Tarczyca. Zdrowie kobiety, problemy z zajściem w ciążę

Wysłane przez agnieszkausiarczyk 

agnieszkausiarczyk (offline)

07-05-2015 12:06:24

Prawidłowa czynność tarczycy ma ogromne znaczenie, bez względu na to, czy kobieta planuje ciążę lub w niej jest, czy też nie. Hormony tarczycy warunkują prawidłowe funkcjonowanie organizmu. Ale zwłaszcza w okresie ciąży i tuż po niej trzeba zwrócić uwagę na problemy z tarczycą. A jeśli pojawią się choroby tarczycy – ich odpowiednie leczenie pozwala uniknąć powikłań ciąży i urodzić zdrowe dziecko.

czytaj więcej

malgorzata_maria_s (offline)

07-05-2015 13:15:55

Warszawa
ja sie dowiedzialam w 25tyg ciazy ze mam niedoczynnosc...i dopiero wtedy zaczeli mnie leczyc :/ ale mam nadzieje i nastawiam sie pozytywnie ze moja Dzidzia jak sie urodzi bedzie zdrowa i silna smiling smiley

donnavito (offline)

19-05-2015 22:12:32

Iława
ja nawet miałam usg tarczycy

paulina567 (offline)

01-06-2015 16:31:31

Wrocław
ja się dowiedziałam w 6 tygodniu o niedoczynności tarczycy i od tamtej pory ją leczę, miałam wynik 5,4, w tej chwili zeszłam do 2,5 i cały czas biorę tabletki, też miałam usg robione

[link widoczny po zalogowaniu]

Lucynka (offline)

27-10-2017 11:52:01

Kartuzy
Od początku ciąży jestem pod kontrolą endokrynologa, biorę teraz dawkę eutyrox 100, też obawiam się jak to wpłynie na dziecko, w tej chwili jest wszystko ok, dzieciątko jest trochę za małe jak na dany miesiąc ciąży ale lekarz twierdzi, że nie ma to związku z pracą mojej tarczycy. Chciałam zapytać czy usg tarczycy miałyście wykonywane w czasie ciąży? Słyszałam, że w ciąży to nie wskazane.

dzidzia11 (offline)

27-10-2017 19:52:38

lucynka ja w ciąży nie miałam robione usg dopiero mogłam zrobić po porodzie. Też brałam na początku 100 eutyrox a potem 88 ale nie wiem czy to ma jakiś wpływ na rozwój maluszka ja jeszcze miałam cukrzycę i synek też był za malutki na dany miesiąc miał jeszcze takie coś że obwód brzuszka był mniejszy od innych części ciała i za mały jak na ten miesiąc wysłali mnie do szpitala tam dostawałam kleksany w brzuch itp. miesiąc czasu leżałam aż do porodu ale na szczęście wszystko dobrze się zakończyło fakt synek urodził sie mniejszy niż inne dzieci ale był zdrowy a teraz rośnie jak na drożdżachsmiling smiley Teraz po porodzie niestety też zostały mi problemy z tarczycą chodziłam prywatnie i trochę sporo kasy wydałam a czy ktoś się orientuje czy w tym orthosie w Komorowicach endokrynolog przyjmuje na nfz?

Lucynka (offline)

04-11-2017 16:47:41

Kartuzy
Mam jeszcze trochę czasu do rozwiązania i maluszek na pewno jeszcze urośnie. Wiadomo jak to jest z tymi lekarzami, oni mają też różne opinię na dany temat i czasami nie wiadomo co robić, bo każdy mówi co innego... ja chodzę do endokrynologa państwowo ale właśnie tak się zastanawiam czy nie udać się też może na konsultacje gdzieś prywatnie, aby poznać opinię, bo słyszałam że zła praca tarczycy w ciąży ma bardzo duży wpływ na rozwój maleństwa i bardzo istotne jest dopasowanie odpowiedniej dawki leku.
A w tym szpitalu orthos w Komorowicach przyjmuje endokrynolog, tak? wybierasz się tam? czy możesz polecić kogoś konkretnie?
Stwórz osobisty kalendarz ciąży
Chcesz pisać na naszym forum? Załóż konto w 3 minuty i dołącz do nas już dziś!.

Kliknij żeby zalogować

Forum eBobas.pl - Statystyki

Globalne
Wątki: 4566, Posty: 1131674, Użytkownicy: 70274.
Ostatnio dołączył/a malgosia13211.

Statystyki tego forum
Wątki: 207, Posty: 2874.