albo, co gorsza, będzie wydalony ( co mogło mieć negatywny wpływ na utrzymanie żywego dzidziusia ) przetrzymałam jeszcze dwa tygodnie i potulnie siedzę na zwolnieniu. Co niestety moja szefowa uznała za "widzi mi się". Trudno.

W moim mieście też nie mogłąm już skorzystać z NFZ, dlatego gina dała mi namiary na inne szpitale i poradnie w okolicy, gdzie zrobiłam badania finansowane przez NFZ. Przynajmnie tylesmiling smiley Gina prywatnie, stomatolog - prywatnie, więc w końcu wykorzystam do cna moje składki płacone od 1999 roku.

-------------------------------------------------------

SABINA74 (offline)

13-12-2010 11:09:35

Sosnowiec
Hey !
- Witam Was !
luciola , anette : - Trzymam kciuki za Wasze dzidzie. Słyszałam już o przypadkach ciąż bliżniaczych i wchłonięciu jednego bliżniaka. Podobno dzieci z takich ciąż są silne i zdrowe. Także nie martwcie się.
Ja również podobnie jak Wy mam pierwsze dziecko w wieku 8 lat. dziecko na huśtawce
Jeśli chodzi o pracę to u mnie z L-4 było podobnie z racji wieku "kierowano" mnie na szybsze L-4. Faktem jest że miałam ok 12 / 13 tygodnia plamienia ale zanikły i poodobnie jak luciola - wyrywałam sie do pracy. A w pracy jak to w pracy zupełnie tego nie doceniono....obecnie jestem na L-4 ze względu na przodujące łożysko.
No i chyba tak pozostanie do rozwiązania. Aura nie sprzyja więc siedzę w ciepełku.
Z informacji które podajecie a dot. badań genetycznych - dziwi mnie tylko - brak funduszy NFZ na takie badania. Ciekawe z czego to wynika z końca roku i wyczerpaniu limitu ?
Pozdrawiam !

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-12-13 11:14 przez SABINA74.
Chcesz pisać na naszym forum? Załóż konto w 3 minuty i dołącz do nas już dziś!.

Kliknij żeby zalogować

Forum eBobas.pl - Statystyki

Globalne
Wątki: 4202, Posty: 1090383, Użytkownicy: 53145.
Ostatnio dołączył/a pola_jedrysik.

Statystyki tego forum
Wątki: 298, Posty: 46527.