AZS

Wysłane przez jmijeczka 

jmijeczka (offline)

18-05-2010 20:43:49

Wlkp
Polecam sie grinning smiley

mruwa_85 (offline)

18-05-2010 22:46:00

Warszawa, Pierwągi, Józefów
Witam

Przepraszam ze sie wtrące,ale moj synek też mial skaze bialkowa wykryta w 2 miesiacu zycia. Z zalecenia lekaza dostalismy jakas masc robiona na krosty ktore mial na calej buzi i pupie byly okropne czerwone i tak geste ze jak tarka i ja odstawilam caly nabial. Tak wytrwalismy na samej piersi do 6 miesiaca zycia i zmiany skorne znacznie sie zmniejszyl, pojawialy sie jak gdzies zjadlam zupe zabielaną. Po 6 miesiacu wprowadzilismy pierwsze zupki warzywne i w czasie kiedy mnie nie bylo kaszki ryzowe na wodzie lub na moim mleku. Ale wiedzac ze kaszka na wodzie nie jest super w smaku szybko odkrylam mleko BEBIKO SOJOWE i okazalo sie super (w prawdzie moj syn przyjmowal to sztuczne mleko tylko z kaszkami). Nabial zaczelam pomalu wprowadzac do swojej diety jak maly skonczyl 9 miesiec, i okazalo sie ze juz jest dobrze.Jak synek skończył rok wprowadzilam do jego diety zamiast mleka modyfikowanego zwykle krowie mleko i jak do tej popry nic mu juz nie bylo (synek ma teraz 5 lat)

Pozdrawiam smiling smiley

jmijeczka (offline)

19-05-2010 12:56:05

Wlkp
Hmm.. wiekszosc dzieci z "prawdziwa skaza bialkowa" rowniez nie toleruje mleka sojowego.. Ciesze sie ze u Twojego synka wprowadzanie produktow poszlo tak gladko.. ale wydaje mi sie ze poporstu nie do konca mial skaze bialkowa.. mogl miec jakas nietolerancje mleka krowiego.. tymbardziej ze "mogl" jesc tez kaszki na wodzie ktore zawieraly mleko modyfikowane zwykle..
Moje dziecko neistety jak tylko polize cos krowiego od razu jest zaostrzenie skazy.. w ogole sam nabial, gluten i jajko moglam wprowadzac powoli dopiero po skonczeniu rż... i mimo tego nie wszystko sie udalo wprowadzic.. bo po nabiale od razu jazda..
Czasem wysypka u dzieci czesto jest juz diagnozowana jako skaza bialkowa.. a w wielu przypadkach nei jest to skaza ...
I oby mniej dzieci bylo wlasnie ze skaza..

mruwa_85 (offline)

19-05-2010 19:28:06

Kaszki byly bez mleka, sama ryzowa nie mleczno- ryzowa

minuLuli (offline)

01-06-2010 14:24:23

hej smiling smiley
Moja coreczka tez ma skaze. Objawy byly nieswoiste, jak miala ok 1,5 miesiaca zauwazylam sluz w kupie, ale lekarze mnie zbywali, ze na piersi to normalne. Potem w kupie pojawila sie malutka niteczka krwi, w sumie powtorzylo sie to 4 razy w roznych odstepach czasu, wiec na tej podstawie stwierdzono skaze :/ Niestety moja dieta eliminacyjna niewiele dawala i kupa caly czas wygladala jak rzadziutki kisiel, nawet jak jadlam juz tylko gotowanego indyka, ryz i buraki sad smiley w koncu ja zaczelam tracic pokarm, mala zaczela sie odwadniac i tracic na wadze, wiec od 5 miesiaca stopniowo przechodzilismy na nutramigen i od 6 jest juz niestety na butli. Jesli chodzi o zmiany skorne, to u nas byly sladowe - leciutko sucha skorka za uszkami, na brwiach, raz jak jeden z pediatrow kazal mi zrobic prowokacje (bo objawy skazy byly tak lekkie, ze powiedzial, ze nie chce od razu stawiac diagnozy) i zjadlam ciasto smietankowe, to pojawila sie malutka, lekko sucha plamka kolo lokcia i zaostrzyla sie ciemieniucha, oprocz tego jak popatrzy sie na Mala z bliska i pod swiatlo to widac takie malutenkie jakby krosteczki miedzy brwiami, a na policzkach skora jest taka jakby leciutko swiecaca i troszke sucha, ale lekarka nasza mowi, ze ja to nad nia chyba z lupa siedze winking smiley w kazdym razie to nie zeszlo nawet jak Luli nie ma kontakty z nabialem od prawie 2 miesiecy, tylko ciemieniucha sie zmniejsza i teraz jest juz ledwo widoczna, takze chyba taki jej urok....
Oststnio niestety pojawily sie sladowe ilosci sluzu w kupce, nie wyglada ona tak, jak karmilam piersia, czyli plynny "kisiel" ale jest to zwykla papka, ktora sie troszeczke ciagnie, tzn ciagna sie takie male niteczki. Wiec to chyba jest jakas domieszka sluzu? Czy nie? Musze zaniesc pieluche do lekarki winking smileyp
Za to inne atrakcje nas ominely na szczescie, nie bylo kolek, wymiotow, zaparc (kupka jest czasem jak plastelinka, ale Mala nie placze przy jej robieniu i zawsze raz na dobe sie pojawia, wiec nie traktuje tego jak zaparcie), nie mamy na razie sapki, zatkanego noska, problemow z oskrzelami, lae ona jest chyba i tak za mala na te objawy.

A co do diety - niestety z paroma rzeczami nie moge sie zgodzic smiling smiley Juz kilku lekarzy (w wielkich bolach wybieralismy "tego jedynego" winking smiley ) powiedzialo mi wyraznie, ze u dziecka z alergia na bialko mleka krowiego czesto wystepuje alergia krzyzowa na marchew, takze dla skazowcow nie jest wskazane rozszerzanie diety od marchewki. Najlepiej zaczac od ziemniaka z warzyw. Bo tak ogolnie, to rozpoczynamy od kleiku ryzowego, kukurydzianego, kaszki bezmleczne, potem warzywa, pjedynczo oczywiscie, chociaz ja akurat na pierwszy ogien podalam dynie z ziemniakiem, ale nie bylo problemu. Marchew tez jest u nas na razie tolerowana chyba, ale nie jestem pewna ze wzgledu na 3 kupki w ciagu ostatniego tygodnia, ktore mialy jakies slady sluzu, ale ciemieniucha sie nie powieksza i wysypki zadnej nie ma, wiec czekam na jednoznaczne objamy :p
Co do soi - to tez nie do konca sie zgodze. Owszem, jest to silny alergen, ale nie jest tak, ze dzieci ze skaza zawsze go nie toleruja. Ja jadlam produkty sojowe karmiac piersia i nie bylo problemu, coreczka znajomych pila mleko sojowe tez bez problemu, tak samo synek innych znajomych, takze pomimo ewidentnej skazy u nich soja jest tolerowana.

Uff ale sie rozpisalam smiling smiley

jmijeczka widze ze masz duze doswiadczenie, wiec moze doradzisz mi jak sie pozbyc tych delikatnych wysuszen na skorze u corki? Kosmetykow uzywamy Bambino czy Hipp, a proszek do prania juz od dawna za rada poloznych zwykly, jakis Ariel, czy Persil i Mala nie ma po tym uczulen, wiem, bo "problem" u niej jest jak cos to tylko na buzi, a przeciez jakby cos, to pewnie pojawialoby sie pewne i gdzie indziej winking smiley

Koniecznie przeczytaj

jmijeczka (offline)

01-06-2010 18:20:37

Wlkp
Ja bym polecala zmienic kosmetyki na Emoilum. moim zdaniem Bambino i hipp sa nieodpowiednie dla dzieci z azs. Do tego do smarowania masc cholesterolowa lub Atopiclar. Powinno pomoc.

ulinka (offline)

03-06-2010 00:45:37

Gdynia
minuLuli Mój Piotruś też skazę, objawy miał podobne do Twojej córeczki, początkowo były tylko kupki ze śluzem, potem sucha skóra za uszami a ciemieniuchy do tej pory nie mogę się pozbyć. Teraz jak zje coś co zawiera mleko to ma śluz w kupie i wysypkę przeważnie na policzkach i łydkach a na inne produkty nie jest uczulony (kiedyś był na mandarynki ale już mu minęło). Co do kosmetyków to my używamy przeważnie nivea, czasem hipp (na niektóre kosmetyki hippa ma uczulenie). Jak miał wysuszoną skórę na łydkach to kilka razy posmarowałam kremem Oilatum (podobny do Emolium). Ja osobiście jeśli dziecko nie ma uczulenia na normalne kosmetyki to nie zdecydowałabym się na używanie Oilatum czy Emolium.

[www.lacusie.blogspot.com]

minuLuli (offline)

03-06-2010 10:31:58

no wlasnie tez tak mysle, ze dopoki nie ma problemow ze skora to nie ma co uzywac emolientow, bo jak sie zaczna problemy to co nam zostanie? Masci na sterydach? W aptece dostalam ostatnio kilka probek - ten krem Balneum Baby Basic - smaruje tym Luli buzke i juz nie ma sladu po jakichkolwiek wysuszeniach, za to dostalam tez krem na sucha skore glowy - jakas nowowsc Emolium, ale jest slaby - duzo lepiej na ciemieniuszke dzialala nam oliwka Bambino. Teraz zreszta smaruje tylko profilaktycznie, bo nie ma juz ciemieniuchy smiling smiley z drugiej strony niektorzy uwazaja, ze dziecko do 2 rz powinno uzywac tylko emolientow... Ile ludzi, tyle opinii ja juz samam nie wiem winking smiley

ulinka (offline)

03-06-2010 23:57:09

Gdynia
minuLuli
z drugiej strony niektorzy uwazaja, ze dziecko do 2 rz powinno uzywac tylko emolientow... Ile ludzi, tyle opinii ja juz samam nie wiem winking smiley

I w taki sposób ludzie sami ze swoich dzieci robią alergików

[www.lacusie.blogspot.com]

mruwa_85 (offline)

07-06-2010 22:05:38

Witam

Ja od początku używałam Oilatum emulsji do kapieli i kremu do buzi Oilatum soft i uważam ze byl to dobry wybór bo nie musialam juz kupowac zadnych dodatkowych kosmetyków , a jak Antoś skończył 1,5 roku zaczelismy uzywac normalnych zeli do mycia i nie mielismy problemów ze skórą. A na wysypke od skazy pomogła tytlko masc robiona z witaminą A
Chcesz pisać na naszym forum? Załóż konto w 3 minuty i dołącz do nas już dziś!.

Kliknij żeby zalogować

Forum eBobas.pl - Statystyki

Globalne
Wątki: 4225, Posty: 1056467, Użytkownicy: 55613.
Ostatnio dołączył/a rudziaa13.

Statystyki tego forum
Wątki: 126, Posty: 1008.