Szorstkie policzki!

Wysłane przez Evelin12 

Warto przeczytać

Evelin12 (offline)

06-01-2011 12:29:27

Tullamore
Witam...Chciałam zapytać mamy jak pielęgnujecie buźke niemowlaka, bo ja przemywam tylko gotowaną wodą ale zauważyłam że niunia ma szorstkie policzki i nie wiem dlaczego???? Zaczełam troszkę oliwka smarować i niby chyba pomaga ale może wy inaczej pielęgnujecie buzie swoich pociech??? Mieszkam w Irlandii i nie bardzo jest sens żebym z tym do lekarza szła bo i tak usłysze że "wszystko jest OK" . Dodam jeszcze że całe ciałko ma wporządku i żadnej krostki tylko te policzki!!!!

Sympatyczna (offline)

06-01-2011 15:11:29

jaka jest duża i co je?? szorstkie policzki mogą świadczyć o skazie białkowej, ale nie muszą oczywiście,
polecam emolienty

Człowiek przestaje się bawić nie dlatego, że się starzeje, tylko starzeje się dlatego, że przestaje się bawić

Evelin12 (offline)

06-01-2011 15:30:22

Tullamore
Ma dwa miesiące i je bebiko1 już od miesiąca. Nie sądze żeby to była skaza białkowa bo od razu zatolerowała mleko i nie wyglądato jak kroski a nawet nic nie widać tylko jak dotykam policzki to czuje że szorstkie są tak jakby była skóra sucha czy coś dlatego zastanawiam się czy można oliwką smarować?

jowita (offline)

11-01-2011 10:57:18

Lublin
U nas był podobny problem z buzią. Najpierw smarowałam twarzyczkę delikatnym kremem,potem dostaliśmy od lekarza specjalną maść na ciemieniuszkę i policzki. Ale malutka źle znosiła zwykłe kosmetyki więc długo stosowaliśmy emolienty-pomogłosmiling smiley Do tej pory np. Natalka nie może używać kosmetyków Johnsona,od razu ma suche policzki i rączki.

Fiodor Dostojewski

Anioł nigdy nie upada. Diabeł upada tak nisko, że nigdy się nie podniesie. Człowiek upada i powstaje.

Sympatyczna (offline)

13-01-2011 17:30:39

skaza białkowa ujawnia się często właśnie między 6 a 12 tygodniem życia, stąd moje podejrzenie Evelin smiling smiley

Człowiek przestaje się bawić nie dlatego, że się starzeje, tylko starzeje się dlatego, że przestaje się bawić

Koniecznie przeczytaj

Fotelik24 (offline)

18-01-2011 14:10:58

Jako że mój synek ma uczulenie na zwykły krem,wiec lekarz polecił nam kosmetyki hipoalergiczne. Póki co jesteśmy z nich bardzo zadowoleni,nie podrażniają i nie powodują uczuleń,co jest dla nas najważniejsze. Czy ktoś z Was miał z nimi styczność? Jeżeli tak,to prosze o opinie.

31mamuska (offline)

01-09-2011 12:25:08

Oluś też miał suche policzki. Pokazały się około 5-6 tygodnia i przy pierwszym szczepieniu lekarka zdiagnozowała skazę białkową, choć karmiłam piersią. Wcześniej mały tolerował mleko. Poza policzkami miał też bóle brzuszka/kolki. Po odstawieniu przeze mnie "krowy" policzki wróciły do normy po 2-3 tygodniach a bóle brzuszka po 4-5. Młody do tej pory jest wrażliwy na "krowę".

bziko84 (offline)

05-09-2011 11:33:09

Biała Podlaska
Mój Michaś też miał problem z policzkami. Uczulenia na mleko krowie nie ma, ale na orzechy. Po wyeliminowaniu ich z jego diety i stosowaniu delikatnych kremów dla dzeciaczków bardzo szybko problem ten znikł smiling smiley

kalaaaa (offline)

27-10-2011 14:59:36

Bydgoszcz
Mojej maleńkiej na suchą skórę twarzy pomaga krem Oliatum do suchej skóry.

majunia (offline)

29-12-2011 09:54:57

Lublin
kurczę,moja Pola ma prawie 11 mies i od ok.miesiąca (może dłużej) ma właśnie szorstkie suche policzki.rownocześnie pojawiła się ciemieniucha-pierwszy raz! ciemieniuszkę zlikwidowałam szybko smarując skórę głowy oliwą z oliwek i masując podczas mycia głowy miękką szczoteczką.wyczesywanie nie wchodziło w grę,bo Poldencja z tych kudłatychwinking smiley ale na policzkach nic się nie zmieniło.krem Oilatum tylko pogorszył sprawę-bardzo zaognił zmienione miejsca.smarowałam jeszcze linomagiem maścią i zwykłą mascią witaminową.poprawa na krótko.mam wrażenie,że niunia może nie tolerować jakiegoś warzywnego składnika moich zupek.zawsze robię dość różnorodny mix.obstawiam pora,selera albo pietruszkę.mam zamiar eliminować po 1 jarzynie z codziennego obiadu i obserwować efekty.nie mam pojęcia czy to pomoże.zobaczymy

[wystepygrafomanskie.blogspot.com]
Chcesz pisać na naszym forum? Załóż konto w 3 minuty i dołącz do nas już dziś!.

Kliknij żeby zalogować

Forum eBobas.pl - Statystyki

Globalne
Wątki: 4128, Posty: 1096328, Użytkownicy: 52465.
Ostatnio dołączył/a rena2.

Statystyki tego forum
Wątki: 72, Posty: 1209.